Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Новий закон , прийнятий в Іспанії , іменований , як «Закон про підтримку підприємництва» , вступив в силу з моменту опублікування в госбюллетене - BOE .

Відповідно до закону , ВНЖ видаватиметься покупцям житлової або комерційної нерухомості , а також землі в Іспанії на суму не менше 500 тис. євро. Причому покупець може придбати не один , а кілька об'єктів відразу , але тільки не використовуючи при покупці іпотеку. Втім , поки невідомо , чи буде закон мати зворотну силу , і чи зможуть ті , хто купив іспанську нерухомість дорожче 500 тис. євро до набрання чинності документа , отримати ВНЖ . Можливо , правила ще будуть доопрацьовуватися , ми будемо стежити за розвитком подій.

Крім нерухомості право претендувати на ВНЖ дає придбання державних облігацій на суму не менше 2 млн євро , інвестиції в розмірі 1 млн євро в покупку часток іспанських компаній або вкладення 1 млн євро у фінансові інститути країни , а також відкриття бізнесу та створення робочих місць в Іспанії. Відомо , що ВНЖ також отримає і сім'я інвестора - чоловік / дружина і неповнолітні діти.

Іспанська ВНЖ , який вже отримав неофіційну назву «золота віза » , дає іноземцям право без обмежень подорожувати Шенгенською зоною , але не дає права працювати в Іспанії. ВНЖ видаватиметься інвесторам спочатку на 2 роки з можливістю пролонгації ще на 2 роки.

ВНЖ vs Мультивіза

Щоб уникнути плутанини , спочатку пояснимо , що таке ВНЖ і чим він відрізняється від ПМЖ ( постійного виду на проживання) та громадянства . Отже , вид на проживання - це тимчасовий дозвіл на проживання в країні , тоді як ПМЖ - дозвіл на постійне проживання , яке не потрібно продовжувати. « Громадянство передбачає повну юридичну асиміляцію в країні і володіння усіма правами та обов'язками громадянина держави , - пояснив екс -глава московського представництва компанії SPANISHABITAT Євген Редькін . - ВНЖ - це всього лише дозвіл на тривале перебування в країні з правом на роботу або , як правило , без нього ». По суті ж , відмінностей не так вже багато. Різниця в тому , що отримав громадянство має право голосувати на виборах , отримувати соціальні пільги , є преференції у працевлаштуванні перед негромадянами .

Як уточнив керівник візового порталу Visados.ru Дмитро Рухля щодо ВНЖ , картка резидента (за наявності закордонного паспорта , зрозуміло) замінює візу , по ній можна вільно пересуватися по всій шенгенській зоні , однак , постійно проживати можна тільки на території тієї країни , в якій було отримано дозвіл.

У свою чергу генеральний директор компанії JustRealConsult Марина Алексєєва звернула увагу на те , що ВНЖ - це не право їздити по країні , а , перш за все , обов'язок - дотримуватися законів , проживати в країні не менше 180 днів у році і платити податки. І якщо ви не дотримуєтеся ці вимоги , то ВНЖ можуть відібрати.

За ВНЖ варто боротися тим , хто повинен знаходитися в Іспанії більше 90 днів поспіль , чого не може дозволити мультивіза . За словами Євгена Редькіна , мультивізу можна отримати в Консульстві Іспанії , причому вони охоче видають її власникам іспанської нерухомості . Правда, у мультивізи є обмеження - ви можете розраховувати на річну мультивізу з правом перебування в країні 180 днів у році , але , не перевищуючи 90 днів у кожному півріччі.

Наприклад , учням незручно жити в Іспанії з мультивізу . Так, вони можуть придбати навчальну візу , але її отримувати достатньо клопітно і вона дорога . Крім того , якщо ви всерйоз пов'язуєте своє життя з Іспанією , розраховуєте на соціальні чи податкові пільги , тоді ВНЖ необхідний як етап в отриманні громадянства , в принципі.

З іншого сторонри , якщо ви не збираєтеся жити в Іспанії по півроку , а будете тільки відпочивати , то простіше буде отримати мультивізу на кілька років , вона , принаймні , не накладає на людину зобов'язань за його присутності на території Іспанії. «Наприклад , мої друзі отримали ВНЖ , але їм довелося майже рік провести в Росії у справах , - пояснив Євген Редькін . - Вони просили друзів приходити , включати у себе світло і воду , щоб лічильник цокав , дзвонити з домашнього телефону тощо Адже всі рахунки потім є доказом перебування в країні ».

