Попередні статті

Четверг 15-янв


Воскресенье 28-дек


Пятница 26-дек


Воскресенье 30-ноя


Среда 26-ноя


Понедельник 24-ноя


Среда 01-окт


Пятница 19-сен


Вторник 16-сен


Пятница 29-авг


Понедельник 25-авг


Воскресенье 24-авг

Що чекає офісний ринок Москви в 2014р .

Чи будуть реалізовані плани девелоперів , чи збільшиться обсяг вільних площ , як будуть змінювати свої бізнес-плани інвестори , що буде з орендними ставками , розповідають провідні консультанти ринку нерухомості.

Початок 2014р . виявилося дуже важким для ринку нерухомості. Надії на постолімпійскіе заходи щодо стимулювання економіки розбилися об українська криза , констатують експерти консалтингової компанії Сushman & Wakefield в звіті за підсумками I кварталу 2014р . на ринку комерційної нерухомості.

"Ризики ведення бізнесу зросли в той час , як прибутковість знизилася. Фактично сьогодні російська нерухомість зіткнулася з новою економічною реальністю , проте наслідки цього стануть очевидними тільки через два- три місяці" , - вважають аналітики компанії.

Основні економічні показники

Експерти Сushman & Wakefield відзначають , що сьогодні макроекономісти вкрай обережні в оцінках перспектив , однак провідні інвестбанки вже знизили прогноз зростання ВВП до 1%. Світовий банк каже про два сценарії : позитивному ( 1,1 % зростання ВВП ) і негативному (падіння на 1,8 %). Інфляція , швидше за все , за підсумками року перевищить 7 % , стимульована девальвацією рубля і подорожчанням продовольства.

"Невизначеність буде домінувати на ринку нерухомості в першому півріччі. Компанії будуть перераховувати свої моделі з урахуванням матеріалізувалися політичних ризиків , а також масштабу санкцій. Девелопери навіть у рамках негативних сценаріїв не розглядають перспективи відходу з російського ринку , проте стратегії розширення тепер стали винятком із правил. принаймні до прояснення подальших перспектив у другому півріччі. Ринок нерухомості фактично заморозився на два місяці , що еквівалентно зниженню оборотів в середньому на 15 %. у зв'язку з цим ми переглядаємо прогнози практично за всіма індикаторами " , - йдеться в щоквартальному звіті Сushman & Wakefield .

Раніше свій прогноз переглянули ще одні провідні консультанти ринку нерухомості. З урахуванням стресовій ситуації в економіці і невизначеності в настрої інвесторів аналітики JLL знизили очікування прогнозу обсягу інвестицій у російський ринок нерухомості з 7 млрд дол на початку року до 3,4 млрд дол

валютні зміни

За останні 12 місяців рубль втратив близько 16 % проти долара і 14 % проти євро. Тільки за останні три місяці девальвація склала 10 %.

Як вказують аналітики Сushman & Wakefield , існує певна межа толерантності ринку нерухомості до курсових коливань . Так як валютний ризик лягає на орендаря , фінансові моделі зазвичай враховують можливість його зміни . Тому ослаблення рубля в рамках 10 % на рік зазвичай знаходиться в рамках розрахункових бізнес-планів. Однак у разі перевищення цього бар'єру перед фінансовими директорами постає завдання вишукування додаткових ресурсів для компенсації виросли витрат . Цей фактор чинить тиск на орендні ставки по всіх секторах нерухомості.

" В даний час ринок впритул наблизився до цього бар'єра. Незалежно від подальшого розвитку подій чиста орендна ставка на офіси буде перебувати під тиском як з причини курсових коливань , так і через збільшення ефективних податків на нерухомість" , - йдеться у звіті консультантів.

московські офіси

Попит на офісні приміщення в Москві в першому кварталі 2014р . залишався стабільним. Іноземні компанії, що мають свої представництва в Москві , поки не планують знижувати свою активність або йти з ринку . Це підтверджується показниками загального поглинання: приблизно 60 % угод з офісними площами в I кварталі здійснювалися іноземними компаніями , констатує директор департаменту офісної нерухомості Colliers International Елеонора Богданова .

У той же час компанії , які тільки розглядали можливість відкриття офісу в Росії , відкладають прийняття такого рішення до стабілізації обстановки , коментують поведінку потенційних орендарів експерти Colliers International.

Як раніше розповідав " РБК -Нерухомості " директор відділу досліджень ринків компанії CBRE Валентин Гаврилов , частка іноземних інвесторів скоротиться і становитиме 10-20% від загальної кількості. У теж час , якщо вони побачать позитивні сигнали в макроекономіці та вартість бареля нафти буде вище 100 дол , то вони можуть повернутися на ринок , вважає він.

Як відзначають експерти Colliers International , до кінця 2014р . до введення в експлуатацію заявлено ще 1,4 млн кв. м якісних офісних приміщень , половина з яких належить до класу А. Однак , за їхніми прогнозами , реальний введення складе не більше 900 тис. кв. м. " Проте збільшення обсягів нового будівництва може призвести до зростання рівня вакантних приміщень і , як наслідок , до корекції запитуваних ставок оренди" , - вважає Елеонора Богданова .

Збільшилися темпи введення нових офісних площ дозволяють очікувати подальшого зростання вакантних приміщень. Ринок не встигає поглинати вводяться обсяги , особливо сильно це буде відчуватися в будівлях класу А , де через посилення конкуренції між проектами можлива подальша корекція ставок оренди .

Експерти Cushman & Wakefield також відзначають , що середній рівень вакантних приміщень виріс в I кварталі на 0,5 % , до 12,7 %. Аналітики компанії додають , що в кризу 2009р. рівень вакантних площ досяг 12,9 %.

Середня ставка оренди знизилася в порівнянні з попереднім кварталом як у класі А , так і в класі B. У класі А ставка оренди знизилася з 877 (IV квартал 2013р. ) До 796 дол , в класі B - з 575 (IV квартал 2013р. ) до 535 дол за 1 кв. м на рік ( базова ставка) .

"Ми очікуємо , що в 2014р . Ставки оренди будуть відкориговані у бік зниження" , - йдеться в звіті Cushman & Wakefield

Cпорiднене
Sscho chekae ofisnyi rynok Moskvy | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 4
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.