Попередні статті

Четверг 15-янв


Воскресенье 28-дек


Пятница 26-дек


Воскресенье 30-ноя


Среда 26-ноя


Понедельник 24-ноя


Среда 01-окт


Пятница 19-сен


Вторник 16-сен


Пятница 29-авг


Понедельник 25-авг


Воскресенье 24-авг

Гостинна країна Південно-Східної Азії, Таїланд традиційно вважається сприятливим місцем для життя та інвестицій: відносно не-високі ціни на нерухомість, зростаюча економіка і розвинена інфраструктура приваблюють безліч іноземців, охочих придбати тут власність.

Як сьогодні йде справа з ринком нерухомості Таїланду, чи вплинула на нього політична обстановка в країні, і які в даний момент існують можливості для покупки, розповідають провідні експерти ринку.

Чому Таїланд?

Таїланд - країна з гарною екологією і теплим кліматом, мальовничим узбережжям, висококласними морськими, гірськими і термальними курортами, культурними центрами, цікавими розвагами та пам'ятками.

У королівстві стабільна економіка і міцна валюта - бат. Тут розвинені сільське господарство і виробництво: країна здійснює експорт товарів і продуктів харчування по всьому світу. У Таїланді процвітає туризм: індустрія гостинності вважається однією з найрозвиненіших у світі, і рівень сервісу можна поставити в приклад навіть «крутим» європейським країнам. Перед потенційними покупцями нерухомості Таїланд відкриває масу можливостей для відпочинку та інвестицій.

регіони

Росіяни віддають перевагу купувати нерухомість на півдні країни - на узбережжі і островах Таїланду. Традиційно особливою популярністю у наших співвітчизників користуються курорт Паттайя на південному сході країни, на березі Сіамської затоки, острів Пхукет (біля західного узбережжя в Андаманському морі), Хуа Хін (місто в північній частині півострова Малакка в 220 км від Бангкока, на західному узбережжі Сіамської затоки) і острів Самуї (Сіамський затоку). Російськомовне співтовариство в даних місцях вельми велике, тут є росіяни магазини, ресторани, дитячі садки та школи.

Ділові люди, як правило, обгрунтовуються в Бангкоку - і ціни на нерухомість тут досить високі.

Північ ж Таїланду - з культурною столицею країни Чіангмай - також має розвинену інфраструктуру і відмінні можливості для життя, проте користується невеликою популярністю у інвесторів в нерухомість - багато в чому, через відсутність моря і досить холодної погоди в зимові місяці (вночі температура падає до + 7 ° С).

Ситуація на ринку

На ринку нерухомості Таїланду, відчуває спад після світової економічної кризи 2008 року, в даний момент спостерігається стабілізація. В цілому, і це визначається в основному загальною економічною ситуацією в світі, попит в 2014 році у всіх сегментах змістився в бік менш дорогої нерухомості.

Однією з головних тенденцій ринку стає бум будівництва в преміальному секторі: набирає обертів зведення елітних багатоквартирних житлових комплексів, найчастіше під брендом великих готелів, приватних вілл з повним сервісним обслуговуванням і якісних таунхаусів - як у Бангкоку, так і на провідних курортах узбережжя і островів (Паттайя , Крабі, Хуа-Хін, Самуї, Пхукет і ін.). Об'єкти вторинної нерухомості, як правило, надійні і добротно збудовані - і вибір їх на ринку дуже високий. Ціни на нерухомість в королівстві відносно невисокі, особливо порівняно з Європою. Однак можливість придбання квартири за 15 000-25 000 доларів США, як раніше, сьогодні залишається лише мрією.

Діапазон пропонованої нерухомості дуже широкий: від студій площею 20-30 кв. м за 25 000-30 000 доларів США до шикарних сучасних вілл з видом на море за 1 млн. доларів США і вище.

Найвищі ціни спостерігаються в Бангкоку, а також у тих курортних регіонах, де кращим чином налагоджена інфраструктура: Пхукет, Паттайя і Самуї. При цьому ціни на покупку на Пхукеті зазвичай вище, ніж на інших курортах.

Мінімальні ціни на Пхукеті на односпальні апартаменти неподалік від пляжу починаються від 100 000 доларів США.Апартаменти побільше, зручного планування і в хорошому місці, а також невеликі вілли коштують від 300 000-400 000 доларів США. При бюджеті 400 000-500 000 доларів США на Пхукеті можна купити відмінні апартаменти з двома-трьома спальнями з видом на море і в пішій доступності від пляжу, або віллу з басейном в межах 10 хвилин їзди від пляжу, без виду на море, в обслуговуваному селищі.

У Паттайя - курорті з високим рівнем забудови, великою кількістю туристів і високою щільністю курортного населення, вартість нерухомості в півтора-два рази нижче. Ціни на житло, що будується починаються від 35,000-40,000 бат (1000-1200 доларів США) за квадратний метр. Житло середнього класу в пішій доступності від моря має ціну 70 000-90 000 бат за кв. м (2130-2750 доларів США). Елітне житло - від 100 000 бат за кв. м (3000 доларів США) і вище. На більш віддаленому від цивілізації, але більш близькому до природи Самуї, ціни трохи вище, ніж в Паттаї.

