Попередні статті

Четверг 15-янв


Воскресенье 28-дек


Пятница 26-дек


Воскресенье 30-ноя


Среда 26-ноя


Понедельник 24-ноя


Среда 01-окт


Пятница 19-сен


Вторник 16-сен


Пятница 29-авг


Понедельник 25-авг


Воскресенье 24-авг

На ринку новобудов в Лондоні небувалий ажіотаж: лист очікування з бажаючих придбати житло налічує кілька тисяч активних покупців.

Деякі навіть проводять ночі в наметах, щоб встигнути купити квартиру. В агентствах почало діяти негласне правило: не більше одного об'єкта в руки.

Експерти ринку нерухомості Лондона розповідають про черги на покупку щодо недорогого для британської столиці житла. За їх словами, люди не тільки шикуються в черги, але й готові ночувати в наметах поруч з офісами, очікуючи старту продажів.

«Люди займають чергу заздалегідь, ночують в наметах, щоб до відкриття продажів опинитися в перших рядах і купити омріяні квартири за стартовою ціною», - розповіли «Газеті.Ru» представники лондонського офісу міжнародного агентства нерухомості Evans.

Експерти відзначають, що найбільший ажіотаж викликає житло в нових будинках за ціною Ј250-400 тис. Попит у цьому сегменті набагато перевищує пропозицію, і ціни на такі квартири продовжують рости.

За даними найбільшого в країні порталу з нерухомості Rightmove, середня вартість житла в Лондоні ще в серпні перевищувала Ј550 тис.

Покупці іноді займають чергу за добу до початку продажів. Продаються квартири в порядку живої черги, яка може налічувати до 300 чоловік.

Такі квартири залучають, зрозуміло, відносно низькою ціною, але не тільки. Як правило, ці апартаменти передаються у власність в стані, повністю готовому для проживання або здачі в оренду - з вбудованими шафами, побутовою технікою, кухонними меблями. Крім того, на покупці і подальшому продажі квартири в споруджуваному будинку в Лондоні можна заробити до 15-25% її початкової вартості.

За словами експертів, девелопери, бачачи підвищений попит на квартири, стали продавати не більше одного об'єкта в руки.

Глава департаменту нерухомості Oracle Capital Group Інеса Фаліна підтверджує підвищений інтерес до нових об'єктів. За її словами, лист очікування налічує кілька тисяч активних покупців, при цьому інтерес до новобудов постійно зростає.

Однією з основних причин ажіотажного попиту аналітики називають політичну нестабільність у світі.

«Літо 2014 було дуже неспокійним у всьому світі, а як показує практика, під час нестабільності в якомусь регіоні число інвесторів в нерухомість Лондона з країн цієї зони стрімко зростає», - пояснює Інеса Фаліна.

В квітні «Газета.Ru» писала, що на тлі політичної кризи стали скуповувати нерухомість в британській столиці інвестори з Росії та з України. У якийсь момент українці навіть випередили росіян, ставши найактивнішими покупцями лондонської нерухомості серед вихідців з країн СНД.

Високий попит спостерігається на якісні ліквідні об'єкти з хорошою локацією в бюджеті до Ј1,5 млн, які з'являються на ринку не так часто, додають в міжнародній консалтинговій компанії Knight Frank.

«Такі проекти виходять на ринок нечасто в силу невеликої кількості майданчиків під забудову та довгих процедур узгодження, з якими стикаються лондонські девелопери. Тому сьогодні відкриття продажів в таких проектах найчастіше супроводжується чергами », - розповідає керівник проектів відділу закордонної нерухомості Knight Frank Марина Кузьміна.

За прогнозами експерта, така ситуація зберігатиметься на ринку ще як мінімум протягом семи-десяти років.

За даними Oracle, найактивнішими покупцями нерухомості Лондона серед іноземців стали італійці: частка їх участі в ринку досягла 6,7%.

Далі йдуть французи, ірландці, греки та іспанці. Активні на лондонському ринку і китайці, які купують дороге житло з метою інвестицій. Експерти відзначають, що частка іноземних інвесторів на ринку Центрального Лондона цього року склала 40%.

Для лондонського ринку нерухомості характерна сегментація по районам: ціни на сході Лондона поки лише набирають висоту, і саме там квартири продаються в порядку живої черги.

До таких районам в даний час відносяться Грінвіч, Стратфорд і та частина північного берега Темзи, яка тягнеться від Canary Wharf до City Airport, розповідають в Evans.

Історичний центр показав високий ріст за останні два-три роки, але зараз в таких престижних районах, як Челсі і Белгравія, продавці готові робити знижку до 10%. Хоча ще рік тому така ситуація була неможливою: останні кілька років нерухомість в Лондоні стабільно зростає в ціні.

За даними Rightmove, середні ціни в Лондоні на 30% вище піку докризового 2007 року. Житло в британській столиці дорожчало протягом усього року і вперше подешевшало в червні - на 0,5%. Поступове зниження цін викликано невеликим відтоком іноземних інвесторів, незадоволених підвищенням податків і зміцненням фунта.

Cпорiднене
В Лондоні вишикувалася черга за квартирами | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 2
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.