Попередні статті

Четверг 15-янв


Воскресенье 28-дек


Пятница 26-дек


Воскресенье 30-ноя


Среда 26-ноя


Понедельник 24-ноя


Среда 01-окт


Пятница 19-сен


Вторник 16-сен


Пятница 29-авг


Понедельник 25-авг


Воскресенье 24-авг

« Де зберігати свої заощадження ? » - Питання , яке часто задають люди. Безумовно , можна зберігати їх вдома , сховавши в затишне місце , можна віднести в банк , а можна і придбати земельну ділянку , який точно завжди має вартість .

При необхідності ж землю можна продати.

Вкладати гроші в землю можна , але краще робити це з розумом. Зовсім не обов'язково повторювати досвід Буратіно і закопувати гроші навіть на самому чудовому полі або в самому мальовничому саду , досить просто придбати ліквідний ділянку. Дмитро Окороков , президент ТОВ « Завидово Девелопмент» , зазначає , що зараз на ринку заміської нерухомості попит з сегменту дач і котеджів змістився у бік дешевої малоповерхівок . Пропозицій на цьому ринку зараз дуже багато , об'єкти продаються подовгу . Однак попит на вторинному заміському ринку Підмосков'я за рік все ж виріс на 10%.

Правильно чи ні придбали ви ділянку , покаже час , особливо , якщо обставини змусять вас цю ділянку продати. Так Дмитро Бадаєв , генеральний директор компанії «Вектор Інвестментс » , зазначає , що з 2008-2009 років земельні ділянки набувають для себе , а не в якості інвестицій . Лише 10 % угод відбувається для перепродажу. Якщо говорити про інвестиційний потенціал таких угод , то це залежить від багатьох факторів , але хороші ділянки однозначно ростуть в ціні. Приклад селищ « Істрінському долини» показує , що різниця в ціні на старті продажів і на етапі повної готовності - близько 30 % , тимчасової же проміжок між цими етапами становить півтора -два роки. Тобто , це цифри , порівнянні із вкладеннями в міську нерухомість і перевищують прибутковість банківського депозиту.

Однак продаж будь-якої ділянки треба робити правильно , особливо , якщо не палко бажаєте продавати свій товар роками. Отже, якщо ви продаєте земельну ділянку , то скористайтеся порадами експертів корпорації ріелторів «Мегаполіс -Сервіс».

збір документів

Експерти відзначають , що « ділянки з готовими документами продаються набагато швидше , ніж аналогічні за споживчими характеристиками об'єкти без них ». Саме тому збір документів - найсерйозніший і тривалий етап . І тут можна виділити кілька варіантів розвитку подій.

Припустимо , ви маєте документи , що підтверджують ваше право на землю , або документи , що підтверджують надання земельної ділянки початкового землекористувачу , то відповідно до « дачних амністією » можна оформити ділянку у власність у спрощеному порядку. Для цього потрібно представити землевідвідна документи в Управління Федеральної реєстраційної служби і прикласти до нього кадастровий паспорт земельної наділу. Отримати цей паспорт можна в територіальному підрозділі органу кадастрового обліку . На даний момент в Підмосков'ї це ФДМ « Земельна кадастрова палата ».

Дещо складніше йдуть справи з ділянками , які за час були збільшені або , навпаки , стали менше . Спочатку вам доведеться провести межування і отримати у власність ділянку , який ви насправді займаєте . Ігор Биковський , віце -президент корпорації « Мегаполіс- Сервіс» , уточнює , що у зв'язку з « дачних амністією » до 2015 року межування можна уникнути : досить зареєструвати угоду купівлі- продажу або дарування . «Але при відмові від межування в отриманих документах вказується не точний , а приблизний розмір ділянки землі. Досить часто зустрічається , що координати потрібні точні , щоб надалі уникнути суперечок з сусідами по кордонах . Всі питання з координатами повинні бути вирішені до постановки земельної ділянки на Державний кадастровий облік ».

Найскладніший варіант - відсутність права власності на ділянку . Уявити таке в століття ринкових відносин важко , однак бувають випадки , коли про власності на ділянку « натякає » лише садові книжка , підтверджує членство в садовому кооперативі . Якщо цей варіант ваш , то спершу необхідно ділянка приватизувати. Для цього треба написати заяву в органи місцевого самоврядування залежно від того , на чиїй території розташована земля . Зазвичай , якщо ділянкою ви користуєтеся давно , це не викликає труднощів , однак , якщо вам відмовили , то доведеться звертатися до суду. Після цього необхідно провести межування , скласти кадастровий план з координатами ділянки землі на території міста чи села , отримати акт про передачі земельної ділянки.

Крім документів про власність , при продажу землі буде потрібно згода чоловіка продавця на продаж , згода чоловіка покупця на покупку , довіреність , якщо інтереси представляє довірена особа , довідки з ПНД і НД , виписка з ЕГРП .

Генеральне прибирання

При підготовці ділянки до продажу , слід навести на ньому красу. «Якщо приведення зовнішнього вигляду в порядок зажадає великих витрат , то робити цього , звичайно ж , не варто , - радить Ігор Биковський . - Вартості вашій землі це не додасть , тому що найважливіший фактор при ціноутворенні - це все-таки місце розташування. А ось скосити бур'ян , через якого не видно сусідський паркан , не зашкодить ». Безумовно , слід прибрати сміття : покупець може за « захаращений » ділянку зажадати знижку в 25 - 30 тисяч рублів , вам же вивіз власного мотлоху обійдеться в 5 - 7 тисяч.

адекватна ціна

Зібравши всі необхідні для продажу документи , ділянка сміливо можна виставляти на продаж . Експерти « Мегаполіс- Сервіс» звертають увагу , що земельні ділянки мають дві ціни : кадастрову і ринкову , які в 99 % не збігаються. У власника повинні бути точні відомості про кожну з них , оскільки кадастрова вартість є базою для оподаткування за угодою, а ринкова ціна - це той прибуток , яку ви отримуєте в результаті . Кадастрова вартість визначається кадастрової палатою , сьогодні її можна дізнатися на сайті Росреестра . Однак для продажу важлива саме ринкова вартість , так як кожен хоче не продешевити . Отримати максимальну ціну за ділянку можливо, якщо ви маєте необхідні правовстановлюючі документи , якщо вирішені всі суперечки щодо кордонів та по господарських будівель .

Отже , правильна підготовка земельної ділянки до продажу допоможе отримати більший прибуток. Після отримання грошей від покупця необхідно заплатити податок у розмірі 13 % від різниці між сумою , за яку ділянку колись був куплений , і сумою , за яку був проданий. Так , якщо ділянка була придбана за 2 млн. рублів , а продається за 2,5 млн. , то з 500 тисяч доведеться заплатити податок. Однак є тут і винятки. По-перше , якщо ви володіли ділянкою більше трьох років , то при його продажу ніяких податків не платите. По-друге , не обкладаються податком ділянки дешевше одного мільйона рублів.

Джерело:  новости 24

Cпорiднене
Як вигідно продати земельну ділянку | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 3
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.