Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Віце-прем'єр РФ Дмитро Козак доручив уряду сформувати перелік програм, що визначають інфраструктурний розвиток півострова Крим та наявність вільних земельних ділянок, що підлягають забудові.

Будувати в Криму російські компанії, безсумнівно, будуть, відзначають в аналітичному центрі «Індикатори ринку нерухомості», хоча на перших порах тільки ті, хто не має ділових інтересів на Заході. Як відомо, антиросійські санкції прямо передбачають заборону на співпрацю з російськими фірмами, що інвестують в Крим.

В цілому федеральна цільова програма соціально-економічного розвитку Кримського федерального округу до 2020 року повинна включати в себе схему розміщення федеральних і регіональних об'єктів інфраструктури, які дозволять створити інфраструктурний каркас Кримського федерального округу. Дана схема дозволить визначити фінансування проектів, передбачених ФЦП.

«Необхідно сформувати перелік програм, які визначать інфраструктурний розвиток півострова, перелік вільних земельних ділянок, які підлягають забудові, а також перелік державних і муніципальних підприємств, які потребують інвестицій або можуть бути приватизовані», - заявив віце-прем'єр на засіданні президії державної комісії з соціально-економічному розвитку Республіки Крим та Севастополя. На думку заступника голови уряду, це дозволить створити повне розуміння того, які напрями з точки зору інфраструктури та бізнесу розвиватимуться в республіці.

«До 1 вересня повна картина для жителів Криму, для бізнесу повинна бути повністю сформована, щоб всі соціально активні люди могли брати участь у соціально-економічному розвитку республіки», - сказав він.

перші кроки


Але чекати першого вересня хочуть не всі. У Ялті вже почало роботу нове відділення групи компаній «БЕСТ-Нерухомість».

«На сьогодні ринок нерухомості в Криму починає своє становлення фактично з нуля, - говорить директор офісу« БЕСТ-Крим »Юлія Нізяєва. - Попереду багато роботи з приведення у відповідність із законами Російської Федерації реєстру прав на нерухоме майно. Проведення операцій з нерухомістю ускладнюється тим, що не запущена в повному обсязі система реєстрації прав та оформлення власності на нерухомість. Ця робота займе певний час, і ми готові допомагати нашим клієнтам у вирішенні житлових питань у цей складний період. Ми орієнтуємося як на клієнтів, які проживають в Криму, так і на «материкових» клієнтів, що бажають придбати нерухомість на море ».

Для довідки: корпорація «БЕСТ-Нерухомість» має представництва на Кіпрі, в Іспанії, Італії, Болгарії, Туреччини, Франції, Чорногорії, Чехії та Хорватії.

«Бест-Нерухомості», в принципі, є, з чим працювати, вже зараз. На південному узбережжі Криму розташовані найбільш привабливі об'єкти: тут м'який субтропічний клімат, розвинена курортна інфраструктура, багата історія, відзначають в компанії One Baltic Investment Group.

Серед елітних житлових комплексів цього району - резиденція «Дипломат» (Лівадія), «Південна Пальміра» (Лівадія), Respect Hall (Кореїз), «Приморський парк» (Ялта), «Будинок Композиторів» (Ялта), Opera Prima (Ялта) , «Омега» (Ялта), «Нікітський палац» (Микита). Вартість апартаментів в них варіюється від $ 2650 («Південна Пальміра») до $ 8000 («Дипломат») за 1 кв. м.

«У Москві покупці в першу чергу дивляться на метраж, розташування, ціну, якість будівництва і т.д., а історична складова - якщо вона є - сприймається як приємне доповнення, - каже Іван Шариков, керуючий директор КК One Baltic Investment Group. - А особливість елітної нерухомості в Криму в тому, що потенційним покупцям дійсно важливо оселитися недалеко від резиденції російських імператорів або в іншому місці з багатим минулим. Ринок елітної нерухомості Криму далекий від насичення, навіть приєднання до Росії і приплив інвесторів не вирішить цієї проблеми відразу. Нові об'єкти вийдуть на ринок тільки через кілька років. Крім того, найбільш яскраві історичні місця вже зайняті, і девелоперам доведеться освоювати нові, не настільки примітні ділянки ».