У Бангкоку середня ціна квадратного метра в залежності від близькості до центру міста варіюється від 100 000 до 200 000 бат за кв. м (3000-6000 доларів США).

Нерухомість як інвестиція

Багато іноземні покупці розглядають нерухомість Таїланду як хорошу інвестицію. Так, за період будівництва (один-два роки) вартість апартаментів в середньому виростає на 15-20%: і на ринку існує велика кількість пропозицій про покупку житла в споруджуваних проектах. Експерти вважають, що далі зростання ціни може скласти близько 5% на рік. Тайські забудовники сьогодні йдуть назустріч покупцям з Росії. Вони пропонують безвідсоткові розстрочки на період будівництва або дозволяють оплатити 50% за період будівництва, а решту виплачувати протягом 1-5 років під 3-7% річних. Деякі забудовники надають розстрочку на готове житло під 5% річних.

Однак сьогодні росіяни чекають стабільності - тому воліють здобувати вже готові об'єкти - як первинної, так і вторинної нерухомості. Однією з тенденцій кінця 2014 року стало те, що росіяни, раніше відкладали покупку, стали швидше приймати рішення про інвестиції.

У Таїланді - країні з незвичайно розвиненою сферою туризму - процвітає оренда. Купувати нерухомість тут можна і для її подальшої здачі - самостійно або за допомогою компанії-забудовника, яка, як правило, гарантує середньорічну прибутковість у розмірі 6-8%. Власники, які готові самі займатися здачею свого будинку або квартири в оренду, зазвичай отримують дохід у розмірі 10-15% річних від вартості. Але це дуже трудомісткий підприємство, яке потребує багато часу і уваги.

Ціна оренди залежить від сезону. З листопада по березень попит на якісне житло перевищує пропозицію, тому ціни зберігаються високими, незважаючи на будь-які кризи в тій чи іншій частині світу. З квітня по вересень ціни можуть бути в два рази нижче, особливо на масове житло. Ексклюзивні вілли менше втрачають у ціні зі зміною сезонів.

Політична ситуація в країні

Повідомлення ЗМІ про військовий переворот в Таїланді в травні 2014 звучали досить страхітливо, проте його відгомони було складно помітити в спокійній рутині повсякденному житті країни. Комендантська година, під час якого пізніше стали закриватися деякі магазини, в тому числі і всюдисущий 7Eleven, став, мабуть, єдиним явним проявом змін в країні - і тривав 10 днів.

«Переворот» увінчав собою протистояння уряду і опозиції, в результаті якої протягом року терміни виборів кілька разів переносилися. І, після чергової безуспішної спроби переговорів між двома силами, влада в країні тимчасово перейшла в руки військового уряду. Загальні вибори пройдуть в Таїланді в 2016 році. Населення країни в цілому досить змінами.

Політична ситуація не позначилася на економіці країни (курс бата за ці кілька місяців не змінився), не було коливань і на ринку нерухомості. Росіяни не проявили занепокоєння з приводу ситуації в королівстві, а експати з сусідніх азіатських країн - Сінгапуру, Гонконгу і Китаю, навпаки, проявили активність, сподіваючись на вигідні угоди. Нова влада посилили вимоги до забудовників - власникам землі, і тепер покупці відчувають себе більш захищеними. Також «наводиться порядок» в інфраструктурі: так, з моменту приходу до влади нового уряду все більше пляжів приймають свій природний вигляд, а установка парасольок і лежаків здійснюється більш організовано.

Однак у період політичної нестабільності Таїланду сильно постраждала сфера туризму: налякані повідомленнями ЗМІ, багато туристів вирішили відкласти поїздку до Таїланду. В даний момент ситуація налагоджується.

Хто покупці?

Росіяни теж перенесли ряд потрясінь за минулий рік, і, безумовно, ситуація з курсом рубля вплинула на середню суму угоди при купівлі нерухомості в Таїланді: якщо два-три роки тому вона становила 200 000-300 000 доларів, то сьогодні наші співвітчизники в середньому витрачають 100 000-200 000 доларів на нерухомість в королівстві. Цієї суми, однак, достатньо для придбання двоспальних апартаментів в кондомініумі на узбережжі, невеликої квартири або студії в Бангкоку, «вторинного» вдома або нової вілли з декількома спальнями і басейном, але, можливо, в невеликому видаленні від пляжу або центру міста.

Попит на покупку дорогої нерухомості в престижних районах Таїланду тримається на колишньому рівні.

