Попередні статті

Четверг 15-янв


Воскресенье 28-дек


Пятница 26-дек


Воскресенье 30-ноя


Среда 26-ноя


Понедельник 24-ноя


Среда 01-окт


Пятница 19-сен


Вторник 16-сен


Пятница 29-авг


Понедельник 25-авг


Воскресенье 24-авг

Засклений балкон може послужити причиною примусового виселення

Всім відомо, що незнання закону не звільняє від відповідальності. Але мало хто може припустити, що самі звичайні дії у власній квартирі можуть мати далекосяжні наслідки. Експерти «Метріум Груп» стверджують: переважна більшість власників квартир порушують норми і правила, про існування яких навіть не підозрюють. І звертають увагу на найпоширеніші правопорушення.

- Останніми роками рівень грамотності населення в питаннях дотримання норм Житлового кодексу виріс. Майже всі вивчили напам'ять, що перепланування у квартирі повинна узгоджуватися. В іншому випадку можливі проблеми при продажу переробленого житла. При цьому переважна більшість власників квартир продовжують втілювати свої дизайнерські фантазії на свій страх і ризик. Хоча розуміють, що йдуть на порушення закону. А ось той факт, що така проста і звична процедура, як скління балкона, є незаконною, майже у всіх власників житла викликає здивування, - кажуть фахівці компанії.

Тим часом скління балкона за законом - така ж перепланування, як і перенесення батарей або знесення внутрішніх стін, які не є несучими. І воно так само регламентується статтею 25 Житлового кодексу РФ, прийнятого в березні 2005 року.

- Найчастіше власники квартир цікавляться, чи повинні вони оформляти дозвіл в установленому порядку, якщо балкон або лоджія були засклені давно, ще до прийняття кодексу, або ж якщо скління було вироблено попередніми власниками квартири, - коментує генеральний директор компанії Марія Литинецкая. - Відповідь у даному випадку простий: якщо в технічному паспорті БТІ дана характеристика квартири не прописана, то так, повинні.

Винятком з правила є засклення балконів в єдиному стилі у всьому будинку, зроблене при будівництві або капітальному ремонті. У цьому випадку забудовник або підрядник, відповідальний за ремонтні роботи, самостійно погоджує проект, а відомості про засклені вносяться в паспорт БТІ без участі власника.

Покарання за це порушення складається з двох частин. Перша - ліквідація наслідків перепланування (тобто скління). Друга - грошовий штраф, переглянутий частиною 2 статті 7.21 Кодексу про адміністративні правопорушення РФ. Його розмір становить від 2 до 2,5 тис. рублів. «Сам по собі розмір штрафу невеликий, - продовжує Марія Литинецкая. - Його можна заплатити і проігнорувати припис про усунення порушення. Але в цьому випадку, згідно зі ст. 29 Житлового кодексу РФ, ваше житло може бути продане в примусовому порядку, а виручені кошти підуть на ліквідацію перепланування. Вам же дістанеться та частина суми, яка залишиться після відновлення ».

Ризикувати не можна узаконити

Як і у випадку з переплануваннями в самій квартирі, власник повинен вирішити: чи готовий він ризикувати чи краще узаконити засклення, не чекаючи приписи від наглядових органів? У принципі, «час розплати» може ніколи і не настати. Але іноді люди все-таки стикаються з необхідністю легалізації перепланувань.

Висока ймовірність, що мимовільного правопорушника «засічуть» в момент продажу житла. Якщо правовстановлюючі документи на квартиру «свіжі», то при реєстрації договору купівлі-продажу паспорт БТІ не потрібен. Однак якщо покупець хоче придбати квартиру по іпотеці або ж продавець має свідоцтво про власність старого зразка, паспорт буде необхідний. По ідеї, Бюро технічної інвентаризації має оновлювати дані про квартирі кожні 5 років. Як правило, цього не відбувається. І коли людина звертається до БТІ за цим самим паспортом, до нього можуть прийти з перевіркою для уточнення даних. У цей момент всі порушення і спливуть. Напередодні угоди це може стати дуже неприємним сюрпризом.

Тому юристи рекомендують діяти в рамках закону і зареєструвати відповідні зміни в установленому порядку. Для цього знадобиться:

1. Отримання в БТІ технічного паспорта на квартиру.

2. Отримання технічного висновку і розробка проекту скління.

3. Узгодження проекту скління з Роспотребнадзором, Держпожнаглядом, ДЕЗом і Москомархитектурой.

4. Отримання дозволу на скління в Мосжілінспекциі.

5. Оформлення акта виконаної перепланування.

6. Проведення обмірів БТІ.

7. Внесення змін до Єдиного державного реєстру прав на нерухоме майно.

Ще один нюанс. Виявляється, не всі зміни, які ви зробили з балконом, можна узаконити. Наприклад, колись популярна обробка дерев'яною вагонкою не відповідає сучасним пожежним нормам. А в будинках, визнаних пам'ятниками архітектури, скління балконів в принципі заборонено.

