Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Інвестиції в нерухомість: Німеччина

Колонку про інвестиції в нерухомість ФРН спеціально для " РБК -Нерухомості " написала адвокат юридичної фірми "Юст " Еріка Кіндсфатер .

У той час як згодом фінансової кризи ціни на нерухомість у багатьох європейських країнах впали , в Німеччині зворотна ситуація. У 2012р. вона обігнала Великобританію у змаганні за найпривабливіший ринок нерухомості. Зростання цін , судячи з прогнозів , буде спостерігатися і в 2014р .

Чому німецький ринок нерухомості не відчув значних наслідків кризи , і чи розвивається із зростанням цін міхур на даному ринку ?

Незважаючи на окремі існуючі думки , що прогнозують утворення спекулятивного міхура , Інститут німецької економіки та Федеральне міністерство економіки і технології вважають , що дана загроза не існує. Такої ж думки дотримується і Федеральний банк ( який , проте , в жовтні 2013р. Попередив , що завищення цін на житлову нерухомість в густонаселених великих містах місцями може доходити до 20 %).

Система фінансування будівництва та придбання нерухомості у ФРН відрізняється переважно незмінної процентною ставкою і більш високими вимогами до частки власного капіталу . Зростання інтересу населення до придбання нерухомості супроводжувався лише помірним зростанням обсягу виданих цільових споживчих кредитів . Крім того , розвиток цін спостерігається не на всій території ФРН , а лише в окремих регіонах , університетських і великих містах .

Зростання цін на нерухомість є якоюсь коригуванням її багаторічної недооцінки . Так , вартість квадратного метра міської нерухомості могла досягати однієї третини від вартості квадратного метра в Іспанії чи у Франції. Важливим фактором є також недостатня пропозиція на ринку. Незважаючи на підвищену будівельну активність в останні роки , попит значно перевищує пропозицію. Будівельний бум охоплює насамперед дорогі об'єкти . З даною проблемою міські адміністрації борються приписом квот на будівництво доступною житлової нерухомості при видачі дозволів на будівництво. Так , наприклад , Дюссельдорф зобов'язує забудовників до створення 20 % , а Мюнхен - 30 % доступного житла. Придбання нерухомості розглядається інвесторами (особливо в посткризовий період ) як вкладення капіталу з малою часткою ризику і інвестиція , яка несуттєво схильна економічній кризі (так зване "втеча в нерухомість" ) .

Німецький ринок нерухомості все більш і більш відкривають для себе росіяни . Причини для інвестицій росіян в німецьку нерухомість різні. Хтось мігрує , хтось створює самостійний бізнес , а для когось придбана в Німеччині нерухомість є певним пенсійним забезпеченням. Порівняння цін з московським ринком і співвідношення ціни і якості, а також краща екологія сприяють вибору на користь німецької нерухомості.

Розглянемо варіант придбання з метою отримання прибутку від здачі об'єкта в оренду. Ринок житлової нерухомості є у ФРН "ринком орендарів " , так як частка власників становить приблизно 50 %. Невисока частка власників існує також у Швейцарії , наприклад , таким чином , дані ринки спростовують часто звучить твердження, що в країнах з більш заможним населенням нерухомість частіше купується у власність . Інвестору варто уважно вивчити не тільки місце розташування об'єкта в цікавому його місті , а й регіон , а також рівень безробіття даного району. Заслуговують уваги і актуальні плани правлячих партій про введення так званого "гальма для орендної ціни" ( Mietpreisbremse ) , який зокрема має обмежити підвищення оренди при повторній здачі у зв'язку із заходами щодо усунення браку житлової площі.

Варто також озвучити можливість придбання нерухомості з судових аукціонів . Інформація про об'єкти доступна кожному на спеціальному сайті zwangsversteigerung.de . Перед аукціоном об'єкт оцінюється за дорученням суду незалежним експертом , при цьому продажна ціна може бути значно нижче його ринкової вартості. При ознайомленні з висновком експерта варто, однак , звернути увагу на те , чи надав власник ( боржник ) доступ до нерухомості для її огляду зсередини.

Більшість росіян цікавляться нерухомістю у великих містах , особливо популярні Берлін і Мюнхен . Однак деякі відкривають для себе середні і малі історичні міста з традиційною архітектурою і високорозвиненою соціальною інфраструктурою та культурним життям. Привабливі , наприклад , Фрайбург , Бамберг або Мюнстер - університетські міста з постійно зростаючим населенням. Правильність рішення даних інвесторів підтверджує актуальна статистика про розмір доходів від здачі об'єкта в оренду , які окуплять витрати на придбання об'єкту і виплату податків , а також маклерські , нотаріальні та інші витрати . Згідно з останніми даними , великі міста програють в даному питанні середнім і малим .

Підводячи підсумок, потрібно зазначити , що ринок нерухомості ФРН відрізняється стійкістю і низькою волатильністю , що дає можливість для прийняття довгострокових інвестиційних рішень . Купуючи якісну нерухомість , інвестор може розраховувати на розвинене законодавство і судову практику в галузі захисту права власності . Поряд з придбанням нерухомості з метою отримання прибутку від здачі в оренду житла варто також розглянути можливості участі в будівельному бізнесі , де можна розраховувати на субсидії та іншу державну підтримку (наприклад при будівництві енергоефективних будівель).

Cпорiднене
investycii v neruhomist | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 4
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.