Попередні статті

Четверг 15-янв


Воскресенье 28-дек


Пятница 26-дек


Воскресенье 30-ноя


Среда 26-ноя


Понедельник 24-ноя


Среда 01-окт


Пятница 19-сен


Вторник 16-сен


Пятница 29-авг


Понедельник 25-авг


Воскресенье 24-авг

До недавнього часу В'єтнам залишався закритою країною, але зараз іноземці, особливо росіяни, сінгапурці, японці та корейці, розглядають його як важливе інвестиційне спрямування. На це є кілька причин.

Зняття обмежень для іноземців

Зараз увага багатьох інвесторів і фахівців ринку нерухомості прикута до В'єтнаму, оскільки в листопаді 2014 влада хоче ввести законодавчі зміни, згідно з якими іноземцям буде дозволено купувати нерухомість на фізичну особу.

Приватні особи із зарубіжних країн мають право купити тільки одну квартиру в лізгольд на 50 років для особистого проживання. Причому потрібно дотримати ще й додаткові вимоги (здійснити прямі інвестиції в економіку, вступити в шлюб з громадянином або громадянкою В'єтнаму, займати керівну посаду в місцевій компанії або внести особливий внесок у розвиток країни).

Тепер влада пропонує дозволити іноземцям купувати нерухомість в країні за наявності візи до В'єтнаму з терміном більше трьох місяців, набувати більш ніж одну квартиру і здавати нерухомість в суборенду кінцевим користувачам (для іноземних компаній).

Сприятливі макроекономічні показники

За останні 20 років економіка В'єтнаму зростає в середньому на 7,8% на рік, а дохід на душу населення зріс в чотири рази. У період з січня по вересень 2014 зростання ВВП В'єтнаму склав 5,62%, в III кварталі - 6,19%. Збільшується експорт, з кожним роком знижується інфляція. Так, в 2011 році вона становила 18,6%, в 2012 році - 9,2%, у першому півріччі 2013 - 6,7%.

Швидкими темпами в країні розвиваються нафто- і газовидобування, гірничодобувна та інші види промисловості. Зараз у В'єтнамі спостерігається стійкий попит на професії, пов'язані з видобутком нафти та інших корисних копалин, геологорозвідкою, кораблебудуванням. Для залучення іноземних фахівців, і особливо росіян, уряд В'єтнаму впроваджує спеціальні програми по їх залученню, спрощує процедури видачі робочих віз.

Крім того, зростають міста, збільшується частка середнього класу, більше 50% населення країни - люди молодше 30 років.

розвиток туризму

«Найбільше у В'єтнамі мені сподобалося те, що там завжди було куди йти», - говорив персонаж фільму «Форрест Гамп».

В'єтнам - динамічна, культурно багата країна з цікавою історією та різноманітною природою: тут зустрічаються пляжі з білосніжним піском, зелені пагорби і гори, вкриті тропічними лісами. Країна володіє довгою береговою лінією моря (більше 3 тис. Км), на якій знаходяться красиві пляжі, один з яких - Мі Кхе в Дананге - був визнаний Forbes одним з найкращих у світі. На території країни площею всього 330 тис. КмІ (як дві Карелії) знаходяться 8 об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, 31 національний парк, 8 біосферних заповідників та 9 міжнародних аеропортів.

В'єтнам - відносно молоде туристичний напрямок: для іноземців стало можливим вільне переміщення по країні тільки з 1997 року. Зараз туристична інфраструктура інтенсивно розвивається, що робить країну привабливою для зарубіжних гостей. Туристичний сектор становить до 13% економіки країни і продовжує стрімко зростати. З 1995 по 2013 роки кількість іноземців, що приїжджають до В'єтнаму, зросла в сім разів. Особливо помітний ріст числа туристів з Росії, потік яких збільшується на 20-30% щороку останні кілька років.

Згідно з інформацією Національного управління по туризму В'єтнаму, в 2013 році країну відвідали понад 7,5 млн іноземців, що на 10,6% більше, ніж у 2012 році. За даними Hayes & Jarvis, в 2013 році В'єтнам увійшов до сімки найпопулярніших туристичних напрямків серед британців, випередивши навіть Таїланду. Найактивнішими туристами залишаються азіати - громадяни Китаю, Південної Кореї і Японії. За даними Генерального офісу статистики Ханоя, з січня по вересень 2014 кількість іноземних туристів в місті зросла на 17,1% у річному вирахуванні до 1,5 млн відвідувачів. Найбільше зросла кількість відпочиваючих з Кореї (+48%), Англії (+42%), Франції (+37%), США (+23%) і Таїланду (+21%).

Зростання числа туристів означає збільшення попиту на курортне житло і хороші перспективи для інвесторів, що вкладають кошти в оренду. Це особливо актуально для курортних районів, таких як Дананг, Муйне, Нячанг і Фукуок.

