Попередні статті

Четверг 15-янв


Воскресенье 28-дек


Пятница 26-дек


Воскресенье 30-ноя


Среда 26-ноя


Понедельник 24-ноя


Среда 01-окт


Пятница 19-сен


Вторник 16-сен


Пятница 29-авг


Понедельник 25-авг


Воскресенье 24-авг

Корфу сильно відрізняється від інших грецьких міст. Завдяки розташуванню острова в Іонічному морі, багатою природою і колишньому статусу британської колонії на Корфу сформувався унікальний ринок нерухомості.

Корфу - найпопулярніший острів з архіпелагу Іонійських островів і другий після Криту за популярністю серед грецьких островів. Туристів тут приваблюють мальовничі сонячні пляжі і гірські ландшафти, а також багатство архітектурних пам'яток, багато з яких датуються 1200-ми роками до н.е.

Корфу розташований північно-західному кордоні Греції. Колись острів був британською колонією, і донині головні іноземні покупці нерухомості на Корфу - британці. Практично всі жителі острова говорять по-англійськи. Багато на острові і італійців, зважаючи близького розташування до Італії, а також більш привабливих для італійців умов покупки нерухомості, ніж в їх рідній країні.

Острів прославив знаменитий англійський письменник і натураліст Джеральд Даррелл, який провів свої дитячі роки на острові і згодом написав автобіографічну книгу «Моя сім'я та інші тварини», в якій він докладно описав природу і життя на острові, заразивши любов'ю до нього спочатку Великобританію, а потім і весь світ.

З 21 червня 2011 офіційний вступив в силу закон, що спрощує процедуру покупки нерухомості в Греції для громадян країн, що не входять до Євросоюзу на територіях, що раніше ставилися до прикордонних. З цього часу росіяни можуть вільно купувати нерухомість на Корфу, оформляючи її на своє ім'я. При цьому дозвіл на покупку нерухомості негромадянам ЄС тепер видає не Міністерство оборони в Афінах (що займало від півроку і довше), а органи місцевої влади.

Недавно прийнята в Греції інвестиційна програма, що надає ВНЖ при покупці нерухомості на загальну суму від 250 000 євро, сприяла значному збільшенню кількості іноземних покупців, особливо, громадян Китаю та Росії.

транспорт

Починаючи з квітня до кінця жовтня (а сезон на Корфу триває 6 місяців) на Корфу виконуються численні авіарейси, що сполучають його з більшістю європейських країн, а також Москвою і Санкт-Петербургом.

До речі, держава виділила субсидії на будівництво нового сучасного міжнародного аеропорту на самому півдні острова, що може стимулювати розвиток цієї малорозвиненої частини острова. Однак при сьогоднішніх несприятливих умовах будівництво може затягнутися на невизначений термін.

райони острова

Найбільш затребувана нерухомість центрального і північно-східного районів Корфу, від Контокалі, Гувьі і Дассен на півночі до ексклюзивних Агіос Стефаноса і Кассіопеї далі на південь. Тут, в основному, представлені окремо стоять вілли середнього і високого класу, часто з прямим виходом на море і мальовничими панорамними видами.

Менш розвинений район - це південь Корфу і південний захід. Ринок нерухомості тут ще порівняно невеликий, але потенціал у нього цілком прогнозований, особливо у зв'язку з можливим будівництвом на півдні великого аеропорту в найближчі роки. Тут можна знайти і недорогі бунгало. Великим інтересом у іноземців користуються також земельні ділянки для перспективного будівництва безпосередньо біля моря, а їх кількість на Корфу дуже обмежено.

Столиця острова і всього регіону Іонійських островів місто Корфу з 2007 року є надбанням культурної спадщини ЮНЕСКО. Це космополітичне місто, з безліччю ресторанів, магазинів різних культур, а також досить активним нічним життям.

