Попередні статті

Четверг 15-янв


Воскресенье 28-дек


Пятница 26-дек


Воскресенье 30-ноя


Среда 26-ноя


Понедельник 24-ноя


Среда 01-окт


Пятница 19-сен


Вторник 16-сен


Пятница 29-авг


Понедельник 25-авг


Воскресенье 24-авг

Скористатися некомерційним наймом житла, де щомісячна плата за квартиру буде не більше 10 тисяч рублів, в найближчі кілька років зможе третина всіх росіян.

Такий прогноз зробили експерти на спеціальному засіданні в Держдумі.

Законопроект, що надає можливість потребують житло росіянам зняти квартиру у міста або муніципалітету, вже пройшов перше читання в Держдумі. Зараз йде жвава і складна робота над поправками. Хто ж з росіян, згідно з проектом, в майбутньому зможе зняти таку квартиру ?

Програма некомерційного найму розроблена для вирішення житлової проблеми для так званого середнього класу, який за рівнем доходу не має права на держпідтримку, але при цьому не може придбати квартиру за ринковою ціною, пояснила голова Комітету Держдуми з житлової політики і ЖКГ Галина Хованська. При цьому наймачами можуть стати тільки ті, хто визнані нужденними.

На відміну від договору соціального найму орендовану квартиру не можна приватизувати, а договір є строковим - від одного року до десяти років. А відміну від комерційного найму полягає насамперед у вартості оренди, яка буде нижчою за ринкову як мінімум на третину. Наприклад, за однушку в столиці на місяць треба буде платити всього 10 тисяч рублів плюс комунальні витрати.

Таким чином, у разі ухвалення закон поставить крапку в квартирному питанні мільйонів молодих сімей, військовослужбовців і службовців - бюджетників. Крім того, за словами Хованський, в такому житлі будуть зацікавлені керівники великих підприємств, які привертають велику кількість найманих працівників з інших міст. " Це позбавить нашу країну від черг, в яких багато росіян стоять вже більше 30 років", - зазначила вона на засіданні.

"Треба йти від цієї розвилки - або ринок, або безкоштовне житло, - упевнений гендиректор Фонду" Інститут економіки міста "Олександр Пузанов. - У програмі ж некомерційного найму зможуть взяти участь 30 відсотків тих, для кого сьогодні немає місця в житловому законодавстві ". За словами експерта, ми зможемо перейти до легального ринку орендного житла та значно збільшити обсяги будівництва.

Тим часом до цих пір не всі експерти погодили способи залучення інвесторів у будівництво таких будинків. Одні вважають, що їм потрібно надавати безкоштовні ділянки землі, інші - звільнити від податків. Треті - " подарувати " безкоштовні комунікації, а четверті - надати пільгові кредити. "Передбачається, що такий будинок стане самоокупним, - пояснила раніше Хованська. - І вже через кілька років забудовник зможе повернути собі всі витрачені гроші".

За планом вже наступного року в Росії має бути побудовано два мільйони квадратних метрів орендного житла, а до 2018 року - 15 мільйонів. " На це має піти майже 460 мільярдів рублів, - заявив Андрій Шовковий, гендиректор" Агентства фінансування житлового будівництва ". - Але за рахунок лише бюджетних коштів це завдання вирішити неможливо". За словами експерта, одним з таких позабюджетних джерел фінансування можуть стати кошти пенсійних накопичень з недержавних фондів. "Фонди при цьому зможуть придбати іпотечні облігації, які будуть забезпечуватися самими об'єктами нерухомості, - зазначив він. - На ці цілі ми пропонуємо направити всього десять відсотків пенсійних накопичень, що дозволить забезпечити від 200 до 400 мільярдів рублів щорічного фінансування цих програм. Це від 10 до 30 мільйонів квадратних метрів на рік ".

Перші будинки з'являться в 80 великих містах, в деяких з них, до речі, скоро почнеться експеримент. На участь у ньому погодилися влади Ленінградської, Московської, Самарської, Оренбурзької, Орловської, Новосибірської, Калузької і Тульської областей, а також Москви.

На сегодняшний день многие люди устанавливают душевые кабины в ванных комнатах. Они позволяют не только сэкономить пространство в помещении, но и сделать его интерьер более привлекательным.

Cпорiднене
Будинок, здавайся! Більше 10 % російських будинків стануть прибутковими | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 3
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.