Попередні статті

Четверг 15-янв


Воскресенье 28-дек


Пятница 26-дек


Воскресенье 30-ноя


Среда 26-ноя


Понедельник 24-ноя


Среда 01-окт


Пятница 19-сен


Вторник 16-сен


Пятница 29-авг


Понедельник 25-авг


Воскресенье 24-авг

Кадастрову вартість цілком можна істотно знизити.

Кадастрова вартість ( КС ) земельних ділянок , будинків і квартир є базою для розрахунку податків на землю і нерухомість , а також розміру ставок оренди і викупу території . Однією з неприємних проблем , з якими стикаються власники, є завищена госоценка . Це призводить до необгрунтовано великої ставкою земельного податку . Але кадастрову вартість все ж таки можна зменшити . При цьому способів два: вирішити свою проблему можна в досудовому порядку або вдатися до допомоги юристів , які в суді , можливо , зможуть вам допомогти .

об'єднаний податок

Новий податок на нерухомість , згідно з яким власники житла і земельних ділянок будуть платити більше , почне свій хід по Росії в 2014 році. Відповідний законопроект внесений в уряд. Планується , що Держдума розгляне його вже цієї осені і залежно від готовності регіонів затвердить документ.

За ідеєю , він замінить , а точніше , об'єднає діючі податок на майно і земельний податок. По суті , платити доведеться за єдиний об'єкт нерухомості - будинок з землею або квартиру з землею , але обраховувати всі будуть окремо і в обох випадках з кадастру . Відзначимо , що зараз земельний податок беруть із кадастрової вартості землі , а податок на майно розраховується за нижчою базі - інвентаризаційної .

Інвентаризаційна вартість об'єкта нерухомості встановлюється бюро технічної інвентаризації ( БТІ) . А кадастрова оцінка максимально наближена до ринкової вартості об'єкта нерухомості і значно вище інвентаризаційної .

Наприклад, у центрі Москви поточна інвентаризаційна оцінка будинків старого фонду майже в 30 разів нижче , ніж ринкова . Так , двокімнатна квартира в столиці в районі метро « Стрітенський бульвар» площею 60 кв.м в сталінському будинку 1955 споруди оцінюється БТІ приблизно в 400 тис. руб. Тоді як ринкова її вартість варіюється від 15 до 18 млн рублів.

Ставки нового податку на нерухомість зараз виглядають так : 0,1 % ( і менше) від кадастрової вартості житлових будівель і приміщень; до 0,5 % - для нежитлових приміщень ; до 0,3 % - для земель під житло , дачі та сільське господарство ; до 1,5% - для земель під інші цілі. Таким чином , податкове навантаження за « двушку » на Стрітенському бульварі може скласти 15-18 тис. рублів на рік.
Гроші немаленькі .

Якщо відволіктися від складних цифр , то, за розрахунками ФНС , фіскальне навантаження в середньому по країні складе близько 1,5 тис. рублів на рік з невеликий стандартної « двушки ». Але це в середньому. А адже багато хто володіє відразу декількома об'єктами нерухомості , і платити їм доведеться подвійно , а то й втричі.

Але не все так сумно . Державно - правове управління президента (ГПУ ) не погодилося з частиною базових норм урядового законопроекту про введення нового , « ринкового » податку на нерухомість громадян. Юристи Кремля вважають , що в запропонованому вигляді проект помітно збільшує податкове навантаження на фізосіб , що може спричинити зростання соціальної напруженості.

Адміністрація вважає , що пільговикам ( додавши до їх лав військовослужбовців ) слід надати не вирахування , який передбачався раніше , а повне звільнення від податку. Для всіх інших власників « необгрунтований » вирахування в 20 кв.м повинен бути збільшений , «виходячи з існуючих нормативів загальної площі житлового приміщення , необхідного для проживання однієї людини» , вважає ГПУ.

А брати -то немає з кого !

До цих пір в Державному кадастрі нерухомості відсутні дані про правовласників приблизно 40 % об'єктів . Ця база формується за рахунок даних , що надходять одночасно з двох джерел: БТІ та Єдиного державного реєстру правовласників ( ЕГРП ) . При цьому останній джерело існує тільки з 1998 року , і в ньому , зрозуміло , абсолютно не враховані права власності , що виникли раніше .

Що цікаво , осіб , чиї права виникли до введення ЕГРП , ніхто не зобов'язує вносити в нього дані про власність. За законом їх права продовжують залишатися дійсними. Це означає , що якщо у якогось громадянина є земельна ділянка , отриманий ним , скажімо , в 1994 році, і у нього є видане відповідно до діяли тоді порядком свідоцтво , то офіційні інстанції проти нього безсилі.

Експерти побоюються , що подібний стан справ може призвести до того , що податок на нерухомість фізосіб , який буде вводитися в 2014-2018 роки, в багатьох випадках просто нема з кого буде брати.

На об'єкти , де невідомий власник , в середньому по РФ припадає 39% від всієї податкової бази для розрахунку податку на майно фізосіб за 2012 рік. При цьому в 18 регіонах невідомі власники нерухомості мають навіть більше 50 % об'єктів . Так , у Смоленській області цей показник сягає 77 % , а в Архангельській - 75%. У Московській області цифра по земельних ділянках , до речі , дорівнює середній по країні ( 40%) , а по будівлям навіть ще менше - всього 20 %.

Експерти переконані , що через подібного роду « неврахованих » власників регіональні бюджети щорічно можуть недоотримувати від фізосіб 45 мільярдів рублів. Виходом з подібної ситуації могло б стати обмеження державою термінів реєстрації своїх прав на об'єкт . При цьому власники можуть отримати рік на те , щоб заявити права , після чого розбиратися в справі буде вже суд . Однак час на повну опис об'єктів ще є , оскільки програма по створенню кадастру повинна завершитися тільки в 2019 році.