Не було б щастя, та зміг допоміг

Про те, що самовільне встановлення кондиціонерів на фасаді будинку є незаконною, москвичі дізналися в 2009 році, коли влада вирішила боротися за «візуальний вигляд міста». «Установка на фасаді будинку зовнішнього блоку кліматичної системи вимагає процедури узгодження», - нагадали городянам чиновники. Ця заява, аж ніяк не є новиною, для багатьох виявилося несподіванкою. Олександр Кузьмін, який займав тоді пост головного архітектора столиці, пообіцяв, що в першу чергу змусить своїх співробітників зняти «потворні пристрої» з будівлі Моськомархитектури на Тріумфальній площі. Голова Товариства захисту прав споживачів Михайло Аншаков в бесіді з журналістом «МК» назвав кампанію з масового зняття кондиціонерів надуманою. І порекомендував власникам нічого не робити - принаймні до тих пір, поки влада не сформулюють чіткі вимоги до зовнішнього вигляду будинків.

Рекомендація опинилася в тему - буквально через кілька місяців, влітку 2010 року, столицю накрив жахливий зміг через горіння торфовищ. Народ швидко забув про естетику, спустошив магазини побутової техніки, і на фасадах з'явилося багато тисяч нових кондиціонерів.

Ну а в березні 2011 року влада провели своєрідну амністію: розпорядженням Сергія Собяніна необхідність отримання дозволу на встановлення кондиціонерів була скасована. Але це не означає, що з тих пір кліматичні блоки можна встановлювати будь-де.

- По-перше, в самому розпорядженні мера є вказівка ​​на те, що винятком є ​​будівлі та споруди, визнані пам'ятками архітектури або представляють історичну цінність: «На об'єктах культурної спадщини та виявлених об'єктах культурної спадщини установка кондиціонерів допускається за умови їх проживання на дворових фасадах» (постанова № 85-ПП від 22.03.2011). Всього в Москві знаходиться приблизно 9 тис. об'єктів культурної спадщини, багато з яких є житловими будинками. Як правило, це будинки, розташовані в центрі Москви, квартири в яких відносяться до елітного сегменту ринку житла, - пояснюють юристи.

Друге «але» стосується звичайних житлових будинків. Зовнішні стіни, якщо хто не знає, є спільною частковою власністю мешканців - нарівні з під'їздами, сходовими клітинами, горищами та підвалами. Тому для використання частини стіни, щоб встановити кондиціонер, потрібно отримати згоду від інших мешканців будинку. На практиці цього не робиться майже ніколи. Зате зустрічається інша крайність: деякі керуючі компанії намагаються забороняти жителям експлуатованих ними будинків вішати на фасад кондиціонери. З юридичної точки зору такого права вони не мають.

Сусіди можуть «накапати» на капаючі кондиціонери

«Далеко не завжди всі вимоги керуючих компаній, що прописують в договорах, відповідають чинному законодавству. І якщо вони йдуть врозріз з офіційними нормами і правилами, то їх легко можна оскаржити в суді. Заборона на установку кондиціонерів на фасаді може бути обгрунтований тоді, коли це порушує конструктив будівлі (вентильовані фасади, сендвіч-панелі), але в цьому випадку повинна бути альтернатива у вигляді системи центрального кондиціонування або спеціальних ніш для установки зовнішніх блоків, - кажуть фахівці. - Однак керуюча компанія може виступити в якості каталізатора розбіжностей між власниками житла: ті, хто виступає проти встановлення кондиціонерів, можуть не дати згоди тим, хто хоче своїм правом скористатися ». Як правило, в кожному будинку є кілька мешканців, які вважають своїм обов'язком псувати життя сусідам. Вони цілком можуть відмовитися підписувати згоду на установку кондиціонерів або поскаржитися в Мосжилинспекцию. Причому робиться це просто з шкідливості або заздрості. І у випадку такої скарги контролюючі органи цілком можуть винести припис про усунення порушення.

Ну і, нарешті, третій момент. Вулична частина кондиціонера повинна бути змонтована у відповідності з певними вимогами. Наприклад, рівень виробленого нею шуму не може перевищувати нормативів, встановлених для житлових будинків. А конденсат повинен відводитися в каналізацію, а не на вулицю. Тому якщо вода з кондиціонера сусідів зверху капає на зовнішній укіс вашого вікна і видає неприємні звуки, то ви маєте право поскаржитися в наглядові органи. Ті, у свою чергу, винесуть припис про усунення порушення. Адже крім того, що капає конденсат може дратувати сусідів, він ще й псує обробку фасаду будівлі.

- Більшість власників житла слабо собі уявляють, які права та обов'язки на них накладає факт володіння нерухомістю, - резюмує Марія Литинецкая. - Тут грають роль відразу два чинники: низька юридична грамотність населення і спокійне ставлення влади до невиконання закону. Виходить, що багато власників квартир є злісними порушниками, найчастіше самі того не підозрюючи. Я не виключаю, що постанова про кондиціонери на фасадах може бути скасовано. І тоді порушники будуть покарані. Тому я рекомендую власникам квартир з порушеннями узаконити їх і, як кажуть, спати спокійно.

Многие люди в наше время уже убедились, что матрасы Toris действительно лучшие в своем роде. Таким образом, с ними вы можете быть уверены, что вас сон будет глубоким и приятным.

Cпорiднене
Майже кожен власник квартири порушує закон | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 2
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.