Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Словосполучення «знесення хмарочоса » звучить трохи незвично для жителя Москви , який роками спостерігає за зносом старих будинків у центрі і п'ятиповерхівок на околицях.

У Москві висотки в основному будують , тому нам , крім розбору готелю «Росія» , згадати поки що нічого. Проте у хмарочосів теж є свій термін життя , і не завжди він залежить від віку. Багато країн регулярно проводять ревізію свого висотного господарства , звільняючи місце для нових хмарочосів.

З технологічної точки зору будь-який сучасний хмарочос може простояти як мінімум сто років. Фактично ж термін його життя залежить від реалій ринку нерухомості та економічної ефективності будівлі . Зазвичай на будівництво хмарочоса йде 2-4 роки , вкладені інвестиції повертаються через 10-15 років.

«Лідер висотного будівництва - Китай . І там термін життя будівлі пов'язують з використанням тих чи інших будматеріалів. Для невисоких будинків зі сталевими конструкціями негласно встановлено тривалість життя 70 років , для висотних ця цифра збільшується. Вважається , що не має архітектурної цінності і морально застаріле будівлю можна сміливо зносити , якщо запропонований більш доречний проект. Саме так в Гонконзі , де більше тисячі хмарочосів , знесли багато висоток при реконструкції привокзального району Коулун ».

А далі , як розповів «Дому » заступник генерального директора Kalinka Real Estate Consulting Group Олексій Сидоров , можливі три сценарії . Перший : будівля може виявитися настільки вдалим по архітектурної концепції , планувальним рішенням і дизайну , що стає візитною карткою міста . Тоді інвестори , мерія та громадськість намагаються зберегти хмарочос якомога довше , завдяки чому він , можна сподіватися , і більше сотні років простоїть . Класичні приклади : Емпайр -Стейт- білдінг , Крайслер- білдінг або Рокфеллєра в Нью -Йорку , Вілліс -тауер в Чикаго , сталінські висотки «сім сестер » у Москві.

Другий сценарій : хмарочос може служити ще не один десяток років , але він застарів морально і навіть капремонт не може пожвавити попит на покупку або оренду його площ . У деяких країнах висотку можуть знести через 25 років після будівлі , якщо вирішать , що вона не йде в ногу з часом і псує вигляд міста .

Третій сценарій : будівля не надто застаріло і поки ще рентабельно , але є новий проект , який обіцяє великий прибуток. Тоді будівлю зносять для реалізації нової інвестиційної ідеї . Наприклад , 60 років простояв у Нью -Йорку 187 -метровий Зінгер -білдінг , який в 1968 році знесли , щоб на його місці побудувати більш сучасний і комерційно успішний Уан Ліберті Плаза висотою більше 226 метрів. Трапляються, звичайно , вкрай рідкісні форс -мажори , які можуть поставити крапку в життєвому циклі найуспішнішого хмарочоса , як у випадку з нью- йоркським Світовим торговим центром - до атаки він простояв всього 26 років.

«Треба з повагою ставитися до того , що було збудовано раніше і при інших умовах. Знесення - завжди травма і трата коштів . Звичайним став тридцятирічний термін служби будинків , хоча хмарочоси розраховані на більший термін. Інвестиції в них такі великі, що життєвий цикл менше декількох десятків років просто обессмислівает проект. Вигідніше розвивати хмарочос , орієнтуючись на потреби ринку , використовувати основні конструкції будівлі як можна довше. Але треба уникати і зайвої сентиментальності і консерватизму . Якщо будівля не має цінності , потрібно бути готовим до його знесенню , особливо якщо на цьому місці можна побудувати об'єкт стійкою і якісної архітектури ».

Перші асоціації, що виникають на слово « знос» , - кругла сталева «баба» , яка лупить в стіну старої споруди , екскаватор , видерся на гігантську гору уламків і різнобарвні квадрати линялих шпалер на « зрізі » п'ятиповерхівки. Знесення висотних будівель - це, загалом , теж трохи сумне , але все-таки набагато більш цікаве видовище. Висотні будівлі або розбирають , або підривають.

« Розбір будівлі - довгий і акуратний процес , - розповіла головний архітектор проекту " ОКО " в ММДЦ " Москва- Сіті "Дар'я Сибірякова . - Зазвичай цей спосіб використовують при щільній навколишнього забудові. Вибуховий спосіб трохи менш поширений при знесенні хмарочосів , оскільки вимагає величезної вільного простору навколо , ретельних розрахунків обсягів і місць закладки заряду , розрахунків напрямки руйнування будівлі ».

Керований вибух - найстрімкіше метод і, звичайно , самий ефектний . Зазвичай населення і журналісти дізнаються про такі заходи заздалегідь і збираються подивитися , як 50 - 100 -метровий будинок в одну мить розтане в клубах пилу.

