Попередні статті

Четверг 15-янв


Воскресенье 28-дек


Пятница 26-дек


Воскресенье 30-ноя


Среда 26-ноя


Понедельник 24-ноя


Среда 01-окт


Пятница 19-сен


Вторник 16-сен


Пятница 29-авг


Понедельник 25-авг


Воскресенье 24-авг

Регіон Женевського озера: альпійський спосіб життя

Регіон Женевського озера - одне з найбажаніших місць для придбання власності в Європі і, хоча не так на всьому узбережжі озера іноземцям дозволяється купувати нерухомість, можливостей приєднатися до престижного способу життя як і раніше досить багато.

Женевське озеро - найбільше в Альпах і друге за розміром прісноводне озеро в Західній Європі. Воно знаходиться на кордоні Швейцарії (60% берегової лінії) і Франції (40% берегової лінії), в північній частині Альпійського масиву. Традиційно Лак Леман, як його тут називають, поділяють на три частини: Верхнє, Велике і Мале. У його Верхньої, або північній, частині розташувалася так звана Швейцарська рів'єра (кантон Во) з фешенебельними курортами Монтре, Веве, Вільнев, Сан-Жінгольф. Найбільше озеро - це французький департамент Верхня Савойя і міста Евіан, Тонон, Івуар, а також швейцарська Лозанна, що відноситься до кантону Во. На території Малого озера розташувалася Женева (однойменний кантон).

Сприятливий клімат, найчистіше повітря і унікальна інфраструктура приваблюють в тутешні місця велику кількість туристів і покупців нерухомості, які прагнуть надійно вкласти свої кошти і проводити час в одному з найпрестижніших альпійських регіонів. Зустріти тут на вулиці знаменитість, і не одну - звичайна справа. Завдяки зручним транспортним розв'язкам і відносній близькості гірськолижних трас регіон називають «Брамою до Альп». У ясну погоду з будь-якої точки озера відкриваються прекрасні види на лепнину та гірські вершини, а поєднання пальм і снігу на набережних взимку вражає уяву.

як дістатися

Є кілька способів дістатися з Росії до французького або швейцарському берегах Женевського озера. Через Париж, а звідти в Тонон-ле-Бан, кілька разів на день відправляються швидкісні поїзди TGV; до Евіана можна дістатися з Ліона або Женеви - найближчого аеропорту до Лак Леман. Рейси до Женеви виконуються авіакомпаніями Аерофлот, Swiss, S7 Airlines, Finnair з Москви, Санкт-Петербурга, Ростова-на-Дону і Єкатеринбурга.

З Москви до Парижа можна дістатися і поїздом (міжнародним маршрутом РЖД), але фінансові (від 350 євро) і тимчасові витрати (майже 39 годин в дорозі) роблять цей варіант малопривабливим.

Головні точки на карті регіону

Монтре - знаменитий курорт, який вважається негласною столицею Швейцарської Рів'єри. М'який клімат і насичене культурне життя здавна привертали в Монтре аристократів і знаменитостей з усього світу. Тут жили Володимир Набоков і Чарлі Чаплін, любили відпочивати Чайковський, Достоєвський, Толстой і Стравінський, в Монтре записав свій останній альбом Фредді Меркьюрі. Влітку тут проходить щорічний джазовий фестиваль. А візитною карткою і головною історичною пам'яткою курорту є Шильонский замок, увічнений Байроном у поемі «Шильонський в'язень».

Представником гірській частині регіону Женевського озера є швейцарський Віллар - містечко, розташоване на висоті 1300 м, з якого відкриваються панорамні види на Женевське озеро, долину річки Рона і пік Монблан. Тут живуть і люблять проводити відпустку політики, бізнесмени та представники шоу-бізнесу. А також Віллар носить статус «сімейного гірськолижного курорту». Саме в Вілларе, за даними Forbes, розташовані одні з найдорожчих міжнародних шкіл, вартість навчання в яких доходить до 50 000 євро на рік.

Лозанна також знаходиться в кантоні Во, і майже наполовину складається з іммігрантів. Горбистий рельєф, озеро, гори і чотири ріки, що пронизують місто, роблять Лозанну унікальним курортом, а континентальний клімат сприяє активному розвитку виноробства в регіоні.

Женева - світовий фінансовий центр, друге за величиною місто Швейцарії (після Цюріха). Завдяки розвитку банківського сектора і знаходженню штаб-квартир багатьох міжнародних організацій - ООН, Червоний хрест, СОТ - англійська мова тут широко поширений поряд з офіційними мовами.

Евіан-ле-Бан - бальнеологічний курорт на французькому березі Женевського озера. Протягом двох століть курорт відвідували члени королівської сім'ї Великобританії - короля Едуарда VII і Георга V, короля Єгипту Фарука і такі знаменитості, як Анна де Ноай і Марсель Пруст. І вже більше ста років мінеральні джерела курорту прославилися на весь світ водою Evian.

Тонон-ле-Бан - найбільший французький місто на березі Женевського озера. Курорт умовно розбитий на дві частини: прибережну зону з пішохідною набережною уздовж озера та міський центр з магазинами, ринками, оздоровчими та спа-центрами.