В основному росіяни купують нерухомість Таїланду в якості «другого будинку». Найчастіше це сім'ї з дітьми, охочі проводити відпустку або частину року в сприятливій екологічній обстановці (в королівстві немає шкідливих виробництв) - і надати дітям можливість отримати хорошу освіту європейського рівня за доступні гроші (в Таїланді багато ліцензованих англомовних міжнародних шкіл і ліцеїв). Чим більше часу, покупець планує проводити в Таїланді, тим більше значення він надає наявності інфраструктури поруч (супермаркети, госпіталі, школи). Якщо одна з основних цілей покупки - здавати свою віллу в оренду, то увага звертається на її близькість до пляжу або гарному вигляду з вікна.

Купують житло в Таїланді і люди, охочі інвестувати кошти (навіть невеликого обсягу) в ринок нерухомості країни - з можливістю отримання стабільного доходу. Його отримують за рахунок зростання цін на якісну нерухомість та / або від здачі її в оренду. На Пхукеті, приміром, є кілька дуже перспективних районів на північному заході острова - з низькою щільністю забудови і невеликою кількістю залишилися вільних хороших ділянок: тому вартість вілл тут неухильно зростає. Поступово підвищується і вартість оренди.

Росіяни в Таїланді - бажані покупці. Тайців не турбує протистояння Росії з Європою та США, багато агентств і забудовники наймають російськомовний персонал, існує маса «російських» туристичних агентств.

Пенсіонерам королівство Таїланд надає можливість постійного проживання з пенсійної візі - після досягнення віку 50 років і наявності відносно невисокою сумі на рахунку (800000 бат, або 24 500 доларів США).

На ПМП до Таїланду їде невелике число росіян, у тому числі це пов'язано і з особливостями візового режиму країни.

Візовий режим королівства

Придбання нерухомості в Таїланді не дає права отримання посвідки на проживання, проте на даний момент візовий режим країни - один з найбільш нестрогих у світі. Росіяни можуть перебувати в країні по «штампу після прибуття» протягом 30 днів. Для більш довгострокового перебування в країні потрібно отримати візу в консульстві Таїланду: при цьому при оформленні піврічної мультивізи в Москві, як правило, запрошують надання двох комплектів авіаквитків «туди-назад» для підтвердження необхідності дворазового в'їзду в країну.

Імміграційна служба Таїланду - організація серйозна, а робота в країні по туристичній візі суворо заборонено. Так, бували навіть випадки депортації вуличних музикантів-іноземців в рідну країну - за несанкціоноване отримання доходу на території королівства.

У разі виникнення підозр у намірах «туриста», яке проживає на території Таїланду і неодноразово продовжували візу, офіцер з імміграції вправі відмовити заявнику в цьому документі.

Бізнесмени можуть отримати бізнес-візу Таїланду, що дає можливість перебувати в країні довший термін.

Форми володіння нерухомістю

Купуючи нерухомість в Таїланді, іноземець може оформити її у повну власність (вільне володіння). У документах на нерухомість, що підтверджують власність, буде вказано його повне ім'я. Він розпоряджається квартирою повністю, включаючи можливість дарування, продажу, здачі в оренду, передачі у спадок і т.д. За законом Таїланду ніхто не має права розпоряджатися квартирою власника, крім нього самого, і цей закон дотримується в повній мірі.

Однак, у цій сфері є свої нюанси. Так, в кондомініуми існує квота на частку володіння іноземцями: вона становить 49% від загальної житлової площі комплексу. Тому при покупці квартири в Таїланді варто переконатися в тому, що купується площа дійсно знаходиться в рамках квоти на повне володіння.

Що ж стосується будинків, вілл і таунхаусів, то при їх придбанні в вільне володіння іноземця переходить тільки сама будівля, а на землю власник отримує документ, що свідчить про її довгостроковій оренді (на 90 років з правом продовження і переоформлення на будь-яку особу), власність на землю належить забудовнику. Це - надійна форма володіння, зафіксована в Земельному департаменті країни. До того ж, оформлення нерухомості подібним чином - максимально конфіденційно і захищає власника від будь-яких запитів рідної держави на наявність власності в іншій країні.

Також іноземний інвестор може стати співзасновником компанії в Таїланді, в якій, крім нього, має бути мінімум два тайських засновника (з часткою участі 51%). На таку компанію можна повністю зареєструвати придбану нерухомість, без обмежень.

як дістатися

В Таїланд літають як чартерні так і постійні рейси багатьох великих авіакомпаній - прямі рейси «Аерофлоту», «Трансаеро», Thai Airways, комфортабельні рейси з однією пересадкою Quatar Airways, Ethiad, Emirates, Air Shri Lanka. Прямий переліт займає вісім-дев'ять годин. Мабуть, крім періоду Новорічних свят, відносно недорогі квитки (близько 45 000 рублів в обидва кінці) доступні завжди. Варто розглядати пропозиції агентств, що пропонують «гарячі путівки».

Cпорiднене
Таїланд: будинок в королівстві | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 2
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
http://fashioncaprice.ru/moda/detskaya-obuv-ot-raznyih-firm-Befado-Betsy-Converse-/
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.