Проблеми і небезпеки


21 березня 2014 президент Росії В. В. Путін підписав Федеральний конституційний закон № 6-ФКЗ «Про прийняття в Російську Федерацію Республіки Крим та утворення в складі Російської Федерації нових суб'єктів - Республіки Крим та міста федерального значення Севастополя». З цього, можна сказати, історичного моменту Крим і Севастополь стали повноправними суб'єктами Російської Федерації, а всі угоди з нерухомістю в них повинні відбуватися в суворій відповідності з російським законодавством. Однак не все так просто, вважає адвокат Олег Сухов.

В даний час в Криму і Севастополі діє так званий перехідний період, протягом якого мають бути врегульовані в тому числі і «питання інтеграції нових суб'єктів Російської Федерації в ... правову систему» Росії. Це означає, що аж до 1 січня 2015 р. на півострові будуть діяти нормативні акти як Росії, так і Севастополя з Кримом (а фактично України), останні тільки в частині, що не суперечить російському законодавству.

Сформоване положення безпосередньо зачіпає і операції з нерухомістю, державне оформлення яких фактично заморожено. Ще на початку березня цього року Мін'юст України заблокував доступ Криму і Севастополя до Держреєстру (аналог Росреестра), в якому проводиться реєстрація угод з нерухомістю. Подібні угоди на території Росії реєструються в єдиній базі Росреестра (Управління федеральної служби державної реєстрації, кадастру і картографії Росії), і відключення Держреєстру України, здавалося, не повинно особливо турбувати покупців Росії. Але не все так просто. Без доступу до української базі фактично неможливо підтвердити права власника на нерухомість, перевірити правову чистоту об'єкта (або ділянки) і подивитися його історію.

Положення ускладнюється ще й тим, що органи Управління федеральної служби державної реєстрації, кадастру і картографії Росії на території Криму тільки-тільки формуються і підключаються до єдиної бази Росреестра.

«Не можна назвати і точної дати, коли Росреестр Росії отримає обов'язкову інформацію з Держреєстру України і почне реєструвати угоди з російськими законами - за різними оцінками, на врегулювання проблеми буде потрібно від одного до двох місяців, - вважає Сухов. - Нагадаю: чи не зареєстрований в Росреестра перехід права власності за договором тягне його недійсність. Саме тому налагодження механізму державної реєстрації угод з нерухомістю в Криму має першорядне значення, особливо для покупців ».

Зрозуміло, в сформованих умовах різко зростає ризик шахрайства, але, мабуть, росіян це не дуже-то і лякає. Звичайно, краще почекати, коли Росреестр почне роботу в Криму, проте, як мовиться, полювання пущі неволі, резюмує адвокат Олег Сухов.

ризиковані вкладення


На думку фахівців «Інком-Нерухомість», який увійшов до складу Росії Крим не є сьогодні привабливим об'єктом для інвестицій, незважаючи на всі вигоди свого місця розташування і низьких цін на ринку нерухомості. Причина - складна політична ситуація навколо півострова і, як наслідок, невизначені правові підстави можливих проектів. «Великі гроші вимагають тиші і зрозумілого юридичного статусу. Цього не буде в Криму, поки його приєднання до РФ не визнає світова спільнота. А значить, не буде і серйозних довгострокових приватних інвесторів. Очевидно, що фінансування нового регіону здійснюватиметься з федерального бюджету і коштів держкорпорацій, що ще більш ускладнить і без того непросту ситуацію в російській економіці », - вважає директор департаменту вторинного ринку житла компанії Сергій Шлома.

Треба відзначити, що, кримський (так само як і український) ринок нерухомості так і не зміг відновитися після економічної кризи 2008 року. «На відміну від ринку Москви, фактично зумів повернутися до колишніх ціновими показниками, ціни на житло, наприклад, в Севастополі нижче приблизно на третину в порівнянні з докризовим рівнем», - зазначає Шлома.

Навіть з урахуванням цього фактора найближчим часом вкладення в кримську нерухомість представляються високоризикованими. Втім, саме ризикові інвестори можуть «зняти пінки» з ситуації, коли ще зберігається відносно низький рівень цін може забезпечити надвисоку прибутковість. Правда, вважає заступник керівника аналітичного центру "Індикатори ринку нерухомості» Сергій Жарков, можливий і дещо інший сценарій. «Зараз ціни в Криму можуть різко злетіти в очікуванні російських інвестицій, а потім, коли очікування зустрінуться з реальністю, відкотитися назад, на рівень трохи вище поточного. Формування якихось виразних тенденцій складеться не раніше наступного туристичного сезону, на майбутній рік », - вважає експерт.

Cпорiднене
Курортна нерухомість Криму: і хочеться, і колеться | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 2
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.