Попередні статті

Четверг 15-янв


Воскресенье 28-дек


Пятница 26-дек


Воскресенье 30-ноя


Среда 26-ноя


Понедельник 24-ноя


Среда 01-окт


Пятница 19-сен


Вторник 16-сен


Пятница 29-авг


Понедельник 25-авг


Воскресенье 24-авг

Довгоочікуване приєднання балканської країни до держав, що надають «золоті візи», нарешті, відбулося.

Парламент країни в грудні 2014 року назвав дату вступу в силу відповідного закону - 1 квітня 2015, пише gmhost.com.ua де ви можете замовити якісний хостинг, або обрати віртуальний сервер.

Проект Закону про іноземців був представлений Міністерством внутрішніх справ Чорногорії ще в грудні 2013 року. Таким чином, його узгодження тривало цілий рік. Новина про схвалення Закону парламентом опублікована на сайті Міністерства праці країни.

Закон передбачає надання можливості іноземцям, які володіють нерухомістю в Чорногорії, отримати на цій підставі ВНЖ строком на один рік, з наступним продовженням. При цьому вводиться мінімальна планка вартості нерухомості. Поки невідомо яка. Мінфін Чорногорії обіцяє визначитися з порогом входу до 1 квітня 2015 року.

Незважаючи на те, що поки неясно, скільки буде коштувати чорногорський ВНЖ, експерти вже діляться думкою щодо коректної цінової планки. Так, свою точку зору з цього питання висловлює Антон Шамарін, керуючий партнер компанії «VALUE.ONE»: «На мій погляд, для того, щоб Закон дійсно викликав кардинальні зміни, цей поріг не повинен перевищувати € 150 тис. Це дозволить привернути увагу масової аудиторії до Чорногорії, зробить її однією з найцікавіших країн Європи з точки зору отримання «золотої візи». Однак припустити, якою насправді буде цінова планка, важко. Достеменно дізнатися це можна буде вже в найближчому майбутньому, коли Міністерство фінансів встановить цей поріг ».

Вже відомо, що Закон істотно спрощує процедуру отримання ВНЖ для іноземців, що працюють в Чорногорії. Після його прийняття замість двох документів - посвідки на проживання та дозволу на роботу, буде видаватися єдиний документ у вигляді пластикової карти. Це, безумовно, повинно полегшити життя тим, хто планує працевлаштування в балканській країні.

Раніше для отримання ВНЖ необхідно було відкрити свою компанію на території Чорногорії. Природно, це було пов'язано з витратами на її утримання і бюрократичними складнощами. Антон Шамарін розповідає: «Найбільшим поширеним підставою для отримання ВНЖ в Чорногорії було працевлаштування, або установа компанії або ІП з подальшим працевлаштуванням. Крім того, існували такі підстави, як шлюб, возз'єднання сім'ї, навчання і т.д. Зараз вони як і раніше діють, але також додалася можливість отримання ВНЖ на підставі володіння нерухомістю ».

Прийняття закону виявиться досить до речі, враховуючи поточну ситуацію на ринку нерухомості в Чорногорії. В останні кілька років житловий сектор країни переживає стагнацію. Нерухомість повільно, але впевнено дешевшає. Крім того, через політичної обстановки і падіння курсу рубля кількість головних іноземних покупців нерухомості в Чорногорії - росіян - скоротилося.

Більшість експертів сходяться на думці, що прийняття Закону про іноземців матиме позитивний вплив на ринок нерухомості Чорногорії. Антон Шамарін в цілому згоден з цією думкою: «Цей Закон може істотно поліпшити ситуацію на ринку нерухомості Чорногорії, однак залежати це буде, в першу чергу, від величини мінімального порогу вартості нерухомості, що дає право на отримання ВНЖ. Основний приплив покупців, охочих отримати ВНЖ в Чорногорії на підставі володіння нерухомістю, очікується з Росії, України, Білорусі, Казахстану та Азербайджану ».

Що ж ми маємо «у сухому залишку»? Мінімальний поріг вартості нерухомості для отримання ВНЖ в Чорногорії поки не визначений. Однак можна припустити, що влада країни будуть спиратися в тому числі і на досвід інших держав, що надають «золоті візи». Ми не беремося робити прогноз щодо точної цифри, але пропонуємо вам порівняльні дані за вартістю ВНЖ і умовам його отримання в різних країнах світу.

Країна
мінімальна ціна
Основні умови

Греція
€ 250 тис.
- Об'єкт може належати одному або двом (але не більше) особам. У випадку двох співвласників, кожен з них має право на окремий вид на проживання.

- ВНЖ в Греції можуть отримати громадяни третіх країн, що мають достатній дохід у себе на батьківщині, однак, без права роботи або ведення господарської діяльності в Греції. Дохід повинен становити не менше € 2000 на місяць на главу сім'ї, на дружину (чоловіка) необхідно додатково 20% від цієї суми, а на дитину ще + 15%.

Латвія
€ 250 тис. + 5% одноразовий податок
- Нерухомість необхідно купувати тільки у громадян Латвії чи Європейського Союзу.

- Кадастрова вартість об'єкта повинна становити не менше € 80 000.

- Не можна купувати кілька об'єктів на встановлену суму

Мальта
€ 275 тис.
- Оплатити щорічний податок в розмірі € 15 000 на сім'ю.

- Орендувати нерухомість на Мальті на € 9600 на рік і і на Гозо і півдні країни - на € 8750 на рік.

Кіпр
€ 300 тис.
- Довести, що мінімальний щорічний дохід заявника становить: € 30 000 для сімейної пари і € 5000 для кожного залежного члена сім'ї. Доказом служить депозит строком на три роки в банку Кіпру.

Іспанія
€ 500 тис.
- Не можна брати іпотеку

- Можна купувати кілька об'єктів на встановлену суму

- € 500 000 - це мінімальна ціна нерухомості на кожна зацікавлена особа.

Португалія
€ 500 тис.
- Можна придбати як один, так і декілька об'єктів нерухомості на встановлену суму.

- Обов'язково перебувати на території країни сім днів у році.

- Крім самого інвестора ВНЖ отримають його близькі родичі - чоловік або дружина, а також діти.

- Через шість років, після отримання посвідки на проживання, можна стати громадянином країни.

Cпорiднене
Неабиякі зміни: c 1 квітня власники нерухомості в Чорногорії отримають ВНЖ | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 1
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.