Попередні статті

Четверг 15-янв


Воскресенье 28-дек


Пятница 26-дек


Воскресенье 30-ноя


Среда 26-ноя


Понедельник 24-ноя


Среда 01-окт


Пятница 19-сен


Вторник 16-сен


Пятница 29-авг


Понедельник 25-авг


Воскресенье 24-авг

Які перспективи професії ріелтор?

Чи не перетвориться вона з часом в якийсь рудимент , який начебто є , але потреби в ньому - кіт наплакав ?

Питання не пусте . Перспектива виродження професії не настільки вже утопічна. Інтернет аж кишить інструкціями з самостійній купівлі , продажу, здавання житлоплощі. Для СамСебеРіелторов видаються тонни книг і посібників . Процес оформлення документів спрощується. Народ набирається комп'ютерної та юридичної грамотності . У Мережі , куди НЕ плюнь : « сподіваюся , що професія ріелтора вимре найближчим часом через відсутність явно виражених , притаманних їй професійних ознак » ; « ріелтори - це паразити , і їх діяльність треба заборонити на законодавчому рівні , як і ігровий бізнес» і т . д.

Професії на виліт

Згідно з численними і багато в чому одностайним прогнозами , світовий ринок праці в осяжному майбутньому чекають серйозні зміни . Маса людей може вилетіти з різного роду сервісів. Безліч професій або повністю відімре , або прийме на себе потужний удар з боку науково -технічного прогресу , радикально видозмінивши, різко втративши в частині затребуваності та кількості зайнятих в професії фахівців .

Ми вже бачимо , як з появою інтернету закриваються цілі проміжні сегменти , скажімо , в туристичному бізнесі , на ладан дихає поштова служба . Поступально скорочується потреба в секретарях і офісних клерках . Сильний тиск в осяжному майбутньому будуть відчувати бухгалтери та економісти , значну частину функцій яких можуть взяти на себе електронні автоматизовані системи.

Автоматизація цілого комплексу державних послуг , як вважають експерти , призведе до скорочення нотаріусів . А якщо буде введений доступ до баз документів і електронний підпис , яка дасть стовідсоткову ідентифікацію користувача , то не тільки нотаріуси , але й інші категорії юристів можуть втратити робочі місця.

Не поспішайте нас ховати

Так може , і ріелтори років через 15-20 вимруть , як мамонти ? Або перетворяться на якусь подібність вузькопрофільних менеджерів в автосалонах , чиє завдання - викарбувати прайс , усміхнулася і відвалити .

Фахівці з форуму NERS.ru та інших профільних ресурсів поспішають заспокоїти .

- Дуже складне законодавство і невміння « клеїти » угоди не залишають шансів простому обивателю успішно плавати в цій водоймі . Пов'язати одномоментну альтернативну угоду між тіткою Машею , Зоєю Іванівною , Іваном Петровичем і всіма їх домочадцями , з купою радників і адвокатів , повинен професійний посередник , а ніяк не тітка Маша з братом Степаном і його племінницею з села , прописаної в квартирі тітки Маші , - Ігор Червяков , керівник проекту NERS.ru і ріелтор з 20 -річним стажем.

- У тому , що частина людей намагається взяти на себе роль продає агента , я не бачу великої біди . Що в цьому нового? У кожної людини є вибір: пофарбувати будинок самому або найняти хорошого професіонала - маляра . Чимало людей фарбують самі. Вб'є це в майбутньому професію маляра ? Ні, звичайно . Просто будуть ті , хто готовий платити за якісну роботу , і ті , хто заради спірної економії і сумнівної якості готові фарбувати на аматорському рівні , - фахівець з нерухомості Сергій Гудін , Торонто , Канада .

- Маклерство народилося на Заході. Більше 100 років професії. А з таким послужним списком « за спиною » важко зійти з рейок. Та й сам ринок нерухомості як існував , так і буде існувати. А поки ринок є, то і маклер буде просити їсти , тобто працювати , - фахівець з нерухомості (нік Daniela -R) , Москва / Західна Європа .

- Ховати нас рано . Незважаючи на глобальну комп'ютеризацію та поширення інтернету , залишається величезний шар людей, що потребують психологічної підтримки , тверезому розумі посередника в сімейних конфліктах , раді досвідченого і юридично грамотного фахівця , а також у швидких на підйом ногах , - Галина Маркова , АН « Інком-Нерухомість » , Москва.

- Хочеться повторити старе визначення ріелтора : «Майстер розмовного жанру на теми нерухомості». Ну , куди ж вони дінуться ? ! Треба ж з кимось знаючим на тему покупки квартири « перетерти » , - фахівець з нерухомості (нік klimat ) , Москва.

- Чи є майбутнє у професії водія автобуса ? Адже багато хто має свій особистий автомобіль ... А власників нерухомості ще більше. Та й бажаючих ними стати - не менше. Тому , той, хто буде професійно і безупинно « рухати » нерухомість , ніколи без роботи не залишиться , - фахівець з нерухомості (нік Svetlana55 ) , Омськ.

- Ця професія не помре ніколи , поки нерухомість буде продаватися , а не буде безкоштовною , - Володимир Агруц , АН «Центральний департамент Нерухомості» , Москва.

- Майбутнє є у тих професій , які пов'язані з безпосереднім взаємодією людини з людиною. Непередбачуваність людських відносин ще дуже довго не буде оцифрована . Ну , хіба , коли буде створено повноцінний штучний розум . Тоді людям точно можна буде розслабитися - у всіх сенсах . А до тих пір технічний прогрес цих професій сильно не загрожує ... Ріелтор - це професіонал, що працює в області жорстких переговорів , - з одного боку . А з іншого боку , що працює в області браку інформації. Другу сторону професії прогрес потихеньку нівелює . А першу - навряд чи , - фахівець з нерухомості (нік izumrud ) , Україна .

