Попередні статті

Четверг 15-янв


Воскресенье 28-дек


Пятница 26-дек


Воскресенье 30-ноя


Среда 26-ноя


Понедельник 24-ноя


Среда 01-окт


Пятница 19-сен


Вторник 16-сен


Пятница 29-авг


Понедельник 25-авг


Воскресенье 24-авг

Як не треба продавати: 8 помилок при показі квартири

Одне необережне слово продавця може зіпсувати враження від самої кращої квартири і зірвати угоду. Ми зібрали типові помилки, яких варто уникати при показі квартири потенційному покупцеві.

Помилка 1. Умовляти

Нікому не подобається настирливість і зайвий натиск з боку продавця. Не потрібно розповідати які у вас перила цена яких нікого не цікавить. Тому під час показу краще обмежитися розповіддю про характеристики квартири і відповідями на запитання потенційних покупців. При цьому не варто відверто розхвалювати свою нерухомість: надмірні захоплення продавця як правило наводять на думку про його нечесності. Професійні ріелтори радять і зовсім мовчати під час показу: будь-яке необережне слово може здатися клієнту грубим, вульгарним або нетактовним або просто бути невірно витлумаченим і зіпсувати все враження від квартири.

Помилка 2. Задавати зайві питання

Етап показу квартири - це етап, на якому на питання відповідаєте ви. Якщо покупець виявить до квартирі реальний інтерес і виявить бажання укласти угоду - ось тоді вже вам пора цікавитися його юридичної та фінансовою спроможністю. Поки ж цей момент не настав, запитувати про те, чи є у потенційного покупця гроші, звідки він їх узяв і чим може підтвердити їх наявність, вкрай недоречно. Когось таке питання може просто образити, а комусь здасться підозрілим: мовляв, якщо продавець не довіряє покупцеві, значить, і у самого рильце в пушку.

Помилка 3. Створювати зайвий затишок

Квартира, підготовлена до продажу або оренди, повинна бути «чистою дошкою» - tabula rasa. Тобто, навіть якщо на момент показу в ній хтось живе, інтер'єр повинен бути максимально знеособлений. Ніякого декору, яскравих плям і кричущих квітів. Смак потенційного клієнта може сильно відрізнятися від вашого, і те, що, на ваш погляд, створює відчуття затишку і тепла, може здатися покупцям відштовхуючим. Наприклад, деякі забарвлення меблевої оббивки і килимів візуально «старять» квартиру, а зайве число дрібних меблів - стільці, тумбочки, шафки і т.п. - Захаращують і зменшують житловий простір.

Помилка 4. Бардак, речі в проході

Само собою зрозуміло, що перед показом в квартирі стоїть навести ідеальний порядок. Крім того, подбайте про те, щоб максимально звільнити проходи і хоча б центральну частину кімнат і кухні. Приберіть з підлоги взуття, іграшки, коробки, будматеріали (якщо квартира показується на стадії ремонту) - загалом, все, що буде відволікати увагу покупців і про що вони можуть просто-напросто спіткнутися. Також варто забезпечити вільний доступ до вікон і батареям.

Помилка 5. Погане освітлення

Запам'ятайте: погано освітлені і тим більше темні приміщення завжди виглядають вкрай незатишними і непривабливими. А значить погане освітлення - а тим більше, його відсутність - здатне перетворити будь-яку, навіть саму добре сплановану і простору квартиру в комірчину. Якщо ви продаєте квартиру без ремонту, забезпечте гарне освітлення в кожному приміщенні, аж до коридорів і, звичайно, санвузла. І не варто покладатися на великі вікна і білі стелі: зовсім не факт, що потенційні покупці захочуть оглянути квартиру в самий світлий час доби.

Помилка 6. Неправильний запах

Різкі запахи їжі, тютюну і навіть духів можуть зіпсувати враження від перегляду квартири, тому перед показом продавцеві краще не перестаратися з парфумами, не курити і не налягати на їжу, приправлену цибулею і часником. Якщо ви показуєте квартиру, в якій живете, обов'язково провітрюйте її перед приходом покупця: ви можете не відчувати ті запахи, до яких звикли, а ось «людині з вулиці» вони можуть здатися відразливими. Вищий пілотаж - наповнити квартиру ароматами свежесмолотого кави, хліба або ванілі. Вони створюють у гостей відчуття затишку і розташовують до покупки.

Помилка 7. Знайомство з мешканцями

Чим менше людей буде знаходитися в квартирі під час показу, тим краще. Якщо квартира житлова, всі мешканці цілком можуть піти кудись на ті 15-30 хвилин, протягом яких квартиру оглядатимуть. Якщо хтось із ваших домочадців все ж таки присутня при показі, нехай він в ньому не бере участь; тобто «ведучий» у заходу повинен бути один. Якщо ж сталося так, що вся ваша родина під час показу опинилася вдома, ні в якому разі не намагайтеся зіграти в гостинного господаря і перезнайомити з потенційними покупцями всіх своїх родичів. Зайве гостинність може здатися нав'язливим, та й просто поставить людей в незручне становище.

Помилка 8. Не знати свою квартиру і свій район

Передбачити абсолютно всі питання, які можуть виникнути у потенційних покупців, неможливо. Ріелтори розповідають, що деякі клієнти цікавляться навіть рівнем радіації в будинку або точною відстанню до найближчих велодоріжок. Втім, якщо продавець і покупець сподобаються один одному, відповісти на такі екзотичні питання можна і пізніше, пояснивши, що цього ви не знаєте, раніше не цікавилися, але обов'язково з'ясуйте і повідомте покупцям.

А ось до відповідей на типові питання про інфраструктуру району та технічних характеристиках всіх приміщень цілком можна підготуватися заздалегідь. Загальна площа квартири, площа житлових приміщень і кожної кімнати окремо, розмір вікон і на яку сторону вони виходять, висота стель, довжина коридорів і кількість стояків - цим цілком закономірно цікавиться практично кожен, хто підшукує собі житло.

Cпорiднене
Jak ne treba prodavaty | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 2
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.