Попередні статті

Четверг 15-янв


Воскресенье 28-дек


Пятница 26-дек


Воскресенье 30-ноя


Среда 26-ноя


Понедельник 24-ноя


Среда 01-окт


Пятница 19-сен


Вторник 16-сен


Пятница 29-авг


Понедельник 25-авг


Воскресенье 24-авг

Лофти: плюси нерухомості з історією та економіка реалізації

Що дешевше - нове будівництво або реконструкція? Якими перевагами володіють лофти? У яких проектах на столичному ринку можна придбати таку нерухомість?

Проектів, в яких передбачено продаж досить нового для України формату апартаментів, стає все більше. При цьому особливим їх «підвидом» є лофти - житло в реконструйованих будинках з використанням металлоконструкций. Портал halupa.org.ua з'ясував, яка економіка робіт з реконструкції в подібних проектах, які переваги чекають забудовників і покупців, що мають справу з лофт, а також в яких проектах на столичному ринку можна прибрести таку нерухомість.

Спосіб заощадити?

Розмір інвестицій в реконструкцію будівель під лофти залежить від обсягу та складності робіт, а також використовуваних матеріалів. Наприклад, реконструкція може полягати в повному збереженні колишнього конструктиву будівлі, якщо його несучі здібності знаходяться в хорошому стані. За оцінкою комерційного директора GLINCOM Івана Татаринова, в середньому вартість таких робіт варіюється від $ 600 до $ 1200 за кв.м. Якщо порівнювати з вартістю нового будівництва, тут інвестиції в проект становлять близько $ 1 тис. - $ 1,5 тис. За кв. м, проте все знову ж таки залежить від проекту, масштабів, складності, використовуваних матеріалів.

Виходить, якщо порівнювати з редевелопмент промислової будівлі, в якому зберігається конструктивна частина і немає необхідності в застосуванні будь-яких складних конструктивних рішень, то реконструкція обходиться дешевше. «Як правило, витрати на реновацію менше, ніж витрати на знесення і подальше будівництво нової будівлі. Крім того, нове будівництво - це майже завжди довший цикл. Витрати на редевелопмент будівель можуть сильно варіюватися в залежності від особливостей конкретного об'єкта. В наших проектах сума вкладень тільки в будівництво складає приблизно $ 1,5 тис. - $ 1,7 тис. За кв.м. Це без вартості входу в проект », - коментує директор з продажу компанії KR Properties Олександр Подусков.

Як підкреслює генеральний директор КК Clever Estate Сергій Креков, ключовим моментом при розрахунку економіки проекту є щільність забудови. Ще один додатковий фактор - архітектура будівлі, що реконструюється. Так, класичні промислові будівлі, розташовані не в промзоні, а безпосередньо в місті - досить невисокі. Найвищі будівлі даної категорії - це НДІ або фабрики легкої промисловості, де висотність може доходити до шести поверхів.

«Відповідно, коли в руки девелопера потрапляє промисловий будинок, воно не завжди володіє достатньою щільністю, щоб проект був вигідний для реалізації. Тому іноді девелопер розбиває пляма на ділянки, на якому щось реконструює, а щось зносить і будує з нуля », - відзначає експерт.

Ще має місце бути такий фактор, як віддаленість проекту від інших будівель, інсоляція і так далі. Буває так, що будівля дуже глибоко «сидить» в міській забудові. Тому, навіть якщо з точки зору конструктиву та інженерії воно виконано якісно, дешевше знести його і побудувати нове, ніж реконструювати так, щоб дотримувалися норми віддаленості, звукоізоляції і інсоляції майбутніх апартаментів.

Плюс до всього, потрібно враховувати, що реконструюється будівля може нести історичну цінність. В цьому випадку реконструкція та подальше використання об'єкта будуть проходити в режимі максимального збереження первісного вигляду, що, природно, призведе до істотного подорожчання проекту.

важливі переваги

Незважаючи на всі складнощі при проведенні редевеломпента, історичні будівлі часів промислової революції дають найширші можливості по організації простору, визнають експерти. Причому це стосується як внутрішніх, так і зовнішніх рішень. «У новому будівництві ви навряд чи знайдете стелі висотою 6-8 метрів, що дозволяють створювати багаторівневі креативні простору. Слід визнати, що архітектурні рішення та принципи формування генпланів міст і районів минулого, особливо дореволюційної Україні, були іноді більш продуманими і цікавими, ніж в даний час », - відзначає Олександр Подусков.

Справжній лофт, як додає експерт, принципово не може розташовуватися в новобудові, він повинен знаходитися в будівлі з історією, з особливою атмосферою. Тому реновація старих промислових підприємств, адміністративних і житлових об'єктів - це прекрасна можливість забезпечити наступність в архітектурному обличчі міста.

Для кінцевого споживача важливий плюс проектів редевелопмента - це ще можливість купити житло в центрі міста, де вже сьогодні відчувається дефіцит якісних площ будь-якого призначення. За словами генерального директора «Метріум Груп» Марії Литинецкой, переваги залежать від конкретного проекту, але більшість подібних комплексів дійсно відрізняється вдалою локацією - вони розташовані в центрі або в районах інших адміністративних округів, що характеризуються гарною транспортною доступністю і високим рівнем розвитку інфраструктури.

Cпорiднене
Lofty: plusy neruhomosti z istorieu ta ekonomika realizacii | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 2
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
киев хостел цена
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.