Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Залишитися на вулиці без житла і без грошей - ось розплата за власну наївність .

Найпоширеніші схеми шахрайства з орендою квартир.

змінилися обставини

Мабуть, найпоширеніша схема - це змова господаря квартира і рієлтора -посередника. Ви знаходите квартиру за хорошою ціною , розраховуєтесь з посередником , платите господареві вперед за місяць або більше , вселяєтеся . Але через пару тижнів ( а може бути і раніше ) оголошується господар і каже , що у нього змінилися обставини , квартиру він здавати не буде , гроші повертає . Ви - на вулиці , господар і маклер ділять виручку маклера . Квартира знову виставляється на ринок.

Як уникнути. Обов'язково змусьте підписати договір , в якому будуть обумовлені штрафні санкції , якщо господар спробує вас виселити. Відмовляється підписати такий договір ? Потрібно продовжити пошуки і не зв'язуватися з цими людьми.

Маклер зробив свою справу , маклер може йти

Дуже поширений сьогодні прийом. Посередник бере з вас гроші вперед , обіцяє сформувати вам список квартир. Список він дійсно передає , але в ньому , в кращому випадку , вже здані квартири або за ціною , яка абсолютно вас не влаштовує. Маржа маклера становить від 2 до 5 тисяч рублів. Договір (якщо він взагалі був ) складено таким чином , що причепитися ні до чого - формально ушлий ріелтор свою роботу виконав.

Як уникнути. Ніколи не платите вперед агентствам нерухомості і посередникам. Професійні агентства беруть гроші вже після складання договору оренди . Перед тим як йти в агентство , перевірте його в Інтернеті. Збережете час і нерви.

Оренда орендованого

Буває , що дуже пристойна квартира здається в найм зовсім господарями. Ви платите вперед , отримуєте ключі , чекаєте можливості в'їхати , а потім виявляється , що таких орендарів , як ви , кілька людей.

Як уникнути. Передаючи гроші господареві , потрібно переконатися , що той справді є власником площі. Попросіть техпаспорт квартири. Хоча такі « господарі » не можуть навіть пред'явити штамп про реєстрацію в паспорті.

куточок кримінальника

Є абсолютно кримінальні схеми . Злочинець вистежує квартиру , в якій хазяї не з'являються довгий час , розкриває її . Потім підробляються правовстановлюючі документи , квартира здається в найм .

Як уникнути. Поговорити з сусідами , чи знайомі вони з людьми , які здають вам квартиру.

Надішліть СМС і буде вам щастя

Новинка сезону. Трапляються ті , хто публікує оголошення про намір зняти житло на сайтах нерухомості. На номер стільникового телефону , вказаний в оголошенні , приходить повідомлення про те , що , якщо ви відправите СМС з таким-то текстом на такий-то короткий номер , то отримаєте список відповідних квартир. Гроші з рахунку списуються чималі , поскаржитися не на кого.

Як уникнути. Потрібно знати , що професійний посередник завжди особисто дзвонить потенційному клієнту .

Як скласти договір оренди

У разі спору суд прийме договір , складений в простій письмовій формі , тобто без завірення нотаріуса.

Перед тим як написати його на папері , обговоріть з господарем всі деталі.

1 . Сума оплати і терміни. Постарайтеся наполягти, щоб сума була фіксована і не підвищувалася протягом року.

2 . Хто оплачує комунальні платежі. Краще теж зафіксувати в договорі. Кожен платіж прописувати окремо ( за електроенергію , за водопостачання і інш.)

3 . Вимагайте вписати в договір мінімальний термін оренди. Іноді трапляється , що господарі виїжджають на дачу на час сезону , а потім « передумують » здавати квартиру , хоча до цього запевняли , що вона здається на тривалий термін. Вкажіть , що господар повинен відшкодувати збитки, якщо надумає вас виселити до зазначеного мінімального терміну. Ще добре вказати , за який термін вас зобов'язані повідомити про розірвання договору.

4 . Господар не повинен відвідувати квартиру під час відсутності квартиранта , якщо є необхідність , то він повинен зробити це в присутності орендаря . Зафіксуйте це в договорі.

5 . Нехай господар перерахує максимально детально , за які можливі пошкодження і поломки ви несете матеріальну відповідальність .

6 . До договору (або в самому тесті договору ) повинна додаватися опис майна - техніки і меблів , яке господар передає в користування разом з квартирою. Скласти докладний перелік - головний біль орендаря .

7 . Обов'язково має бути зазначено , що господар здає квартиру в оренду за згодою всіх , хто прописаний в ній. Пам'ятайте , що якщо з'явиться родич , зареєстрований на цій площі , то він може вимагати розірвання договору . Краще упевнитися в будинковій книзі про склад мешканців, а під договором поставити підписи всіх , хто прописаний в квартирі.

Cпорiднене
Як можуть «кинути» при оренді квартири | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 2
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.