Попередні статті

Четверг 15-янв


Воскресенье 28-дек


Пятница 26-дек


Воскресенье 30-ноя


Среда 26-ноя


Понедельник 24-ноя


Среда 01-окт


Пятница 19-сен


Вторник 16-сен


Пятница 29-авг


Понедельник 25-авг


Воскресенье 24-авг

Після проведення зимових Олімпійських ігор в Сочі в лютому поточного року пройшло вісім місяців.

Наша редакція вирішила замовити перевод документов с нотариальным заверением і підвести проміжні підсумки і попросила експертів розповісти, що зараз відбувається на ринку новобудов дорогої нерухомості в олімпійській столиці, частка яких становить близько 60%, і які перспективи її реалізації.

За підрахунками гендиректора краснодарської консалтингової компанії MaconRealty Group Іллі Володько, обсяг первинного ринку житла в Сочі становить 1,764 млн кв. м, або 27,306 тис. квартир та апартаментів. З них на класи бізнес і елітний доводиться 1058000 кв. м, або порядку 16,633 квартир - таким чином, їх частка становить 60%. З цього числа в продажу зараз знаходиться близько 10 тис. Квартир, тобто на сьогоднішній день близько 60% із продаваних квартир не реалізована. Для ринку житлової нерухомості така кількість залишків дуже високо. Стандартним вважається рівень у 30-40%.

Однак керівник відділу продажів компанії "Вінсент Нерухомість" (Сочі) Берс Берсан вважає, що не все так драматично. На ринку сочинських новобудов бізнес-класу протягом 2014р. спостерігалися різнобічні тенденції. З одного боку, житло, вартість якого торік була завищена, після Олімпіади подешевшало. З іншого боку, з ринку активно почали йти квартири з ремонтом.

За його даними, середня вартість "квадрата" таких квартир - 125-130 тис. Руб., Якщо мова йде про історичний центр Сочі, де відносно пологий ландшафт (вулиці Островського, Воровського, Конституції, частина вулиць Гагаріна та Виноградній). В районі "золотого трикутника" (наприклад, вулиці Гагринська, Пушкіна) ціна може доходити до 150-160 тис. Руб. за кв. м. А середній цінник квартир без ремонту становить від 70 тис. руб. за кв. м до 115 тис. руб. залежно від висоти поверху, виду з вікна і планування.

"Незважаючи на те що вартість житла з ремонтом вище, воно користується великим попитом, так як зазвичай такі покупки роблять приїжджі. Мало хто серед них хоче витрачати на це свій час і контролювати ремонт з іншого міста. На сьогоднішній день спостерігається дефіцит квартир з ремонтом в сегменті бізнес-класу, саме тому вони не дешевшають ", - розповідає Берс Берсан.

попит

Як зазначає експерт з "Вінсент Нерухомості", Олімпіада підстьобнула попит на сочинське житло, потім настало певне затишшя. З цим згоден і президент Гільдії ріелторів Сочі Михайло Титов.

На думку співрозмовника "РБК-Нерухомості", затишшя відбулося в тому числі тому, що в інвесторів в силу геополітичних проблем з Україною було якесь побоювання, куди вкладати гроші і чи варто було їх вкладати в нерухомість в той момент.

Проте, як зауважує Михайло Титов, в вересні і початку жовтня можна було спостерігати сплеск попиту на ринку житла. "За цей рік багато хто побачив оновлений Сочі, оцінили, як працює транспортна логістика, побували в Червоній Поляні. Приїжджі, готові купити нерухомість в Сочі, побачили місто сучасного рівня, в якому можна жити і відпочивати. Зараз вже люди можуть приїжджати круглий рік, так як можливості курорту розширилися ", - пояснює Борис Берсан.

Заступник генерального директора "ГлавРусСтрой-Інвест" Андрій Венідіктов вважає, що зараз на новобудови бізнес-класу в Центральному районі Сочі повертається відкладений попит, який трохи загальмувався влітку під тиском нестабільної геополітичної ситуації, також поверненню попиту сприяло проведення в Сочі грандіозних проектів міжнародного рівня, таких як Формула-1. "Деякі платоспроможні і розбірливі клієнти, побувавши цього літа в Криму та порівнявши практично відсутню там інфраструктуру з уже розвиненим і упорядкованим Сочі, зробили вибір на користь курортної нерухомості останнього. Фактично зараз настав оксамитовий осінній період, коли і попит вже є, і ціни ще не злетіли ", - прокоментував він.

Михайло Титов вважає, що поки складно давати прогнози щодо попиту на наступний рік. Але, за його припущенням, більше ймовірності, що попит буде стабільний.

перспективи

Найближчим часом в історичному центрі будуть тільки добудовуватися розпочаті проекти, там практично ніде починати нове будівництво, тому забудовникам про цю частину міста можна поки забути, вважає Борис Берсан. "Швидше за все, найближчим часом буде забудовуватися Пластунська вулиця (це в сторону вертодрому), є проекти на Мамайка і ще в декількох районах. Перспектива у девелоперів могла б з'явитися, якби почали зносити старий фонд (двоповерхові будинки) на вулицях Роз, Воровського ", - пояснює співрозмовник порталу" РБК-Нерухомість ". На думку експерта, продажу наявного в цій локації житла і природне обмеження по будівництву можуть зробити нерозпродані квартири тільки привабливішим.

Крім цього, на вартість нерухомості може вплинути зростання курсу долара. "Якщо він перевищить позначку в 43 руб., То вартість квадратного метра на первинному ринку житла бізнес-класу зможе вирости на 3-5 тис. Руб. Це мій особистий прогноз. З іншого боку, якщо курс стабілізується і скасують санкції, то люди будуть приїжджати і вибирати Сочі ", - прогнозує експерт.

Його підтримує заступник генерального директора "ГлавРусСтрой-Інвест" Андрій Венідіктов: "Наш аналітичний відділ проводить дослідження, які тільки підтверджують дану позицію. Зокрема, попит на наш ЖК бізнес-класу RoseDelMare, розташований в історичному центрі Сочі на перетині вулиць Роз та Воровського, зараз зростає якраз в силу того, що залишився практично єдиною новобудовою в Центральному районі, а висновок нових об'єктів в реалізацію в даному районі поки не планується ".

Ілля Володько налаштований більш песимістично. На його думку, зараз на ринку існує деяке нерозуміння, плутанина, девелопери побоюються входити в проекти високих класів в Сочі. "Ситуація невизначена, ставки великі, кількість угод не дуже високе. Як довго будуть реалізовуватися ці залишки, для багатьох є загадкою. Я думаю, що для їх реалізації потрібно близько восьми років", - каже він. Проте експерт зауважує, що реально оцінити динаміку сочинського ринку можна буде тільки через рік.

Cпорiднене
Квартири в Сочі: що відбувається з цінами і попитом | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 2
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.