Попередні статті

Четверг 15-янв


Воскресенье 28-дек


Пятница 26-дек


Воскресенье 30-ноя


Среда 26-ноя


Понедельник 24-ноя


Среда 01-окт


Пятница 19-сен


Вторник 16-сен


Пятница 29-авг


Понедельник 25-авг


Воскресенье 24-авг

У третьому кварталі 2014 ціни на нерухомість в Туреччині зросли на 14% за рік. Чи означає це, що слідом за стрибком вартості житла піде спад?

Які прогнози на 2015 рік? Скільки коштує місцеве житло і як отримати посвідку на проживання в країні? Людмила Туфан, директор компанії «RestProperty», розповіла про це та багато іншого на вебінарі порталу Prian.ru «Підсумки 2014 - пропозиції 2015».

Як падіння рубля відбилося на попиті?

- Хвилювання в Росії зараз пов'язані з курсом валюти. Падіння рубля позначилося на попиті і продажах нерухомості в Туреччині за останні два місяці, тим більше що саме росіяни є одними з ключових гравців на ринку турецької нерухомості. Особливо в цьому плані варто відзначити Анталью і Аланью. Але завдяки тому, що в 2012 році Туреччина скасувала принцип взаємності, відкривши тим самим право придбання нерухомості таким країнам, як Казахстан і Азербайджан, зараз на ринку нерухомості Туреччини активізувалися громадяни цих держав, що трохи вирівняв попит. Європейці ж купують стабільно, як і раніше.

У зв'язку з падінням рубля в нашу компанію стало приходити більше листів від клієнтів, які не можуть собі дозволити купити об'єкти, які ми пропонуємо. З іншого боку, є люди, які розуміють, що діватися нікуди, і шукають країни, куди вкласти гроші і зберегти їх. Ті, хто тримає гроші у валюті, активні, як і колись. Я не думаю, що валютний колапс в Росії сильно позначиться на попиті на нерухомість в Туреччині, оскільки покупцями є не тільки росіяни.

Чи зростатиме ринок в 2015 році?

- Ціни на нерухомість в Туреччині ростуть і ми, звичайно, відчули це на своїй практиці. Якщо раніше можна було купити студію за € 20 000, то зараз нижче € 30 000 житло не підібрати. Ціни на нове житло ростуть, оскільки збільшується якість будівництва. Самі турки активно скуповують квартири в новобудовах, що дозволяє ринку розвиватися.

За всіма показниками за минулі роки беруся стверджувати, що поки переживати з приводу спаду цін на нерухомість не варто. Туреччина входить в першу двадцятку економік, що розвиваються у світі. Успіхи країни в індустрії туризму, розширення інфраструктури, - все це впливає на підвищення комфорту для іноземців. Тому в 2015 році ми очікуємо подальшого зростання ринку.

Зростання цін на нерухомість залежить від регіону. Лідирує в цьому відношенні Стамбул. Далі слід Середземноморське узбережжя. Активно дорожчають об'єкти, розташовані на першій лінії - найбільш затребуваному житловому секторі. Знову ж таки, необхідно виділити тут Аланью і Анталью. Житло в цих містах приваблює своєю низькою вартістю (від € 600 за «квадрат») не тільки іноземців, але й місцевих жителів. А взагалі кожен регіон Туреччини притягує покупців з певних країн. Так, араби воліють Стамбул, росіяни - Анталью, англійці - Егейське узбережжя. Найбільш інвестиційно привабливим регіоном на сьогоднішній день залишається Аланья і всі її регіони, включаючи, наприклад, Асалар і Махмутлар.

Скільки коштує житло в Туреччині?

- У Туреччині вторинний ринок значно відрізняється від первинного. Це пов'язано з тим, що тільки в 2001 році в країні були введені європейські норми будівництва, у зв'язку з чим змінилося його якість. На сьогоднішній день існує чотири стандарти якості будівництва. Але є й загальна тенденція - наявність басейну, сауни, фітнесу, кафе, ресторану в будівлі, де знаходяться апартаменти. Зараз, навіть купуючи квартиру за € 30 000, можна спуститися в хол і попаритися в турецькій парній.

Якщо купувати житло в Туреччині на стадії будівництва, то трикімнатна квартира площею близько 100 кв.м коштуватиме від € 700 за «квадрат». Проплачувати об'єкт можна поетапно до закінчення будівництва. Наприклад, в Асаларе можливо придбати квартиру площею 100 кв.м за € 80 000. Ми очікуємо зростання цін на нерухомість і в наступному році. Тому при інвестиціях в найближчі рік-півтора, впевнена, можна отримати прибуток.

Як оформити турецька ВНЖ?

- Оскільки Туреччина - країна безвізова, то приїжджати сюди на пару місяців в сезон можна і не оформляючи ВНЖ. Цей документ потрібен, якщо хочеться жити безвиїзно в країні протягом року. ВНЖ оформляється в місцевому поліцейському відділку. При цьому можна оформити пластикову картку не тільки собі, а й своїм чоловікові / дружині або дітям до 18 років, а також батькам пенсійного віку. Якщо діти старше 18 років, то їх потрібно спочатку вписати в ТАПУ. Необхідно взяти в кадастровому управлінні довідку про те, що ви не продали куплену вами нерухомість, оплатити в податковому управлінні відповідні збори та оформити страховку. Далі ви просто приходите в поліцейську дільницю і подаєте документи. Протягом місяця по пошті приходить ВНЖ на ваше ім'я.

ВНЖ в Туреччині дає ряд переваг. Наприклад, можна оформити медичну страховку, почати свій бізнес в Туреччині, ваші діти зможуть навчатися в цій країні. Правда, щороку умови надання ВНЖ росіянам змінюються. Зараз він видається на рік. У 2015 році цей термін планується збільшити на два-три роки.

Як заробити на оренді турецької квартири?

- Зараз ситуація на ринку змінилася. У зв'язку із зростанням цін на п'ятизіркові готелі в Туреччині, люди частіше їдуть відпочивати в цю країну «дикунами». При цьому всім хочеться оточити себе максимальним рівнем комфорту. Тому вигідно займатися і орендним бізнесом.

В цілому можна сказати, що на оренді турецького об'єкта нерухомості можна заробити до 6% річних, однак все залежить від розташування будинку або квартири. При цьому в Туреччині можна заробляти на оренді цілий рік, якщо орієнтуватися на внутрішній ринок. Так, ви отримаєте більш низький дохід, але зате він буде стабільним. В середньому на апартаментах при цілорічної оренді можна заробити € 300 на місяць, але користуватися цією нерухомістю ви не зможете.

Якщо ви бажаєте купить квартиру в Житомире то вам в цьому допоможе сервіс rio.zt.ua. Там ви зможете вибрати саме те що вам потрібно за найбільш сприятливою ціною.

Cпорiднене
Туреччина: ключові тенденції 2014 і прогнози на 2015 | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 3
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.