Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Тенденція зниження ставок за іпотечними кредитами залишається стійкою.

За останні 8 місяців середній відсоток знизився на 0,3 процентних пункту, при цьому ні в одному місяці не було зафіксовано зростання ставок.

Відсотки і рублі

Економічні дані, як завжди, надходять з деяким запізненням, тому тільки зараз Центробанк опублікував моніторинг на 1 жовтня 2013 року. З нього випливає, що середня ставка по іпотечному кредиту - 12,6 % річних. У серпні вона становила 12,7 %, у травні 12,8 %, у березні 12,9 %. Таким чином, повільно, але вірно іпотека стає доступнішим, хоча такими темпами до заявленої урядом мети в 8% доведеться йти ще приблизно 16 років.

Наскільки серйозним є нинішнє зниження, кусають чи лікті ті, хто підписався на кредит під березневі умови? Розрахуємо різницю для кредиту, взятого на 15 років. При ставці 12,9 % загальна переплата складе 193,5 % (тобто заплатити доведеться майже в три рази більше, ніж брали), при ставці 12,6 % - 189%. Різниця становить 4,5% від суми кредиту - наприклад, 22 500 руб. для позики в 5 млн руб. Не зовсім незначні гроші, але назвати їх серйозним аргументом на користь того, щоб зайві півроку поневірятися по знімних квартирах, не вийде. Тому вам можуть допомогти знайдені монеты на руси, які можна обміняти на сучасні гроші, а їх вкласти у своє житло.

Держава править іпотекою

І все ж зростання в наявності, рапортує Агентство з іпотечного житлового кредитування ( АІЖК). Іпотечний портфель банків збільшується не по днях, а по годинах : за останній рік він виріс на 597 млрд руб. і зараз становить 2,3 трлн руб. - Що перевищує річний бюджет більшості країн світу.

Більше того, якість цього розпухлого портфеля теж поліпшується : частка простроченої заборгованості зараз становить 1,7% - притому що на початок року цей показник впритул наближався до 2,0%.

Цікаво, що подібні позитивні тенденції проявляються на тлі монополізації ринку державними банками. Ощадбанк, ВТБ24 і Газпромбанк на трьох ділять вже 68 % ринку ( 65 % на початок 2013 року) і не збираються віддавати свої частки. Думки експертів про це становищі справ розходяться. Так, Газета.ру цитує начальника управління кредитних продуктів банку « БКС Прем'єр » В'ячеслава Воротнікова, який вважає держбанки локомотивами зниження ставок. Сбербанк запустив програму середньостроковій іпотеки для своїх зарплатних клієнтів під 10,5 % річних, а ВТБ24 відкрив лінію короткостроковій іпотеки під новобудови : 11,5 % на термін не більше 7 років.

З іншого боку, нинішній стан справ в іпотечному кредитуванні легко могло б стати об'єктом уваги ФАС, якби не технічні тонкощі ; мислиме чи справа, коли 2 /3 ринку займають структури одного бенефіціара - нехай навіть він є державою ? Адже банківська справа природною монополією ніяк не назвеш. Фактично держава жорстко контролює весь іпотечний сектор, а знижкові програми його банків розраховані в першу чергу на підвищення лояльності нинішніх клієнтів і залучення нових, тобто фактично на захоплення ще більшої частки ринку.

Далекі наслідки

Будь-яке зниження ставок по іпотеці, якими б причинами воно не було викликано, приваблює в цей сегмент нових позичальників, а отже, збільшує обсяг коштів, що направляється в будівельну галузь. Враховуючи вічний недолік житлоплощі в Росії, це було б чудово - якби добра половина нового житла не будувалася в московському регіоні.

При цьому в Росії є тисячі кинутих населених пунктів, десятки тисяч будинків, квадратний метр в яких варто 0 рублів без всякої іпотеки. І кожен вкладений у столичне житло рубль на даний момент служить лише посиленню цієї нерівномірності, цього протиприродного перекосу в розвитку країни.

Cпорiднене
Ставки по іпотеці знижуються - Росія переїжджає до Москви | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 1
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.