Зростаючий обсяг інвестицій

C тих пір як в кінці 2013 року прем'єр-міністр В'єтнаму Нгуєн Тан Зунг оголосив про те, що необхідно спростити процес покупки нерухомості для іноземців, попит на місцеві об'єкти став рости.

За першу половину 2014 зарубіжні інвестиції в нерухомість В'єтнаму склали 692 300 000 дол., Що на 65% більше по відношенню до аналогічного періоду попереднього року. За повідомленням Reuters, за перші сім місяців 2014 кількість угод з нерухомістю збільшилася в Ханої в два рази до 5100 і виросло на 30% в Хошиміні.

Великим попитом з боку іноземців користуються курортна нерухомість уздовж узбережжя і елітні кондомініуми в центральних районах Ханоя і Хошиміну.

В'єтнам також привертає великі іноземні компанії, в числі яких - CapitaLand, найбільший забудовник Південно-Східної Азії, і Mapletree Investments.

Більш низькі ціни в порівнянні з іншими країнами

В'єтнам пропонує якісну нерухомість, яка в інших країнах коштує набагато дорожче. За даними Numbeo.Com, квадратний метр в Ханої і Хошиміні коштує в середньому 1600 - 1800 дол. Для порівняння, у Бангкоку житло продається в середньому приблизно за 3300 дол. / МІ.

У 2013 році ціни на нерухомість у В'єтнамі впали на 10-30%, проте найближчим часом очікується відновлення ринку.

За даними Savills, в III кварталі 2014 середні ціни на квартири в Ханої опустилися лише на 0,8% в квартальному численні. За прогнозами, в IV кварталі цінова ситуація піде на поправку. У III кварталі вілли і таунхауси в Ханої подешевшали на 0,6% за квартал, що теж є незначним відхиленням. Середня ціна склала 2585 дол. / МІ для вілл і 2632 дол. / МІ для таунхаусів. Найбільша ціна зафіксована в районі Тайхо - близько 5 тис. Дол. / МІ.

Якщо обмеження будуть зняті, іноземці можуть вплинути на зростання цін не у всій країні, а тільки на ціни на нову дорогу нерухомість в прибережних районах. За рік після цього ціни на такі об'єкти можуть вирости до 10-15%.

сприятливий оподаткування

При покупці квартири в її вартість входить ПДВ у розмірі 10%. Купуючи будинок чи землю, інвестор платить гербовий збір, мінімальний розмір якого - 0,5%.

Найближчі родичі не платять податок на спадщину та дарування, для всіх інших застосовується ставка 10%, яка вважається низькою, якщо порівнювати з іншими країнами. Крім того, у В'єтнамі відсутні податки на розкіш та майно (якщо тільки збори за користування землею).

Між Росією і В'єтнамом укладено угоду про уникнення подвійного оподаткування. Це означає, що наші співвітчизники не платять податки на доходи двічі.

Активний ринок будівництва

Згідно з інформацією CBRE, станом на III квартал 2014 кількість стартували в Хошиміні нових будівельних проектів зросла на 95,8%. За даними Savills, до кінця 2015 року в Ханої стартують 19 проектів на 12,7 тис. Квартир. З 2016 і далі на ринок вийдуть 72 проекту на 58 тис. Квартир, 60% проектів ще знаходяться на стадії планування. Крім того, на найближчий час в Ханої заплановані 85 проектів з будівництва вілл і таунхаусів, 12% з яких знаходяться на стадії створення інфраструктури. У Хошиміні з 2015 по 2017 роки на ринок вийдуть 70,1 тис. Квартир в 95 проектах, до 2022 року - 52 890 вілл і таунхаусів в 135 проектах.

Один з найбільших проектів - будівництво готельного та житлового курорту в бухті Вунгро. Вартість проекту - 2,5 млрд дол. Він буде реалізовуватися за участі Rose Rock Group, фірми, що займається управлінням інвестиціями, за якою стоїть родина Рокфеллерів, і нафтової компанії Vung Ro Petroleum. Проект включатиме 350 місць для яхт, готель на 760 номерів, 4 300 квартир, 100 таунхаусів і кілька магазинів.

Ще один мегапроект запланований найбільшої в'єтнамської компанією з управління фондом VinaCapital Group і передбачає будівництво курорту з казино на узбережжі в провінції Куангнам. Вартість - 4 млрд дол.

Одна з найбільших будівельних компаній на ринку В'єтнаму - Vingroup. За її участі зводяться житлові комплекси, готелі, курорти, медичні центри і школи. У липні 2013 забудовник відкрив найбільший торговий центр В'єтнаму площею більше 200 тис. МІ. Система Vinhomes від Vingroup управляє більш ніж 15 тис. Апартаментами і 1700 віллами.

