Попередні статті

Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг


Четверг 14-Авг

Колонку про інвестиції в нерухомість ФРН спеціально для " РБК -Нерухомості " написала адвокат юридичної фірми "Юст " Еріка Кіндсфатер .

У той час як згодом фінансової кризи ціни на нерухомість у багатьох європейських країнах впали , в Німеччині зворотна ситуація. У 2012р. вона обігнала Великобританію у змаганні за найпривабливіший ринок нерухомості. Зростання цін , судячи з прогнозів , буде спостерігатися і в 2014р .

Чому німецький ринок нерухомості не відчув значних наслідків кризи , і чи розвивається із зростанням цін міхур на даному ринку ?

Незважаючи на окремі існуючі думки , що прогнозують утворення спекулятивного міхура , Інститут німецької економіки та Федеральне міністерство економіки і технології вважають , що дана загроза не існує. Такої ж думки дотримується і Федеральний банк ( який , проте , в жовтні 2013р. Попередив , що завищення цін на житлову нерухомість в густонаселених великих містах місцями може доходити до 20 %).

Система фінансування будівництва та придбання нерухомості у ФРН відрізняється переважно незмінної процентною ставкою і більш високими вимогами до частки власного капіталу . Зростання інтересу населення до придбання нерухомості супроводжувався лише помірним зростанням обсягу виданих цільових споживчих кредитів . Крім того , розвиток цін спостерігається не на всій території ФРН , а лише в окремих регіонах , університетських і великих містах .

Зростання цін на нерухомість є якоюсь коригуванням її багаторічної недооцінки . Так , вартість квадратного метра міської нерухомості могла досягати однієї третини від вартості квадратного метра в Іспанії чи у Франції. Важливим фактором є також недостатня пропозиція на ринку. Незважаючи на підвищену будівельну активність в останні роки , попит значно перевищує пропозицію. Будівельний бум охоплює насамперед дорогі об'єкти . З даною проблемою міські адміністрації борються приписом квот на будівництво доступною житлової нерухомості при видачі дозволів на будівництво. Так , наприклад , Дюссельдорф зобов'язує забудовників до створення 20 % , а Мюнхен - 30 % доступного житла. Придбання нерухомості розглядається інвесторами (особливо в посткризовий період ) як вкладення капіталу з малою часткою ризику і інвестиція , яка несуттєво схильна економічній кризі (так зване "втеча в нерухомість" ) .

Німецький ринок нерухомості все більш і більш відкривають для себе росіяни . Причини для інвестицій росіян в німецьку нерухомість різні. Хтось мігрує , хтось створює самостійний бізнес , а для когось придбана в Німеччині нерухомість є певним пенсійним забезпеченням. Порівняння цін з московським ринком і співвідношення ціни і якості, а також краща екологія сприяють вибору на користь німецької нерухомості.

Розглянемо варіант придбання з метою отримання прибутку від здачі об'єкта в оренду. Ринок житлової нерухомості є у ФРН "ринком орендарів " , так як частка власників становить приблизно 50 %. Невисока частка власників існує також у Швейцарії , наприклад , таким чином , дані ринки спростовують часто звучить твердження, що в країнах з більш заможним населенням нерухомість частіше купується у власність . Інвестору варто уважно вивчити не тільки місце розташування об'єкта в цікавому його місті , а й регіон , а також рівень безробіття даного району. Заслуговують уваги і актуальні плани правлячих партій про введення так званого "гальма для орендної ціни" ( Mietpreisbremse ) , який зокрема має обмежити підвищення оренди при повторній здачі у зв'язку із заходами щодо усунення браку житлової площі.

Варто також озвучити можливість придбання нерухомості з судових аукціонів . Інформація про об'єкти доступна кожному на спеціальному сайті zwangsversteigerung.de . Перед аукціоном об'єкт оцінюється за дорученням суду незалежним експертом , при цьому продажна ціна може бути значно нижче його ринкової вартості. При ознайомленні з висновком експерта варто, однак , звернути увагу на те , чи надав власник ( боржник ) доступ до нерухомості для її огляду зсередини.

Більшість росіян цікавляться нерухомістю у великих містах , особливо популярні Берлін і Мюнхен . Однак деякі відкривають для себе середні і малі історичні міста з традиційною архітектурою і високорозвиненою соціальною інфраструктурою та культурним життям. Привабливі , наприклад , Фрайбург , Бамберг або Мюнстер - університетські міста з постійно зростаючим населенням. Правильність рішення даних інвесторів підтверджує актуальна статистика про розмір доходів від здачі об'єкта в оренду , які окуплять витрати на придбання об'єкту і виплату податків , а також маклерські , нотаріальні та інші витрати . Згідно з останніми даними , великі міста програють в даному питанні середнім і малим .

Підводячи підсумок, потрібно зазначити , що ринок нерухомості ФРН відрізняється стійкістю і низькою волатильністю , що дає можливість для прийняття довгострокових інвестиційних рішень . Купуючи якісну нерухомість , інвестор може розраховувати на розвинене законодавство і судову практику в галузі захисту права власності . Поряд з придбанням нерухомості з метою отримання прибутку від здачі в оренду житла варто також розглянути можливості участі в будівельному бізнесі , де можна розраховувати на субсидії та іншу державну підтримку (наприклад при будівництві енергоефективних будівель).

Для спальні доцільно використовувати матрас Dream Line. Він допоможе повноцінно відновлюватись вашому оганізму після важкого робочого дня.

Cпорiднене
Інвестиції в нерухомість: Німеччина | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 1
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.