час змін

Стало бути , ріелторам захід трудової діяльності не загрожує - в цьому сходяться практично всі фахівці ринку нерухомості. Однак не менш одностайні вони і в тому , що професію в найближчій перспективі очікують серйозні , якщо не сказати , суворі зміни. І до них необхідно готуватися , щоб не випасти з сідла.

- На наш вік роботи вистачить , однозначно. Зрозуміло , професія , ділові правила , інструменти будуть змінюватися. Нормальний процес , - Ярослав Кривоносов , директор офісу « На Флотській » мережі « Міель » , Москва.

- Нікуди професія не дінеться , тільки видозміни її чекають серйозні , - Сергій Мальцев , генеральний директор АН Century 21 Захід , Москва.

- Ріелтори і раніше затребувані. Але , незважаючи на відстрочку загибелі професії ріелтора в її нинішньому вигляді , произошедшую завдяки глобальному системної кризи в нерухомості , закривати очі на трансформацію професії не варто. Вона гряде . Хто не встигне , той залишиться на узбіччі. На жаль, - Світлана Столярова , спеціаліст з нерухомості та інвестиційний консультант , США .

- Чи буде професія існувати? У тому вигляді , в якому вона існує зараз , - однозначно ні. Світова практика тому наочне підтвердження . Натовпи голодних напів- агентів , які хапають у метро за руку перехожих , підуть у небуття . Разом з ними підуть і компанії - монстри , що тримаються за рахунок безкоштовної праці напівголодних агентів . Залишаться міцні професіонали , об'єднані в невеликі АН або мають приватну практику , - Микола Тюленєв , АН NeoRealty , Москва.

- Виживуть найсильніші. Раніше можна було бути бабусею ( утрирую ) , вставати в 4 дні , трубки не брати тижнями і ще при цьому гроші заробляти. Зараз часи змінилися. Завдяки цьому ринок стає більш професійним , - Анатолій Сошин , генеральний директор АН « Сошін.ру » , Москва.

- На ринку зріє потреба в революції , яка визволить значну кількість зайвих , малопродуктивних « ротів » , тих , хто не може крокувати в ногу з часом. Думаю , що ця революція повинна відбутися в найближчі кілька років. Складно сказати , яку частку компаній вона виштовхне або в суміжний бізнес, або в інші ринки , або «на пенсію » , але , думаю , ця частка буде вимірюватися десятками відсотків від нинішньої кількості .

Вважаю , до цього підштовхне і все зростаюча розбірливість клієнта, якому може допомогти держава , збудувавши ті чи інші обмежувальні , регулюючі бар'єри , - Борис Горелік , генеральний директор ДК « Тріумф» , Нижній Новгород.

- Так , швидше за все поголів'я ріелторів скоротитися. Разу на три точно , - Ігор Моляренко , спеціаліст з нерухомості , Москва.

- У будь-якому бізнесі відбувається втрата фахівців , обтяжливі обставини - криза плюс висока конкуренція . Виживе фахівець чи ні - залежить безпосередньо від нього , його професійних навичок , його мобільності та адекватності , вміння маневрувати в тих обставинах , які складаються, його ставлення до клієнтів , - Віктор Лахтіонов , АН « Інком-Нерухомість » , Москва.

- Майбутнє у професії є , але воно не безхмарне . Велику роль у цьому відіграє сучасний інтернет , який є і плюсом , і мінусом для професії одночасно. Збільшується з кожним роком в інтернеті потік інформації про нерухомість + кількість живих варіантів самої нерухомості приведе до істотного зниження кількості ріелторів у професії та зменшення заробітку в цілому по індустрії . Ріелтерам потрібно вчитися правильно позиціонувати себе в постійно мінливих умовах ринку . Гнучкі залишаться , консервативні агенти , які не бажають нічого міняти, мають хороший шанс випасти з професії , - фахівець з нерухомості Сергій Гудін , Торонто , Канада .

Що день прийдешній нам готує

Резюмуючи сказане . Ріелтори пережили президентів , дефолти , кризи , лихі 1990- ті роки . Переживуть і нинішні часи. Потреби в житло у людини нікуди не подінуться , значить ріелтори будуть затребувані завжди. Інше питання : в якій кількості і якості ?

Зрозуміло , давати прогнози в нашій країні - справа , м'яко кажучи , невдячна. І все ж більшість фахівців вважає , що ріелторські співтовариство в нашій країні нікуди не дінеться від масштабного скорочення і ротації кадрів . У найближчі 10-15 років в професії залишаться тільки найсильніші і найбільш цілеспрямовані - ті , хто поступально нарощує свою кваліфікацію , відгукується на виклики часу і готовий працювати в будь-яких , самих несприятливих умовах.

Розмір комісійних виплат , по всій видимості , і далі буде знижуватися. Так само як і обсяг робіт по конкретній операції (у зв'язку з реформами в законах про документообіг , реєстрацію права власності та ін.) Видозміниться перелік ріелторських послуг - мінімум оформлювання , максимум посередницької , психологічної діяльності ... Втім , все це вже деталі.

На сьогоднішній день металлопластикові вікна у Львові стають все більш популярними, оскільки вони мають багато переваг у порівнянні з вікнами з інших матеріалів. Саме тому багато хто відвідує сайт unideco-vikna.lviv.u, де можна придбати найякісніші пластикові вікна у свою оселю. 

Cпорiднене
Чи є майбутнє у професії ріелтор? | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 2
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.