Попередні статті

Четверг 15-янв


Воскресенье 28-дек


Пятница 26-дек


Воскресенье 30-ноя


Среда 26-ноя


Понедельник 24-ноя


Среда 01-окт


Пятница 19-сен


Вторник 16-сен


Пятница 29-авг


Понедельник 25-авг


Воскресенье 24-авг

Росіян лякають інфраструктурні проблеми та невизначеність з мостом через Керченську протоку. Для вкладень поки більш кращий Краснодарський край.

Як пише «Комерсант», ціни на житлову нерухомість у Криму за підсумками 2014 виросли на 46%. Але за перший квартал цього року вартість знизилася на 15%, при цьому впав і попит на житло. Обсяг пропозицій на півострові не змінився і залишається на рівні минулого року.

Керівник агентства «Ялта Реал Естейт» Олег Кузнєцов розповідає, що на ринку заміської нерухомості попиту також немає, і поки не очікується. У багатьох агентів з продажу зірвалося 60% домовленостей.

Генеральний директор федерального порталу «МИР КВАРТИР» Павло Луценко каже, що на купівельний попит впливають негативні новини про стан і роботу комунікацій, перебоях з електрикою, а також суперечлива інформація про будівництво моста через Керченську протоку. Попит на нерухомість в Криму почне рости, коли буду вирішені всі політичні, економічні та юридичні проблеми і побудовані міст і інфраструктура, необхідна для проживання.

Керуючий інвестиціями в нерухомість і засновник компанії Indriksons.ru Ігор Індріксонс зазначає, що ціни на квартири в Криму занадто завищені - вартість квадратного метра в Криму сьогодні перевищує $ 1,3 тис. При цьому економічна ситуація в регіоні не надто райдужна - реальні зарплати знижуються, а з ними і купівельна спроможність. Крім того, зараз не найкращий сезон на ринку, в літній час кількість угод традиційно знижується.

Олег Кузнєцов розповідає, що високі ціни закріпилися ще в період до 2009 року.

- Рентабельність будівельних проектів тоді стала колосальною - все, що було побудовано, продавалося за будь-які гроші, будівельні компанії з маржинальністю нижче 300% вважалися аутсайдерами, - пояснює він.

Зараз будівництвом на півострові займаються дев'ять великих забудовників. Директор агентства «Мультидом» Наталія Массальський відзначає, що зараз будуються проекти, розпочаті ще в «українську кризу». За даними гравців ринку, за рік нових великих компаній в Крим не зайшло. Російські забудовники, побоюючись нестабільної ситуації в країні, бояться заходити в регіон. Втім, число фірм-одноденок зростає.

Прогноз без оптимізму

Ігор Індріксонс вважає, що до кінця року попит на нерухомість у Криму знизиться на 15-17%. На цьому тлі будуть знижуватися і ціни, падіння складе 10-15%.

Директор з розвитку компанії «1Капіталь» Дмитро Соломніков додає, що ситуація на ринку нерухомості Криму буде залежати від економічної ситуації в Росії. При негативному розвитку ситуації ціни можуть впасти на 50%, при позитивному сценарії вартість житла знизиться на 10-20%.

Він зазначає, що на тлі високої вартості житла при низькому рівні розвитку інфраструктури, зараз більший інтерес у покупців викликають квартири в Краснодарському краї. Наприклад, в Сочі за перший квартал 2015 вартість житлової нерухомості подорожчала на 10-15%.

- Сочі і Червона поляна представляються привабливими місцями з інвестиційної точки зору. Зараз там йде активна інвестиційна діяльність: капітали, які з різних причин не можуть «витекти» з країни, змушені осідати на чорноморському березі, - каже Павло Луценко. - Побудоване до Олімпіади і до Олімпіади житло в Сочі зараз активно розкуповується, в тому числі тими, кому заборонено виїзд за кордон і покупка там нерухомості.

По адресу oao-sokol.ru вы можете выгодно снять офис семеновская в короткие сроки. Данное место отлично подойдет как молодым предпринимателям, так и крупным компаниям.

Cпорiднене
Попит росіян на нерухомість у Криму стрімко падає | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 2
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.