Розповідає Олена Сокирка, директор представництва Vingroup в Росії і Україні: «Спочатку був острів Хон Че в Нячанге. Його сегментували і побудували п'ятизірковий готель Vinpearl Resort Nha Trang, потім парк розваг Vinpearl Land, гольф-клуб Vinpearl Golf Club, готель Vinpearl Luxury Nha Trang. Це єдиний комплекс. Зараз на цьому острові будуються нові готелі і вілли. У Дананге був побудований готель Vinpearl Luxury Danang і на його ж території - комплекс вілл Vinpearl Villas Danang. І це теж єдиний комплекс. Вся інфраструктура готелю - до послуг мешканців вілл. Для управління було створено бренд Vinhomes, сервісна система, що надає послуги мешканцям від оформлення покупки нерухомості і до побутового обслуговування ».

У портфелі Vinhome мережа готелів Vinpearl (В Дананге, Нячанге, на Фукуоці, в Хойане і Хошиміні), житлові комплекси з розкішними і сучасними апартаментами в Ханої (Vincom Center Bа Triệu, Vinhomes Royal City, Vinhomes Times City), торгові та розважальні центри (Vincom Center Đong Khoi, Vincom Center Bа Triệu, Vincom Mega Mall Royal City, Vincom Mega Mall Times City, Vincom Center Long Biкn), а також екологічний комплекс вілл Vinhomes Riverside.

Інвестиційна програма побудована за такою схемою: власники вілл отримують 60-85% прибутку від оренди, можуть проживати у своїх будинках 30 днів у році, одержуючи знижку на оренду 50% в низький сезон і 30% у високий сезон, а також пільги та знижки на послуги Vingroup.

Огляд інвестиційних пропозицій Vingroup

проект
Місцезнаходження
інфраструктура
Ціна, дол.

Курорт Vinpearl Resort Nha Trang
Провінція Кханьхоа, місто Нячанг, острів Хон Че
485 номерів, самий великий відкритий басейн в Південно-Східній Азії, ресторани, бари, тренажерні зали
-

Парк розваг Vinpearl Land
Поряд з готелем Vinpearl Resort Nha Trang, на острові
Найдовша переправа над морем (3320 м), аквапарк площею 60 тис. МІ з атракціонами,
акваріум, конференц-центр, концерт-хол, шоу фонтанів, торговий центр
-

Курортний комплекс Vinpearl Luxury Nha Trang
У бухти Нячанг, 40 хв на автомобілі від міжнародного аеропорту Камрань
84 вілли, ресторани, бари, спортивні об'єкти
-

Комплекс вілл Vinpearl Villas Hтn Tre
Острів Хон Че з видом на затоку Нячанг, в 40 км від аеропорту Камрань
101 вілла площею 500 - 1100 мІ з видом на море або поле для гольфу
-

Гольф-курорт Vinpearl Golf Club - Nha Trang
Острів Хон Че
Більше 100 вілл, поле для гольфу з 18 лунками
-

Курорт Vinpearl Luxury Da Nang
У пляжу Non Nuoc
200 номерів і 39 вілл (Vinpearl Villas Danang) площею 548-622 мІ з басейнами і садом, система з п'яти відкритих басейнів, ресторани, бари, дитячий клуб, спортивний майданчик, спа (інфраструктурою можуть користуватися жителі вілл)
Від 1,8 млн

Багатоквартирний комплекс Royal City
центр Ханоя
Квартири, апартаменти, школи, дитсадки, тренажерний зал, спа-центр, закритий і відкритий басейни, розважальні установи, величезний 6-ти рівневий торговий центр, підземні парковки
200-900 тис. (1440 - 3625 дол. / МІ)

Багатоквартирний комплекс Vinhomes Times City
Ханой
Квартири, парк, міжнародний госпіталь VINMEC, спортзали, спа-центр, школи та дитсадки, підземний торговий центр, шоу фонтанів
100-300 тис. (1237 - 1981 дол. / МІ)

Vincom Village (екологічна село Vinhomes Riverside)
У 15 хв їзди на автомобілі від центру Ханоя, але вважається за містом
Вілли, торгово-розважальний центр Vincom Center Long Biкn, спортивні об'єкти, спа
950 тис. - 6 млн (1 614 - 3 464 дол. / МІ)

Vinpearl Villas Ngũ Hаnh Sơn
Дананг, в 15 хв їзди від міжнародного аеропорту
134 вілли площею 300-700 мІ
-

Vinpearl Villas Resort Hội An
Хойан, на узбережжі моря в Куа Дай, навпаки островів Ку Лао Чам, в 30 км від аеропорту Дананга
26 вілл площею 700 - 1600 мІ з басейнами, терасами і видом на море
-

Vinpearl Villas Resort & Villas Phu Quoc
Острів Фукуок, поруч з готелем Vinpearl Resort Phu Quoc
33 вілли
Від 800 тис.

Источник: http://www.gismeteo.ua/weather-kyiv-4944/

Cпорiднене
В'єтнам - перспективний ринок для російських інвесторів | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 2
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.