Попередні статті

Четверг 15-янв


Воскресенье 28-дек


Пятница 26-дек


Воскресенье 30-ноя


Среда 26-ноя


Понедельник 24-ноя


Среда 01-окт


Пятница 19-сен


Вторник 16-сен


Пятница 29-авг


Понедельник 25-авг


Воскресенье 24-авг

Боротьба з нелегальною міграцією, за яку так жваво взялися столичні влади, могла б призвести до зниження ставок на оренду квартир у Москві.

За оцінками аналітиків, на столичному ринку нерухомості близько 10 % житлових приміщень здається саме гастарбайтерам .

Після погромів в Браїлів влади взялися за виявлення проживають у столиці мігрантів і почали боротьбу з власниками « гумових » квартир . За відомостями кореспондента « Газети.Ru», останнім часом c перевірками зіткнулися жителі на північному сході Москви, а також в окремих районах у центрі міста.

Активні рейди з виявлення нелегалів почалися в столиці наприкінці жовтня. Як пообіцяв тоді на оперативній нараді у мера Москви начальник міського главку поліції Анатолій Якунін, до кінця року правоохоронні органи проінспектують всі ринки, ярмарки вихідного дня, а також квартири, де можуть проживати нелегали. Почали перевірки із Західного Бирюлева . В одній з квартир, наприклад, поліцейськими було виявлено майже 200 прописаних осіб. Зараз проти власника цієї нерухомості готується кримінальна справа . І це лише початок, запевняли чиновники.

За оцінками ж голови ФМС Костянтина Ромодановського, в столиці проживає понад 3,5 млн. заробітчан. При цьому, за оцінкою директора аналітичного центру « ГдеЕтотДом.Ру » Олександра Пипіна, число житлових приміщень, які знімають нелегальні мігранти, може становити не менше 10% від всього ринку в Москві. Це близько 30 тисяч із понад 300 тисяч квартир, що здаються в столиці квартир.

Втім, їх кількість може бути насправді набагато більше 30 тисяч . Так, за словами мера Москви Сергія Собяніна, в місті всього нелегально здається близько 130 тисяч квартир. Який відсоток з них припадає на мігрантів, московська влада не говорять. А фахівці відзначають, цей сегмент ринку не піддається аналізу . « Багато мігрантів у столиці живуть не в комерційних здаються квартирах, а в нежитлових приміщеннях, які їм дістаються завдяки посередництву посадових осіб. Також часто вони живуть у підвалах, на горищах, за місцем роботи. Заселяють їх або роботодавці, або знову-таки місцеві чиновники. Нерідко їм здають також приміщення, що належать місту », - зазначає Олександр Пипін .

За словами ріелтора Надії Глушкової, часто господарі не хочуть здавати свої квартири мігрантам з країн СНД. Однак все-таки є категорія безстрашних орендодавців, які готові надавати мігрантам житлоплощу за завищеними цінами. «У разі такої оренди плата береться з кожного мешканця у квартирі людини. У «трійці » без ремонту, яку господар може здати тисяч за 40-50, з мігрантів будуть брати по 8-10 тисяч з особи ; в результаті в місяць з 15-20 живуть в ній таджиків або узбеків господар отримає близько 150 тисяч рублів », - розповідає рієлтор. За словами Надії Глушкової, йдеться про найдешевших квартирах без ремонту. Багато з них розташовані поблизу ринків, але є і варіанти в центрі.

На думку Олега Репченко, керівника аналітичного центру "Індикатори ринку нерухомості», якщо перевірки дійсно будуть носити масовий характер, то дешеві квартири, які зараз дістаються мігрантам, будуть виставлені на класичний ринок оренди . Це призведе до збільшення пропозиції і, як наслідок, до зниження орендних ставок.

Втім, звільнені робочі місця і квартири замість мігрантів з країн СНД тут же займуть приїжджі з інших міст Росії. У цілому, якщо припустити, що з порядку 30 тисяч столичних квартир дійсно видворять нелегалів, то ціни на столичну оренду можуть знизитися на 5%, вважає Пипін .

Поки ж експерти не помітили впливу поліцейських перевірок на орендні ставки на столичному ринку нерухомості. За словами керівника управління оренди квартир компанії « Інком- Нерухомість » Галини Кисельової, зараз ринок перебуває в рівноважному стані: немає ні надлишку попиту, ні пропозиції . «На даний момент на офіційному ринку найдешевша квартира в експозиції здається за ціною 22 тисячі рублів на місяць. Це однокімнатна квартира площею 32 кв. м з кухнею 6 кв. м на першому поверсі 9- поверхового панельного будинку в ЮЗАО », - додає вона. Середня вартість найму житла економ -класу в Москві становить 31 тисяч рублів на місяць за типову « однушку », 43 тисячі рублів за « двушку » і 57 тисяч рублів за трикімнатну квартиру.

Cпорiднене
Полювання на мігрантів : оренда може подешевшати | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 4
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.