На початку лютого , коли у Франкфурті- на -Майні знесли 116 -метрову висотку , число глядачів перевалило за 10 тисяч. Деякі з них навіть прихопили корзини для пікніка. Справа в тому , що це був перший знесення такого великого об'єкта в Європі. Один з корпусів франкфуртського університету імені Йоганна Вольфганга Гете , побудований в 1972 році , у свій час був найвищою будівлею у фінансовій столиці Німеччини. Раніше там розташовувалися кафедри та аудиторії факультетів соціальних наук , педагогіки і психології , але з травня 2013 висотка вже пустувала , її готували до знесення .

Це якраз той випадок , коли вежу визнали морально застарілою. Говорили , що вона з самого початку була далека від досконалості - нескінченно розкривалися якісь проблеми , пов'язані з порушеннями технології будівництва. Крім того , в останні роки збільшився потік відвідувачів: будівля була розрахована на 2,5 тисячі осіб , але фактично там щодня з'являлося набагато більше народу , і ліфт доводилося чекати по 15 хвилин. Нещасний випадок, що стався в 2005 році з співробітницею університету ( застрягши в ліфті , вона намагалася вибратися і впала в шахту) , теж не сприяв збереженню репутації вежі. Нарешті , хмарочос став місцем проведення студентських акцій протесту , що напевно не подобалося ні керівництву університету , ні жителям району.

Спочатку 38 - поверхову висотку планували розібрати , але ця ідея не припала до душі місцевим жителям , оскільки мала на увазі тривалі і галасливі роботи . Будівля вирішили знести допомогою керованого вибуху - теж шумно , зате швидко. На деякій відстані від башти встановили шестиметрові бар'єри , щоб не пошкодити сусідні будівлі. Для зносу використали близько 950 кілограмів вибухівки , закладеної більш ніж в 1100 точках.
Що звалився експеримент

До речі , тут не можна не згадати ще один знаменитий знесення - вибух , який увійшов в історію. Йдеться про мікрорайон Пруітт - Айгоу в місті Сент- Луїсі ( штат Міссурі , США ) , який знесли через 20 років після будівлі . Будинки в ньому насилу можна назвати хмарочосами , навіть враховуючи, що вони були побудовані в 1954 році. Але це тим не менше був досить великий мікрорайон з багатоповерхових будинків. Цікаво , що в 1974 році , коли Пруітт - Айгоу був ліквідований цілком - всі 33 будинки на 2870 квартир , в Росії , навпаки , повним ходом йшло будівництво багатоповерхових спальних районів.

Комплекс створювався як соціальне орендне житло для молодих сімей. До слова , спроектував його Мінору Ямасакі - фахівець по хмарочосах , що придумав нью -йоркські вежі -близнюки. Перші роки комплекс процвітав і мав змішаний склад населення - в ньому жили і білі, і чорношкірі . З часом майже всі білі жителі переїхали, і в багатоповерхівках залишилися в основному малозабезпечені афроамериканські сім'ї . Через десять років Пруітт - Айгоу перетворився в самий кримінальний район міста , куди навіть поліція заїжджала неохоче , а від колишньої благоустрою і процвітання там не залишилося і сліду. Через масові несплат орендних рахунків і зносу комунікацій район став дорого обходитися муніципалітету . В результаті жителів вирішили розселити , а район - знести. Але наостанок він прославився - знесення транслювався в прямому ефірі по американському телебаченню . А пізніше кадри використовувалися в першому фільмі філософської трилогії « Каці » американського режисера - документаліста Годфрі Реджіо . У фільмі порожні багатоповерхівки Пруітт - Айгоу вибухають і руйнуються в сповільненій зйомці під музику Філіпа Гласса . Тепер на їх місці респектабельний , малоповерховий і зовсім не дешевий міський район .
Обігріли , розібрали

Знесення готелю « Росія » - одна з найдивніших московських затій останнього десятиліття. Немає впевненості в тому , що знесення її був так вже необхідний , а через перебої з фінансуванням він тягнувся так довго , що Москва просто втомилася за ним спостерігати. Нарешті , на місці готелю не побудували не тільки того , що було заплановано , а й взагалі нічого. Втім , тепер є надія , що там буде парк .

Колись « Росія » , побудована в кінці 1960 -х років , потрапила в « Книгу рекордів Гіннеса » як найбільший готель у світі. Вона розташувалася на 13 гектарах і складалася з чотирьох 12 -поверхових корпусів , що утворювали прямокутник з внутрішнім двором , в центрі одного з корпусів була надбудована 21 - поверхова вежа . Це був цілий місто в місті - з магазинами , ресторанами , конференц- залами , концертним залом , кінотеатром , бібліотекою , пральні- хімчисткою , автосервісом і багато чим ще .

