Попередні статті

Четверг 15-янв


Воскресенье 28-дек


Пятница 26-дек


Воскресенье 30-ноя


Среда 26-ноя


Понедельник 24-ноя


Среда 01-окт


Пятница 19-сен


Вторник 16-сен


Пятница 29-авг


Понедельник 25-авг


Воскресенье 24-авг

Китайські будівельні компанії будуть брати участь у програмі з будівництва дешевого житла. Угоду про це досягнуто між Мінбудом та фахівцями з Піднебесної.

Квартирне питання досі залишається в Росії складним і наболілим. Будують мало, і будують дорого. Тому на проект покладаються величезні надії. Очікується активну участь в реалізації проекту китайських будівельників, які займуться зведенням багатоквартирних будинків в різних регіонах Росії - на Далекому Сході, наприклад, в Іркутську, Калінінграді.

Олександр Плутнік, заступник міністра будівництва і ЖКГ, заявляє: китайці висловлюють готовність приступити до будівництва житла вартістю до 30 тисяч рублів за 1 кв. метр, тобто таке житло цілком можна класифікувати як порівняно доступне. При цьому китайські будівельники підтвердили: їм достатньо передбачуваного рівня рентабельності в розмірі 8-10%.

Для порівняння: квадратний метр московського житла в новобудовах в кінці серпня 2014 коштував в середньому 188,3 тисячі рублів. У регіонах потрібно заплатити за кожен «квадрат» нового житла від 40 до 70 тисяч. Так що обіцяні китайцями 30 тисяч - це дійсно недорого.

Пропозиція китайських будівельних компаній виглядає привабливо ще й тому, що силами російських забудовників просто неможливо задовольнити потребу в житлі. Китайці ж планують застосовувати метод масової забудови, який, по-перше, швидше точкового методу, а по-друге, дешевше (наприклад прайс арматура буде в 2 рази дешевшою завдяки імпорту з Китаю).

трохи цифр

Угода передбачає зведення до 2020 року 25 мільйонів квадратних метрів житлової нерухомості. Китайські корпорації China Railway Construction і China Investment стануть учасниками державної програми «Житло для російської родини», мета якої - допомогти молодим російським сім'ям обзавестися власним житлом.

На реалізацію програми, як підрахували експерти, потрібно, як мінімум, 1900000000000 рублів. При цьому 600 мільярдів планує виділити держава, решту коштів доведеться залучати.

Якщо все відбудеться, як задумано, в Росії з'явиться доступне житло, - його вартість буде приблизно на 20% нижче, ніж в даний час.

З чого будуватимуть?

Це найцікавіше питання. За деякими даними, китайці збираються порадувати росіян бистровозводімимі житловими будинками - так званими «збірними комплектами». Основним матеріалом, який використовується для створення комплектів, є полистиролбетон.

Це один з пористих бетонів, як, наприклад, газобетон або пінобетон. Полістиролбетон характеризується як міцний і довговічний будматеріал, здібний без втрат для якості пережити більше сотні циклів заморожування і відтавання. При цьому особливу увагу привертають теплоізоляційні властивості полістиролбетону: на обігрів житла, побудованого з цього матеріалу, буде потрібно в 2-4 рази менше палива, в порівнянні з цегляним будовою.

Якщо китайці справді будуть використовувати при будівництві полистиролбетон, це допоможе значно здешевити процес будівництва. Особливо якщо врахувати, що вартість цього матеріалу в 1,5-2 рази нижче вартості бетону і цегли, а додатковий утеплювач такого дому взагалі не потрібна, так як полістиролбетон відмінно зберігає тепло.

Багатьох може насторожити саме слово «полистиролбетон», від якого так і віє хімією. За твердженнями експертів, цей матеріал вважається екологічно чистим, так як шкідливий для здоров'я людини стирол в процесі випарювання йде з гранул. Тобто при дотриманні всіх технологічних процесів ніякої загрози для здоров'я проживаючих в таких будинках не залишається. Може бути присутнім легкий запах, що йде від стін, але він безслідно вивітрюється через кілька місяців.

Звичайно, можна сумніватися в якості побудованих китайцями будинків, але ж існують стандартні вимоги безпеки, які поширюються на всі компанії, що займаються будівництвом на території РФ, неважливо, китайські це компанії або російські. І якщо вимоги будуть виконуватися, можна сподіватися на позитивний результат.

Cпорiднене
Як Китай буде забезпечувати Росію дешевим житлом | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 5
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.