Попередні статті

Четверг 15-янв


Воскресенье 28-дек


Пятница 26-дек


Воскресенье 30-ноя


Среда 26-ноя


Понедельник 24-ноя


Среда 01-окт


Пятница 19-сен


Вторник 16-сен


Пятница 29-авг


Понедельник 25-авг


Воскресенье 24-авг

Нерухомість в Естонії дорожчає найшвидшими в Європі темпами.

Купівельна активність зростає не тільки в столиці, але і в регіонах. Росіяни залишаються активними на місцевому ринку. Prian.ru представляє короткий огляд ринку житлової нерухомості Естонії.

Історія

В Естонії вже мало хто згадує кризовий період - 2008-2010 роки, за час яких нерухомість в країні знецінилася вдвічі. З 2011-го місцевий ринок пішов на поправку, і з кожним роком ознаки відновлення стають все більш очевидними.

У 2013 році Естонія стала європейським лідером по зростанню цін на нерухомість. Аналітики Євростату підрахували, що за рік місцеві будинки і квартири додали 17,5% до своєї вартості. Для порівняння: у найближчого конкурента (і сусіда) Латвії річний приріст досяг лише 10,4%.

У 2014 році нерухомість в Естонії, і особливо квартири в Таллінні, продовжили дорожчати. Однак динаміка приросту цін сповільнилася, що тільки обрадувало місцевих учасників ринку нерухомості, які вже почали побоюватися освіти нового «міхура». До кінця другого кварталу «квадрат» у середньостатистичній естонської квартирі коштував € 924 (+ 10% за рік), ціна квадратного метра в Таллінні перевалила за € 1400.

Купівельна активність також помітно підвищилася. У 2013 році кількість транзакцій з нерухомістю зросла на 15% порівняно з 2012 роком, а загальна сума угод - на 18%. Крім того, збільшилися і обсяги іпотечного кредитування - свідоцтво того, що попит місцевих жителів на покупку нерухомості залишається сильним. У 2014 році ця тенденція продовжилася, причому більша частина угод проходила з квартирами.

Швидко розвивається не тільки столичний ринок нерухомості, але і провінційні. Наприклад, в найближчому до Росії повіті Іда-Вірумаа в четвертому кварталі 2013 року було скоєно на 21% більше угод, ніж роком раніше.

Будівельний сектор Естонії все ще відчуває себе ослабленим, якщо порівнювати з докризовим періодом. Однак і тут більшість показників зростає. Так, в 2013-му обсяг робіт естонських фірм збільшився на 8%, а заробіток підвищився на 6% порівняно з 2012 роком.

Тренди: 2013-2014


Частка іноземців на ринку нерухомості Естонії порівняно невелика. Навіть в самому популярному столичному регіоні на закордонних покупців, за даними Pindi Kinnisvara, в 2013 році припадало близько 10% угод. В інших містах цей відсоток набагато нижче.

Найактивнішими іноземцями є росіяни і вихідці з країн Скандинавії, особливо Фінляндії.

В Таллінні росіяни купують переважно об'єкти бізнес-і елітного класу - якісні новобудови, а також реновірован апартаменти в історичному центрі міста. Панельні будинки радянської епохи, незважаючи на низькі ціни, наших співвітчизників не приваблюють.

Росіяни також цікавляться нерухомістю в найближчому до кордону регіоні Іда-Вірумаа. Тут купують як дешеві старі квартири в невеликих курортних містечках, так і порівняно дорогі (близько € 1800 за кв. М) апартаменти в нових проектах, яких поки що небагато. До речі, останні забудовники стали зводити з прицілом саме на російського клієнта.

В Естонії продовжують діяти обмеження на продаж об'єктів із землею, розташованих на прикордонних територіях, росіянам. Це істотно знижує російський попит на приватні будинки. Протягом кількох років у країні обіцяють скасувати ці правила, проте поки справа не зрушила з мертвої точки.

Таблиця: Ціновий портрет ринку нерухомості Естонії

Опис об'єкта За скільки можна купити?

Новобудови в Таллінні Від € 1700 за кв. м.- в спальних кварталах
Від € 2500 за кв. м. - в центральних районах

Типові квартири в будинках радянської епохи € 700 - 1000 за квадратний метр, залежно від стану та розташування

Елітні апартаменти в будинку з історичною цінністю, розташовані в Старому місті Від € 3500 за кв. м.

Приватний будинок площею близько 300 «квадратів» в престижному приморському районі Талліна - Піриту Від € 300 000

Будинок в естонському селі Від € 45 000 за об'єкт, який не потребує ремонту і вище залежно від стану будинку, його розташування щодо міст і моря, інфраструктури в околицях і на ділянці.

Стара квартира в невеликому містечку повіту Іда-Вірумаа. Потребує ремонту Від € 100 за кв. м. Вартість невеликий 2-кімнатної квартири складе € 3 000 - 8000.

перспективи

Незважаючи на швидке зростання цін, який спостерігається в Естонії останні два роки, вартість місцевої нерухомості все ще на 25% нижче пікових показників 2007-го. Побоювання про можливий перегрів ринку поки здаються передчасними, тим більше що до середини 2014-го приріст став більш плавним. Якщо економіка не піднесе балтійській країні якихось нищівних потрясінь, можна прогнозувати помірне подорожчання житла в середньостроковій перспективі.

Що стосується росіян, то ніяких передумов для різкого сплеску або, навпаки, обвалу інтересу до Естонії поки не видно. За статистикою порталу Prian.ru, в списку найпопулярніших у росіян напрямків для придбання закордонної нерухомості ця країна стабільно знаходиться в другій десятці. Для порівняння: сусідня Латвія зміцнилася в ТОП-10 багато в чому завдяки можливості отримати ВНЖ за покупку нерухомості. В Естонії подібних державних програм немає і не передбачається.

Втім, інтерес росіян до цієї країни може трохи підрости за рахунок інвестиційних угод. Великі фонди в 2013 році збільшили обсяг капіталовкладень в Естонію на 19%. Можливо, і пересічні громадяни захочуть заробити на подорожчанні місцевих квадратних метрів .

Cпорiднене
Oglad rynku neruhomosti Estonii | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 1
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.