На початку 2000 -х столична влада вирішила , що готель за майже сорок років існування занепала і морально застаріла, тому пора її замінити новим, сучасним , багатофункціональним офісно- готельним комплексом. 1 січня 2006 «Росію » закрили , а в березні почався знос . Підривати будівля не зважилися : це напевно було б швидше і простіше , але дуже близько від неї розташовані Кремль та інші охоронювані державою пам'ятники - Храм Василя Блаженного , Гостинний двір і так далі. Щоб розібрати верхні поверхи , побудували спеціальні колони , на які встановили баштові крани. Частина панелей (кожна вагою 8 тонн) , з яких була складена готель , зняли цілком. Кілька нижніх поверхів зносили важкою технікою.
тихою сапою

Торік японці випробували новий спосіб знесення висотних будівель - тихий і непомітний . Компанія Taisei Corp . розробила технологію , відповідно до якої демонтаж будівлі проводиться зсередини. Дах , де обладнана закрита будівельний майданчик , закріплюється на тимчасових колонах і поступово опускається в міру того , як демонтуються внутрішні перекриття і стіни. Зовні не видно , що будівля поступово коротшає ; шуму зовсім не чути . Таким чином компанія розібрала токійський готель Grand Prince Hotel Akasaka заввишки майже 140 метрів приблизно за півроку.

« Японія взагалі виявилася найбільш прогресивна в питаннях" розумного " зносу , - розповів " Дому " керівник проектів практики " Промисловість " консалтингової групи" НЕО Центр "Роман Агібалов . - У країні на сьогоднішній день ця проблема дуже актуальна: з 800 будинків висотою більше 100 метрів , протягом наступних 10 років підлягають знесенню близько ста ».

«Є нормативні терміни експлуатації висотних будівель. Термін служби цегельних - 100-125 років. Монолітні відносяться до категорії будівель із залізобетонними або металевими каркасами , їх нормативний термін служби - близько 175 років , а панельних - 125 років. Перевірити ці розрахункові параметри часом поки неможливо. Висотна домобудівництво - досить молодий напрямок . Найбільш ранні висотки в Москві , " сталінки " , були побудовані в 1940-1950 -х роках , а так як вони відносяться до категорії " 150 років +" , то їх розрахунковий термін служби ще не настав і поки немає інформації про те , чи потрібна їм серйозна реконструкція . А інші об'єкти в столиці вище 22-25 поверхів і зовсім пізніші ».
Життя з чистого аркуша

Майже будь хмарочос , вважають експерти , можна реконструювати , якщо це економічно виправдано. Вже до 1950 - м рокам були впроваджені технології , які дозволяли замінювати елементи сталевого і залізобетонного каркаса хмарочоса без його розбору . Оперативно можна поміняти ліфти , ескалатори , інженерне забезпечення , зовнішню і внутрішню обробку .

Реконструкції у свій час зазнала 443- метрова вежа Sears (зараз - Willis ) в Чикаго , побудована в 1974 році. Будівля не могло залучити постійних орендарів , однак пару років тому її відреставрували за замовленням великого холдингу Willis Group , який вибрав будівлю для свого об'єднаного регіонального офісу. Реконструкція була проведена з використанням останніх « зелених » технологій .

У Брюсселі близько 10 років тому було реконструйовано висотна будівля Madou Plaza (зараз у ньому розташовується один з офісів Єврокомісії ) . Примітно , що головною причиною масштабної реконструкції побудованого в 1965 році 120 - метрової будівлі стала його надмірна насиченість азбестом. «Будівельники в масках буквально видували азбест із стін. У результаті на базі старої конструкції виникло фактично нову будівлю , навіть його форма змінилася , стала більш обтічної . Була розширена громадська зона за рахунок додавання оригінального 13 -поверхового атріуму і розширення пішохідної зони біля будівлі » , - розповіла представник всесвітнього ради з висотних будівель Олена Шувалова.

На думку начальника відділу стратегічного консалтингу компанії Jones Lang LaSalle Юлії Никуличева , об'єкти повинні вміти трансформуватися . За кордоном багато висотки мають переважно відкриту планування , що дозволяє через час міняти функціональне наповнення площ . У Росії з такою необхідністю впритул не стикалися , але експерт впевнена : питання про перепрофілювання частини хмарочоса цілком може виникнути. І для деяких висоток цей процес виявиться дуже витратним у зв'язку з особливостями планування і нарізки площ .

Cпорiднене
Ви нам сонце загороджуєте | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 5
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.