Попередні статті

Четверг 15-янв


Воскресенье 28-дек


Пятница 26-дек


Воскресенье 30-ноя


Среда 26-ноя


Понедельник 24-ноя


Среда 01-окт


Пятница 19-сен


Вторник 16-сен


Пятница 29-авг


Понедельник 25-авг


Воскресенье 24-авг

Мінекономрозвитку хоче ввести дозвільний порядок для угод з нерухомістю для зарубіжних компаній і приватних осіб.

Експерти сумніваються, що від цього закону буде толк

Мінекономрозвитку за дорученням уряду розробило законопроект, згідно з яким на купівлю квадратних метрів іноземцям необхідно буде отримати дозвіл. Мова йде як про приватних осіб, так і зарубіжних компаніях, в яких частка іноземного капіталу не нижче контрольної. Експерти відзначають, що закон збільшує ризики для юросіб і майже ніяк не вплине на ринок житлової нерухомості в Московському регіону.

У документі, опублікованому на єдиному порталі розкриття інформації, названий термін, в який органи влади повинні дати дозвіл, - 1 місяць. Швидше за все, закон може набути чинності вже в 2015 році.

Обгрунтування для введення таке : потрібно знизити загрозу національній безпеці, а також « попередити утворення в Росії етнічних анклавів і встановлення контролю іноземними особами над російською територією ».

Однак цей же закон - палиця з двома кінцями, впевнені експерти, і він негативно відіб'ється на закордонних інвестиціях в Росію.

Захист нерухомості від злого умислу

Зараз нерухомість іноземцями купується практично безконтрольно, а число тих, хто зробив ремонт квартир Киев, з кожним днем зростає, говорить перший заступник голови комітету ГД з конституційного законодавства і державного будівництва В'ячеслав Лисаков в першому випадку і в другому - забудовники столиці України. «Для національної безпеки необхідно контролювати продаж нерухомості», - пояснює він.

«Це розумна пропозиція, але вимагає опрацювання, тому що в багатьох країнах, мало не у всіх, ставлять певні бар'єри для покупки нерухомості. У ряді країн це не можуть зробити фізичні особи, а тільки юридичні, у ряді країн теж існують свої фільтри певні. Я не думаю, що це знизить інвестиційну привабливість, російський ринок дуже великий, становить інтерес для багатьох компаній, просто якщо будуть правила гри чітко обумовлені, то це не буде забороною на покупку нерухомості », - прокоментував для Business FM законодавчу ініціативу Лисаков.

уникнути анклавів

«Це хороша ініціатива для наших переселенців, які повертаються на батьківщину. Може бути, це буде стимулом для освоєння сіл, які у нас вимирають в Росії. Був час, коли в деяких селах будинки продавали за 300-500 доларів, і тоді перша хвиля переселенців змогла якось прив'язатися до землі фактично. Крім того, іноземці, які сюди приїжджають працювати, теж можуть купити нерухомість, необов'язково ж у Москві. Вони зможуть теж брати в селах підконтрольне », - вважає керівник інформаційно -правового центру « Міграція і закон » Гавхар Джураєва.

Вона впевнена, що ініціатива спрямована на те, щоб уникнути виникнення анклавів, і вважає, що в Москві покупку нерухомості з приїжджих і так мало хто потягне.

Москва захищена цінами

« Іноземних громадян серед покупців нерухомості в Московському регіоні небагато. Одна з основних причин - дорожнеча квадратних метрів в Москві і ближньому Підмосков'ї. Так, вихідці з країн СНД часто концентруються на покупці житла в сегменті «економ ». Зазвичай у покупців є 1,5-2 млн рублів, на які поблизу Москви купити повноцінну квартиру неможливо », - пояснює заступник генерального директора компанії« Стройтрест-Нерухомість » з маркетингу та PR Ірина Наумова.

Іпотеку іноземцям ж у Росії банки давати не готові, зазначає вона.

Вона додає, що європейці не квапляться зупиняти свій вибір на столичній нерухомості. « Справа в тому, що ціни на житло в Москві вище, ніж у багатьох європейських містах ( Париж, Берлін і т.д), проте якість життя не відповідає таким високим ціновим позиціям, і європейці не розуміють, навіщо так сильно переплачувати за московську нерухомість », - пояснює експерт. Для експатів житло орендується, причому це питання вирішує, як правило, компанія.

У мікрорайоні «Царицино» в структурі попиту іноземці займають 1 %, підрахували аналітики компанії « НВД - Нерухомість».

« Статистика по нашим об'єктам така, що на частку покупців з СНД припадає приблизно 5 % угод, велика частина з них скоюється громадянами України, Білорусії і Казахстану. Що стосується покупців -іноземців з далекого зарубіжжя, в наших об'єктах такі угоди поодинокі », - розповіла BFM.ru Галина Гараєва, генеральний директор компанії« Континент ».

У Підмосков'ї число таких угод більше, але в цілому воно незначно.

«За нашими оцінками, на частку іноземних громадян припадає не більше 2 % угод в новобудовах Підмосков'я, якщо не брати до уваги жителів країн СНД. В основному ці покупки здійснюються організаціями для своїх іноземних співробітників. Вони розглядають виключно проекти, розташовані в зручних локаціях : близько до Москви, поруч із водоймами і парками. Що стосується громадян СНД, то тут відсоток значно вище. Наприклад, в мікрорайоні «Нове Пушкіно » частка покупців з місцем народження в країнах колишніх союзних республік становить близько 13 % », - розповів Павло Лепіш, генеральний директор компанії« Домус фінанс ».

Так що законопроект швидше обмежить покупців в регіонах. А ось в комерційній нерухомості зміни стосуватимуться тільки закредитований нерухомості.

Іноземні компанії закон реально не обмежить

На думку юристів, які коментують закон на сайті, « заявлена ​​мета ніяк не співвідноситься із запропонованим рішенням. Застосування простої схеми опосередкованого володіння, коли іноземна компанія створює ТОВ, яке створює ТОВ з 100 % російської участі, автоматично знімає обмеження ».

Створення анклавів - це не просто володіння якими об'єктами нерухомості, а концентрація їх понад певного розміру. У законі є правові механізми для такого обмеження для сільськогосподарських земель і для стратегічних галузей, відзначає юрист.

Інвестиції стануть ризикованіше через тривалу реалізації

«Запропонований проект проблему не вирішує, а створює реальну загрозу повної втрати іноземних інвестицій в російську економіку. Створення національно- етнічних анклавів визначається не наявністю майнових прав (прав власності), а пов'язано з міграційним та іншим законодавством, не мають відношення до цивільного обороту », - коментує юрист.

Він також наводить простий приклад : більшість проектів іноземних компаній здійснюється за рахунок залученого банківського фінансування, а банки вимагають надання майна в заставу. Після прийняття закону для реалізації застави банк повинен отримати дозвіл на звернення стягнення, а це робить кредит високоризикових.

Плюс зайвий місяць на отримання дозволу знижує прибутковість багатьох проектів на 1 /12 річної ставки, відзначили експерти.

Cпорiднене
Іноземних покупців нерухомості перевірять на безпеку для Росії | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 3
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.