Попередні статті

Четверг 15-янв


Воскресенье 28-дек


Пятница 26-дек


Воскресенье 30-ноя


Среда 26-ноя


Понедельник 24-ноя


Среда 01-окт


Пятница 19-сен


Вторник 16-сен


Пятница 29-авг


Понедельник 25-авг


Воскресенье 24-авг

«Заплати податки і спи спокійно».

Проте платити з кожним роком доводиться все більше і більше. Підвищення кадастрової вартості землі автоматично підвищило і податок на землю.

Податок на землю платять власники, але не варто думати, що це відноситься тільки до дачників і людей, які проживають у своєму заміському будинку. Земля є і під багатоквартирним міським будинком, а, значить, будь-який власник приміщень у багатоквартирному будинку є з точки зору закону платником податків земельного податку. Адвокат Олег Сухов повідомляє, що стосується це лише сформованих земельних ділянок, щодо яких було проведено державний кадастровий облік. Ділянка ця формують органи державної влади чи органи місцевого самоврядування. Саме така земля, на якій розташований будинок, безкоштовно переходить у власність власників як квартир, так і нежитлових приміщень. При цьому реєстрація цієї земельної ділянки в Єдиному державному реєстрі значення не має. «Таким чином, власники приміщень у багатоквартирному будинку, яким належить на праві спільної часткової власності земельну ділянку в силу законодавства Російської Федерації, визнаються платниками земельного податку з дати проведення державного кадастрового обліку земельної ділянки, займаного багатоквартирним будинком,» - зазначає Олег Сухов. Якщо ж ви перестаєте бути власником квартири в цьому будинку, наприклад, продаєте її або даруєте, то автоматично перестаєте і бути власником і своєї частки цієї земельної ділянки. Постановка або зняття з обліку в податковій відбувається на підставі відомостей, які повідомляє організація, що проводила кадастровий облік.

Податок за таку землю, у відповідності з Податковим кодексом РФ, повинен визначатися для кожного платника податків пропорційно його частки в общедолевой власності. Ця частка відповідно до Житловим кодексом визначається пропорційно площі квартири. Сума податку дорівнює добутку певної податкової бази та податкової ставки. Наприклад, є багатоквартирний будинок, де 20 «одиничок» площею 45 кв. м кожна, 25 «двійок» площею 60 кв. м, 15 «трійок» площею 80 кв. м. Всі ці квартири приватизовані, а на першому поверсі є нежитлове приміщення площею 600 кв. м. Припустимо, що кадастрова вартість землі під цим будинком була визначена в 4 000 000 рублів, а податкова ставка щодо цієї ділянки була встановлена ​​органами муніципального освіти в 0,3%. Для того, щоб дізнатися розмір виплати кожного власника, необхідно розрахувати частку кожного в общедолевой власності, визначити податкову базу, а вже потім розрахувати величину земельного податку. Саме в цьому прикладі, податок для організації складе 1714 рублів, для власників однокімнатних квартир - 129 рублів, двокімнатних квартир - 171 рубль, а трикімнатних квартир -229. Це невеликі суми, які не можуть вважатися обтяжливими. Безумовно, збільшення кадастрової вартості землі підвищить цей податок. Переоцінка ж столичних земель збільшила їх вартість в рази. Керівник прес-служби компанії «Азбука Житла» Енічева Ганна повідомляє, що земельні ділянки після кадастрової переоцінки за новою методикою дійсно подорожчали в 1,5-2 рази.

Але збільшиться не тільки податок. Виросте розмір комунальних платежів і у жителів комплексів, які мають свою досить велику прибудинкову територію. Зазвичай ця земля орендується у міста. Наталія Круглова, керівник бізнес-напрямку «Нерухомість» компанії Pro Global Consultig, зазначає, що розмір оренди залежить від використання землі та інших поправочних коефіцієнтів. Механізм обчислення цієї плати встановлюється Постановою Уряду Москви. Точний розрахунок завжди приведений у договорі.

Орендодавці ж зазвичай перекладають свої витрати на орендарів, тому зростання податку на землю автоматично збільшить орендну плату за земельні ділянки. Побоюючись високої орендної плати, деякі ТСЖ розглядають питання відмови від оренди прибудинкової території. Так, не буде тихо, безпечно, виключно для своїх жителів, але іноді ціна питання вимагає жертв. І такий вихід, в принципі, існує. Керуючий директор PM NAI Becar в Санкт-Петербурзі Наталія Скаландис підтвердила, що земельна ділянка, на якій стоїть будинок, за законом знаходиться у власності мешканців, а от ділянка, що примикає до будинку, часто орендується. Відмова від оренди можливий, але все залежить від умов договору оренди. Якщо там сказано про можливість одностороннього розірвання за ініціативою орендарів, то проблем з цим не буде, і жителі можуть розірвати договір і повернути землю місту. Треба зауважити, що умови розірвання договору прописуються в підписуваних документах завжди. Наталія Круглова звертає увагу, що неможливо відмовитися від землі безпосередньо під будинком, що для відмови від оренди треба згода всіх мешканців. Труднощі можуть виникнути, «якщо ділянка під будинком і прилеглу ділянку складають єдиний масив з одним кадастровим номером, тоді потрібна процедура межування - щоб з'явився новий предмет земельних відносин». Для цього необхідно виконати проект межування. Цей процес розтягнеться на рік, виконується він за рахунок заявника і вимагає проведення публічних слухань та багатьох інших процедур. «Тому, до ініціації процедури розірвання, необхідно прорахувати осмисленість її здійснення з точки зору фінансових, організаційних та інших ресурсів. Можливо, буде ефективніше залишити земельну ділянку - все-таки прилегла територія навряд чи заважає мешканцям », - радить Круглова. А щоб знизити орендну плату, можна звернутися в компанії, які надають подібні послуги, а можна спробувати через суд знизити кадастрову вартість самої земельної ділянки.

Життя дорожчає постійно, однак на цьому вона не закачується.

На сегодняшний день многие люди обращаются в типографию для того, чтобы создать оригинальные открытки, флаера и т.п. Однако, действительно хорошая типография - это редкость, но можете быть уверены, что вы ее найдете, если обратитесь в neoprint.ua.

Cпорiднене
Скільки доведеться заплатити за столичну землю жителям? | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 6
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.