У місті переважає архітектура британського неокласицизму, хоча в деяких районах можна знайти старі будівлі, що збереглися з часів володіння островом Венецією (з 14 по 18 століття). Найбільш значущі архітектурні споруди - палац св. Михаїла і св. Георгій, побудований в 1815 році сером Томасом Майтленд. Поруч з містом Гастурі розташований палац Архіллеон, побудований для імператриці Австрії Єлизаветі і куплений в 1907 році імператором Німеччини Вільгельмом II.

Візантійський музей в районі Мурагія представляє собою середньовічний собор, заповнений іконами 15-18 століть, багато з яких написані біженцями з Криту, які емігрували сюди в 1669 рік, після падіння Венеціанського Криту.

Кассіопі - найпопулярніше і престижне місце на Корфу для покупки нерухомості. Кассіопі був курортом ще за часів Римської імперії - його відвідував ще Нерон в 55 році н.е., а Тиберію належала тут вілла на узбережжі. На північній околиці міста розташований візантійська фортеця 16 століття. На невеликій відстані розташовано кілька невеликих пляжів, головні з яких - Сікія і Авлакі.

Динаміка ринку

Ринок нерухомості Корфу - один з найбільш стабільних і надійних в Греції. Корфу завжди відрізнявся від решти Греції великою кількістю іноземних покупців або інвесторів ніж будь-яке інше направлення у Греції, де до 80% покупців становлять самі греки. Саме тут найбільше число заможних пенсіонерів з Європи купують собі нерухомість для комфортного проживання на острові, що займає високорозвиненою інфраструктурою.

Репутація Корфу як престижного туристичного напрямку дозволила ринку нерухомості острова під час і після кризи зберегти відносну стабільність в порівнянні з ринком материкової Греції. Криза більш інших відчула на собі нерухомість північно-східній частині Корфу, яка завжди користувалася величезним попитом у іноземних клієнтів і саме тут зараз виставлені на продаж велику кількість дорогих вілл. Ціни знизилися на 30% в порівнянні з піковим рівнем 2007 року, що набагато менше, ніж зниження в материкових містах, де зниження склало до 50%. На думку аналітиків компанії Savills, на даний момент ринок досяг дна і зараз саме час робити вигідні покупка. При цьому попит на якісну нерухомість високий, а будівництво після кризи практично припинилося.

Багато власників раніше готові продати свої об'єкти навіть нижче заявленої вартості, враховуючи важкий економічний. З іншого боку, багато експертів вважають, що ринок нерухомості Корфу чинить опір впливу економічної ситуації в країні завдяки високому економічному та соціальному рівню учасників цього ринку. Традиційно закордонні покупці приходять на ринок Корфу з Великобританії, Італії, Німеччини та Франції, хоча останні роки прогнозується зростання числа клієнтів з Китаю та Росії.

ціни

Корфу - досить невеликий острів, тому обсяг пропозиції обмежений. Також він користується великою популярністю серед європейців завдяки своєму зручному розташуванню. Все це впливає на стабільно високі ціни на острові (набагато вищі ніж цены на жилье в Краснодаре). Крім того, через високий туристичного попиту нерухомість на Корфу гарантує стабільно високий дохід від оренди - близько 7% річних, якщо власник сам управляє нерухомістю, або близько 3-5% в разі користування послугами агентів.

Середня вартість вілл і квартир на Корфу - близько 2000 євро за кв.м. Є й невеликі квартири площею 50 кв.м. до 100 000 євро. Квартири з двома і трьома спальнями коштують у середньому 150 000-200 000 євро.

Ціни на окремі будинки з ділянками знаходяться в діапазоні від 500 000 євро до 2 млн євро, в залежності від віддаленості від моря. Є пропозиції великих будинків площею 1000 кв.м. вартістю вище 2 млн євро. Багато що залежить від розташування і якості будівництва, розміру та архітектури.

В основному найпривабливіший сегмент і напевно найпоширеніший - будинки від 200 000 до 300 000 євро, до того ж покупка на 250 000 євро дає відразу 5-ти річний ВНЖ без зобов'язань проживання в Греції. Це буде будинок / вілла близько 100-150 кв.м. на ділянці близько 10 соток в кілометрі від моря.

Cпорiднене
Огляд ринку нерухомості Корфу | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 4
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.