Чи зможе видача ВНЖ стимулювати попит росіян на іспанську нерухомість ?

Євген Редькін також зазначив , що ажіотажу точно не буде. « Так само як і драматичного зростання цін , - вважає фахівець. - Інвестиційна привабливість іспанської нерухомості невисока, а економічна ситуація в країні залишається досить напруженою. І це на тлі величезного « затоварення » ринку ».

Якщо говорити про затоварення ринку , то за даними Юлії Кожевнікової , експерта Інтернет-центру закордонної нерухомості Tranio.ru , зараз в Іспанії простоює близько 3 млн житлових будинків. Однак Асоціація будівельників Іспанії ( APCE ) дає більш скромну оцінку - 675 тис. житлових одиниць. За іншими даними , сьогодні надлишок пропозиції становить від 850-900 тис. об'єктів , з яких 200-250 тис. належать фінансово- кредитним установам країни. І , нарешті , за оцінкою міністра будівництва Іспанії Хосе Бланко , 70 % стокової нерухомості - це курортна нерухомість середземноморського узбережжя.

Згідно з опублікованими зведеними даними Реєстру Власності Іспанії , в загальному обсязі угод з купівлі-продажу житла на частку іноземних покупців у 2009 році довелося 10,3 % , в ​​2010 р. - 12,5 % , в ​​2011 - 14,2% , в ​​2012 - 17 %.

« У той же час відзначається зміна пропорцій попиту відповідно до країни походження покупців, - пояснив Євген Редькін . - Власники з Росії та країн СНД сукупно на кінець 2012 склали 24,3 % проти 17,5 % на кінець 2011 від загального числа «іноземних » власників ( нерезидентів) ». При цьому в 2012 році, за словами експерта , середня ціна операції склала 250 тис. євро. Проте за оцінкою експертів Tranio.ru , середній цінник і того менше - 50-70 тис. євро.

Крім того , за даними агентства нерухомості Red Fox , тільки за I половину 2013 року в Барселоні , на Коста -Браві і в Марбельї ціни на нерухомість впали на 20-50 % ! За оцінками експертів агентства , у багатьох регіонах ціни вже досягли найнижчої позначки або близькі до неї. Все це говорить про те , що є об'єктивні причини обмежують попит - а саме купівельна спроможність росіян , і навряд чи тут можна щось змінити , навіть якщо відразу пропонувати громадянство , а не ВНЖ .

Латвія , Греція , Португалія та інші ...

Крім Іспанії отримати ВНЖ при покупці житла можна в таких країнах , як Латвія , Греція , Португалія , Болгарія , Коста -Ріка , Панама , Сент -Кітс і Невіс. Але в кожній країні - свої умови. За словами Юлії Кожевнікової , щоб отримати ВНЖ в Греції необхідно придбати нерухомість дорожче 250 тис. євро , а в Португалії - більш ніж на 500 тис. євро. У Панамі та Болгарії потрібно купити щось з нерухомості на 300 тис. євро , в Коста- Ріці - на 200 тис. доларів , а в Сент -Кітс і Невіс , купивши житло на 400 тис. доларів, можна отримати заодно і громадянство .

З 1 жовтня 2013 року в Нідерландах набув чинності закон, що гарантує ВНЖ тим , хто купить нерухомість в країні на суму не менше 1,25 млн євро.

Найдоступніший і бюджетний варіант - нерухомість в Латвії. За словами Марини Алексєєвої , ВНЖ в Латвії припускає , що іноземець купує житло в Ризі чи Юрмалі на суму понад 140 тис. євро , а в інших регіонах країни - на суму понад 70 тис. євро. Управління у справах громадянства і міграції Латвії навіть підрахувало , що в період з липня по 1 вересня 2010 року в країну було вкладено 460 500 000 латів ( більше 655 млн євро). 370300000 латів ( 526 900 000 євро) з цієї суми вкладено в нерухомість Латвії в обмін на ВНЖ .

Експерти ринку впевнені , що отримати ВНЖ так чи інакше можна практично в будь-якій країні , потрібно тільки знати процедури і підстави для цього. Однак важливо розуміти , що в багатьох випадках ВНЖ накладає масу зобов'язань на людину і не завжди дає дозвіл на роботу , тому деяким вигідніше було б отримати звичайну мультивізу , яка дає право багаторазового в'їзду в ту чи іншу країну.

Cпорiднене
Іспанський вид на проживання за 500 тис. євро - кому і навіщо це потрібно? | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 4
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.