Попередні статті

Четверг 15-янв


Воскресенье 28-дек


Пятница 26-дек


Воскресенье 30-ноя


Среда 26-ноя


Понедельник 24-ноя


Среда 01-окт


Пятница 19-сен


Вторник 16-сен


Пятница 29-авг


Понедельник 25-авг


Воскресенье 24-авг

Федеральна влада нарешті визначилися, кого вважати ошуканими пайовиками.

Під захист держави потраплять лише ті, хто купував житло за 214-ФЗ. Всім іншим фактично запропоновано вирішувати свої проблеми самостійно.

Днями Міністерство регіонального розвитку РФ опублікувало проект наказу, який конкретизує термін «постраждалий покупець житла, що будується». Після затвердження документа в Росії з'являться єдині критерії визначення «ошуканих пайовиків».

Ошуканих порахують


Наприкінці липня президент РФ Володимир Путін підписав закон про введення в країні реєстру постраждалих покупців житла, що будується. Після чого Міністерство регіонального розвитку опублікувало проект наказу з чіткими критеріями проблемних об'єктів (див. довідку). Причому, згідно з цим документом, обдуреними пайовиками будуть вважати лише тих, хто купував житло у відповідність з 214-ФЗ (шляхом укладення договорів пайової участі, або - за допомогою механізму ЖБК).

Всі постраждалі покупці житла, які підпадають під один або відразу декілька критеріїв, повинні включатися в регіональні реєстри. У цих списках влади суб'єктів РФ будуть розміщувати повну інформацію про проблемні будинках: відомості про забудовників, кількості укладених договорів пайової участі (або - договорів паєнагромадження, у разі використання механізму ЖБК), етапі будівництва і пр.

За словами одного з розробників документа, міністра Уряду Московської області за пайовим житловому будівництву, ветхому та аварійному житлу Олександра Когана, чіткі критерії дозволять уніфікувати поняття «потерпілий покупець житла, що будується». «Поки що кожен регіон трактує цей термін по-різному. Через що реальна кількість ошуканих пайовиків часто занижується », - стверджує Олександр Коган.

Приміром, за даними повноважного представництва президента РФ у Північно-Західному федеральному окрузі, в Петербурзі їх налічується близько п'яти тисяч осіб. Хоча в реєстрі Комітету з будівництва Уряду Санкт-Петербурга - не більше двох десятків обдурених громадян. Аналогічна ситуація спостерігається в усіх регіонах країни - точного числа постраждалих покупців чиновники не знають.

На думку розробників, запропонований Міністерством регіонального розвитку документ надалі дозволить сформувати єдиний державний механізм допомоги громадянам, постраждалим від дій недобросовісних забудовників.

Відсів за законом


Експерти в першу чергу критикують вибірковість підходу до вирішення проблеми. «По суті, Мінрегіон розробив механізм« відсікання »одних пайовиків (які купували житло в рамках 214-ФЗ) від інших, яким фактично пропонується вирішувати проблему своїми силами», - заявив БН координатор руху «Пайовики Росії» Микола Баранов.

Сумніви викликають і розроблені відомством критерії. Зокрема, постраждалими будуть вважати пайовиків, яким забудовник не передає квартири більше шести місяців - з моменту, передбаченого договором. Хоча, як зазначає голова правління Північно-Західної палати нерухомості Павло Созінов, введення в експлуатацію багатоквартирних будинків часто затримують і на більш тривалі терміни. «Причому в деяких випадках це відбувається з причин, не залежних від забудовника, - наприклад, з вини монополістів. Але за законом уся відповідальність за порушення строків лежить на забудовника. Документ Мінрегіону не пояснюється, як бути в таких ситуаціях - чи можна вважати таких пайовиків обдуреними. Та й загалом він не дає відповіді на питання про те, які механізми планує використовувати держава, щоб допомогти постраждалим людям », - говорить голова правління Північно-Західної палати нерухомості Павло Созінов.

Вже очевидно, що якщо документ ухвалять у його нинішньому вигляді, інформація про реальну кількість постраждалих від недобросовісних забудовників громадян так і залишиться нерозкритою. Адже переважна кількість покупців, що опинилися в числі ошуканих, набували квартири за так званим сірим схемам. Або купили житло в багатоквартирних будинках, зведених на землях ІЖС. Причому ця проблема характерна для багатьох великих міст Росії.

Закладений в наказі Мінрегіону посил цілком очевидний: державна підтримка світить лише законослухняним пайовикам, яких обдурили в рамках 214-ФЗ. Вирішувати проблеми всіх інших влада, очевидно, не збирається. Інакше в цьому випадку буде фактично заохочувати подальший розвиток «сірих» схем і підтримувати недобросовісних забудовників.

Сегодня многие интернет-магазины предлагают разнообразные котлы для отопления. Однако, лишь интернет-магазин Теплота предоставит вашему вниманию огромнейший выбор котлов от лучших мировых производителей. Кроме того, при заказе желаемого котла вам доставят его в любой из городов Украины.

Cпорiднене
Вісім ознак обманутого пайовика | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 5
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.