процес купівлі

Околиці Женевського озера давно полюбилися заможним росіянам для проведення відпустки, однак частка наших співвітчизників, які володіють нерухомістю в регіоні зовсім невелика.

Швейцарці дбайливо оберігають свою країну з невеликим населенням від надмірного числа нерезидентів. Діючий в Швейцарії закон «Про обмеження прав на покупку земельних ділянок та нерухомості іноземцями» зобов'язує потенційного покупця отримати урядову квоту (видається близько 1500 на рік), які розподіляються нерівномірно між усіма кантонами країни. Так, ринки нерухомості Лозанни і Женеви повністю закриті для іноземних покупців житла. Необхідність отримання квот від федеральної влади конфедерації значно ускладнює процес покупки тут. Також, придбання нерухомості в Швейцарії не дає ніяких переваг на отримання ВНЖ її власнику.

Якщо потенційному покупцеві пощастило, і квота отримана, він може купити в Швейцарії один об'єкт житлової нерухомості площею до 200 кв. м з прилеглою ділянкою до 1000 кв. м і перебувати на території країни за туристичною візою не більше 6 місяців протягом року. Купівля нерезидентами другого об'єкта нерухомості (для відпочинку або здачі в оренду) тут неможлива.

Для кінцевого покупця отримання квоти є безкоштовним, проте оплата послуг нотаріуса, перекладача, страховка і супутні податки збільшують вартість покупки нерухомості в Швейцарії на 5% -6%.

Щоб стати власником житла в Женеві - одному і найдорожчих і престижних міст Швейцарії, - необхідно мати дозвіл на проживання в кантоні Женева і використовувати житло, що купується як основну резиденцію.

Нерезиденти Швейцарії воліють купувати нерухомість у франкомовних кантонах Вале і Во (околиці Монтре), тобто на Швейцарській Рів'єрі. Це пов'язано не тільки зі сприятливою екологією, високим рівнем життя і якістю тутешньої нерухомості, але і з великою кількістю квот на її купівлю, ніж в інших кантонах.

Щоб уникнути цінових спекуляцій, продаж купленої в Швейцарії нерухомості можлива тільки після закінчення п'яти років володіння.

В цілому, в іноземців набагато більше можливостей для придбання власності на французькій стороні Женевського озера. Покупка нерухомості тут не обмежена квотами і не пов'язана з такими бюрократичними складнощами, як у швейцарській частині регіону. До того ж, нерухомість на французьких курортах Женевського озера майже вдвічі дешевше аналогічних об'єктів Швейцарії.

У Франції до вартості нерухомості додаються тільки нотаріальні витрати, які становлять 7% для вторинного житла і 3% для новобудов. До нотаріальних витрат відносяться податки при купівлі та реєстраційні мита, оплачувані нотаріусом. Покупцеві при цьому виписується рахунок, який той має сплатити до дня підписання договору.

Багато іноземців купують нерухомість і живуть на території Франції, наприклад, в Евіані і Тонони, а їздять на роботу до Швейцарії, середня вартість оплати праці в якої майже вдвічі вище французької.

порядок цін

Середній порядок цін на нерухомість швейцарського узбережжя Женевського озера становить 8000-30 000 швейцарських франків (6600-25 000 євро) за квадратний метр.

На вторинному ринку компактну студію в Вілларе площею 26 кв. м з видом на Альпи можна придбати за 130 000 євро. Пентхаус площею 80 кв. м у новому шале з видом на гори обійдеться приблизно в 500 000 євро.

Апартаменти в престижному Монтре площею 70-80 кв. м з ремонтом, проведеним три-п'ять років тому, коштують близько 1-1,2 млн швейцарських франків (830 000-1 млн євро). Ціна на вілли тут починається від 2,5-3 млн швейцарських франків (2-2,5 млн євро) і доходить до 6 млн швейцарських франків (5 млн євро) і вище. Безумовно, в суперпреміальному сегменті бюджет на покупку вілли не обмежується і 30 млн франків (25 млн євро).

Середня вартість 1 «квадрата» у французькому департаменті Верхня Савойя - 3500 євро. Апартаменти з однією спальнею обійдуться тут приблизно в 200 000 євро, а з двома спальнями - в 300 000-350 000 євро.

За даними порталу Global Property Guide, середня прибутковість оренди у Франції і в Швейцарії тримається на рівні 2,9% -3,1% відповідно. Однак на території Швейцарії нерезиденти не мають права здавати свою нерухомість в довгострокову оренду (більше 11 місяців). Але здача в оренду житла в курортне піковий сезон може покрити витрати на утримання нерухомості.

Тому основною метою покупки нерухомості на берегах Женевського озера може стати не отримання доходу від приросту капіталу або прибуток від здачі нерухомості в оренду, а особисте використання житла в якості будинку для відпочинку і збереження капіталу в країнах стабільної економіки.

Портал HomesOverseas.ru дякує за допомогу в підготовці статті Олега Шаронова (SharonoFF), Олену Рішар (Richard Immobilier) та Олену Невську (ADRIONIKA).

Cпорiднене
Region Zhenevskogo ozera: alpiiskii sposib zhittya | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 1
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
http://zhenski.ru/zhenskie-ofisnye-i-sportivnye-zhilety/
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.