Попередні статті

Четверг 15-янв


Воскресенье 28-дек


Пятница 26-дек


Воскресенье 30-ноя


Среда 26-ноя


Понедельник 24-ноя


Среда 01-окт


Пятница 19-сен


Вторник 16-сен


Пятница 29-авг


Понедельник 25-авг


Воскресенье 24-авг

Дачну амністію в Росії можуть зробити безстроковою, а заодно на три роки " заморозити " розцінки на кадастрові роботи , щоб якомога більше громадян змогли оформити свою землю , будинки, гаражі та лазні у власність.

Такий законопроект надійшов на розгляд Держдуми . Зараз , нагадаємо , термін дачної амністії обмежений 1 березня 2015 року. Як повідомили " РГ" в Росреестра , за весь час її існування у спрощеному порядку було зареєстровано трохи більше 9,7 мільйона прав громадян на об'єкти нерухомого майна .

Дачна амністія почала діяти у вересні 2006 року. Вона була розрахована , по-перше , на людей, що одержали землю в радянський час , коли ділянки видавалися в безстрокове користування або довічне володіння без жодного юридичного оформлення . По-друге , давала можливість узаконити самозахоплення і Самозастрой .

Завершити дачну амністію планували в 2010 році , але до цього часу , за оцінкою Росреестра , правом спрощеної реєстрації встигли скористатися тільки 12-15 відсотків власників дачних ділянок - близько 2,5 мільйона чоловік. Практика показала , що однією з основних причин незатребуваності амністії була затратність і тривалості кадастрових робіт . У підсумку , її вирішили продовжити ще на п'ять років.

Тепер депутати пропонують і зовсім зробити амністію безстроковою. У пояснювальній записці до законопроекту автори ініціативи Михайло Сердюк та Андрій Туманов відзначають , що потенційно нею можуть скористатися від 20 до 40 мільйонів чоловік. Але знову ж , через високу вартість кадастрових робіт , бажаючих оформляти землю і споруди у власність не так багато. Тарифи на проведення землевпорядних робіт , в тому числі межування , по Росії дуже неоднорідні , хоча і встановлені їх граничні розміри , констатують депутати . В Орловській області вартість робіт з проведення територіального землеустрою щодо земельних ділянок , призначених для особистого підсобного господарства становить 3067 рублів , для дачного господарства - 3067 рублів. На території Ямало -Ненецького автономного округу ціна на ці види робіт була встановлена ​​у розмірі 5000 рублів. У реальності з урахуванням послуг посередників оформлення землі та нерухомості обходиться ще дорожче.

Рішення проблеми автори законопроекту вбачають у тому , щоб на три роки запровадити " умовний мораторій " на підвищення граничних розцінок на землевпорядні роботи .

Експерти неоднозначно ставляться до пропонованих ініціатив. На думку , Володимира Яхонтова , керуючого партнера " Міель - Заміська нерухомість" , відносно невисока популярність дачної амністії пов'язана з менталітетом росіян - багато хто схильний відкладати вирішення на потім , робити все в останній момент , який для цього закону ще не настав. "Крім того , деяких зупиняє боязнь бюрократичних зволікань. Незважаючи на те , що процедура оформлення і декларується як спрощена , на ділі у деяких людей вона викликає труднощі , - каже Яхонтов . При цьому він вважає , що не буде нічого поганого , якщо дачну амністію дійсно зроблять безстроковою.

Голова Спілки садівників Росії , член комітету Держдуми з земельних відносин та будівництва депутат Олег Валенчук у розмові з кореспондентом "РГ " заявив , що безстрокова дачна амністія - шкода для держави , оскільки вона не дозволить регіонам і муніципалітетам адекватно планувати розвиток територій . "Припустимо , регіон планує побудувати нову дорогу. Запитує в Росреестра плани , щоб дізнатися , чи живе хтось на цій території. У відповідь отримує дані про те , що ні сільських населених пунктів , ні дачних , ні садівничих товариств там немає. Дорогу проектують , а коли починається реальне будівництво , з'ясовується , що на території встигли з'явитися раніше " не існували " там об'єкти. І тепер потрібно думати , що з ними робити " , - наводить приклад Валенчук .

За його словами , дачну амністію навпаки потрібно завершити в максимально короткі терміни. При цьому стимулювати бюджетів усіх рівнів - надати фінансову підтримку всім бажаючим скористатися спрощеною системою реєстрації . "У деяких регіонах уже зараз дотують постановку на облік земельних ділянок з розрахунку 10 тисяч рублів на шість соток , - зауважує співрозмовник " РГ " . - Тому що влада сама в цьому зацікавлені. Хоча б тому , що кожен новий оформлений у власність ділянку - це додаткові податкові надходження до бюджету.

Ще один аргумент на користь якнайшвидшого завершення дачної амністії за активної підтримки держави - ​​розвантаження судів . Зараз вони змушені розглядати безліч суперечок якраз через плутанину з межами земельних ділянок .

Що стосується обмеження вартості послуг із землеустрою , то ця міра буде мати негативні наслідки , вважає Олег Валенчук . " Фахівці , які зараз цим займаються , можуть піти з ринку , бо працювати буде не вигідно" , - пояснює він. Більш правильним , на думку депутата , було б навести порядок у видачі документів . "Перші кроки зі створення служби " одного вікна " вже зроблені , але скарг і раніше багато: некоректно переводяться в електронний вигляд паперові документи , часто виникають помилки. А головне чиновники використовують будь-яку можливість додатково заробити на оформленні документів , створюючи невеликі посередницькі фірми і відсилаючи до них заявників " , - резюмує Валенчук .

В наше время интернет банкинг интересует многих, но не каждый банк может предложить подобную услугу. Однако с Пумб все обстоит иначе, поскольку этот банк позволяет осушествить любые операции с вашим счетом в любое время по интернету.

Cпорiднене
Земля і воля . Дачна амністія в Росії може стати безстроковою | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 4
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.