Незважаючи на всі старання російських законодавців , в реальності росіяни відчують на собі гніт податку на нерухомість тільки в 2016 році. Суть в тому , що закон про введення нового побору до кінця 2013 року прийняти не встигнуть. Відбудеться це в кращому випадку тільки в 2014 році. А раз так , то його вступ в силу відбудеться не раніше 1 січня 2015 року, а перші квитанції на оплату , отже , осядуть у поштових скриньках росіян і зовсім в 2016 році.

А судді хто ?

Отже , перехід до єдиного податку затягнувся , оскільки не існувало єдиного кадастру для житлової та нежитлової нерухомості. Тепер же дана ситуація вирішилася , Федеральна служба державної реєстрації , кадастру і картографії ( Росреестра ) стала замовником оціночних заходів , а виконувати завдання будуть незалежні оцінювачі .

Відповідно до закону про оціночну діяльність повноваженнями з кадастрової оцінки наділені суб'єкти РФ , які повинні проводити кадастрову оцінку нерухомості не рідше ніж один раз на п'ять років. До складу комісії повинні входити представник саморегулівної організації ( СРО) оцінювачів , а також представник Національної ради з оціночної діяльності .

Закон про оціночну діяльність містить норми, що передбачають можливість оскаржити результати визначення кадастрової вартості в арбітражному суді або комісії з розгляду спорів про результати визначення кадастрової вартості (далі - комісія ) фізичними особами , юридичними особами у разі , якщо результати її визначення зачіпають права та обов'язки цих осіб .

Згідно з текстом початкового варіанту законопроекту «Про внесення змін до частини другу Податкового кодексу Російської Федерації і деякі інші законодавчі акти РФ» оцінка ринкової вартості об'єктів нерухомості повинна визначатися на основі застосування методів масової оцінки .

У разі незгоди з встановленою кадастрової вартістю власники нерухомого майна можуть її оскаржити як у судовому , так і в досудовому порядку. Мета такого оспорювання полягає насамперед у зниженні оподатковуваної бази об'єкта нерухомості. Розглянемо обидва порядку врегулювання спорів за результатами кадастрової оцінки .

Без суду , але зі слідством

Можливість оспорювання результатів визначення кадастрової вартості в комісіях передбачена все тим же законом «Про оціночної діяльності» та створенням робочої групи з розгляду спорів про результати кадастрової оцінки .

Такі комісії створюються органом , що здійснює функції з державної кадастрової оцінці на території відповідного суб'єкта РФ. Дізнатися про те , де будуть створені такі комісії , можна на офіційному сайті Росреестра .

Закон про оціночну діяльність передбачає дві підстави для перегляду результатів кадастрової оцінки: 1) недостовірність відомостей про об'єкт нерухомості , 2) неврахування зміни вартості об'єкта по роках.

У разі якщо заява про перегляд КС було подано на підставі другого пункту , комісія приймає рішення про визначення кадастрової вартості об'єкта в розмірі його ринкової ціни .

Правда , на досудовому етапі можна зіткнутися з певними труднощами. Наприклад , для цієї процедури відводиться всього шість місяців.

Як виграти в суді

Якщо ви незадоволені результатами кадастрової оцінки та рішенням , прийнятим комісією , ви можете оскаржити це рішення в арбітражному суді. Для початку необхідно проаналізувати всілякі варіанти судового вирішення спору , зрозуміти, які позови і до кого повинні бути пред'явлені в тій чи іншій ситуації. На сьогоднішній день єдиної судової практики з таких питань немає , тому краще звернутися за допомогою до фахівців у цій галузі.

Позовна заява подається на орган виконавчої влади суб'єкта РФ , який приймає підсумкове рішення щодо державної кадастрової оцінки . Варто звернути увагу , що звернення до суду з позовними вимогами щодо перегляду кадастрової вартості , минаючи звернення до комісії з відповідними вимогами , не має під собою правових підстав . Арбітражний суд , встановивши , що позовну заяву подано без дотримання відповідних норм , має право залишити позов без руху.

І тут також не можна забувати про терміни позовної давності . Оскаржити результати кадастрової оцінки в арбітражному суді можна протягом трьох місяців з моменту , коли заявнику стало відомо про порушення його прав . Крім того , необхідно заздалегідь потурбуватися про пошук експерта , здатного провести відповідну експертизу у справі .

Судова експертиза може проводитися особами, що володіють спеціальними знаннями в галузі науки , техніки , мистецтва або ремесла і ін , але не є державними судовими експертами. Експертна діяльність не підлягає ліцензуванню та акредитації . Проте при виборі експерта слід керуватися таким критерієм , як досвід роботи в галузі проведення оціночної експертизи .

У тому випадку якщо дані вимоги будуть дотримані , то ваші шанси на успіх різко зростуть. Наприклад , рік тому Арбітражний суд Татарстану задовольнив вимогу власника мережі готелів в 6,5 рази знизити кадастрову вартість належного йому земельної ділянки в Казані , зрівнявши її з ринковою оцінкою.

Казанський підприємець зажадав зрівняти кадастрову вартість земельної ділянки промислового призначення площею 24240 кв.м з його ринковою вартістю - 35512000 рублів. І Арбітражний суд Татарстану виніс рішення на користь бізнесмена. Первісна кадастрова вартість належного йому ділянки становила майже 227 млн рублів.

Cпорiднене
Оцінка нерухомості по достоїнству | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 3
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.