Попередні статті

Четверг 15-янв


Воскресенье 28-дек


Пятница 26-дек


Воскресенье 30-ноя


Среда 26-ноя


Понедельник 24-ноя


Среда 01-окт


Пятница 19-сен


Вторник 16-сен


Пятница 29-авг


Понедельник 25-авг


Воскресенье 24-авг

Минулого тижня Євросоюз прийняв важливе рішення: Греція залишається в складі єврозони.

Як це відіб'ється на ринку нерухомості? Можливий розвиток ситуації прогнозує віце-президент грецького агентства нерухомості Prestige Home Станіслав Стафілідіс

Ринок нерухомості Греції сильно змінився за останні п'ять років. З 2010 по 2013 рік ціни просіли на 30-35%, але з середини 2013-го стабілізувалися, а до середини 2014-го навіть піднялися відсотків на десять у зв'язку зі зростанням попиту. Ситуація залишалася стабільною до січня 2015 року. Потім, зі зміною політичних сил, ринок трохи струснуло - кожна заява, а вже тим більше рішення на високому рівні відбивалося на попиті і цінах.

Особливо чутливим виявився преміальний сегмент. Так, якщо раніше віллу на острові Корфу в якій є Натяжні стелі, продавали за € 10 млн, то з травня за неї вже просили € 6 млн. Втім, ринок півострова Халкідікі постраждав не сильно. Тут трохи дорогих вілл, в основному ціни не перевищують € 3 млн. Такі об'єкти подешевшали не більше ніж на 10%. Якщо брати масовий продукт, представлений в ціновому сегменті € 150-500 тис., То тут падіння було близько 15%.

Але Греція - особлива країна, і цю особливість треба розуміти. У нас бідна держава, але багатий народ. До кризи у греків був накопичений величезний запас і грошей, і нерухомості, за рахунок чого ми як могли трималися на плаву. Так, ціни на житло впали, але це максимум зниження до реальних показників. І мало хто із забудовників готовий продавати об'єкти нижче собівартості.

Максимальна знижка, яку в нинішніх умовах може виторгувати собі серйозно зацікавлений в покупці клієнт, становить близько 10%. І цих грошей цілком вистачить на те, щоб провести операцію і виплатити всі збори.

Як би там не було, але подешевшали квадратні метри на землі Еллади приваблюють покупців. Причому основний інтерес до ринку проявляють зарубіжні клієнти, внутрішній попит зараз дуже слабкий. А от починаючи з 2014 року з боку росіян і громадян України стали, можна сказати, масово надходити заявки на пошук об'єктів. Близько 60% угод торік припало на представників України, цікавилися вони переважно можливістю отримання посвідки на проживання. Плюсом став і той факт, що Греція - єдина країна Євросоюзу, де земля під будинком і прилеглий ділянку переходить у власність, а не передається в оренду. Нерухомість країни затребувана також у арабів і китайців, що ми пов'язуємо з вирівнюванням курсу євро і долара. А от попит з боку європейців скоротився - агітація на Заході зробила свою справу.

Cпорiднене
Точка зору: Що буде з ринком нерухомості Греції | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 5
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.