Попередні статті

Четверг 15-янв


Воскресенье 28-дек


Пятница 26-дек


Воскресенье 30-ноя


Среда 26-ноя


Понедельник 24-ноя


Среда 01-окт


Пятница 19-сен


Вторник 16-сен


Пятница 29-авг


Понедельник 25-авг


Воскресенье 24-авг

Стара пісня про головне: скільки заробляють ріелтори?

Загальновідомо, що професіонали не люблять відповідати на це побитий, незручний, багато в чому риторичне, але вічно актуальний для потенційних стажерів питання.

Ріелтор ріелтору ворог

Та неохота, з якою фахівці ринку нерухомості говорять заробітках у своїй сфері, зрозуміла і багато в чому виправдана. По-перше, заглядати в чужу кишеню, як відомо, - поганий тон. По-друге і головних, доходи ріелтора залежать від такої кількості різнопланових чинників, що на будь частокіл цифр можна запросто нагородити не менш значний частокіл контр-цифр, розкидавши в пил доводи опонента.

Досвід агента, регіональні особливості, сегменти ринку (економ -, бізнес-клас, елітка, загородки, комерційна нерухомість, купівля / продаж, оренда), рівень комісії АН, впізнаваність бренду АН, величина плану продажів, стан ринку нерухомості (зростання, падіння, рецесії, кризи, сезонні коливання) - лише мала частина критеріїв, що безпосередньо впливають на доходи ріелтора. Від того рядовий агент з оренди небудь у тмутаракані буде радий і 20 тисячам рублів на місяць, а досвідчений продавець елітної нерухомості в столиці поскаржиться на тяжке становище, заробивши за аналогічний період усього «якихось» 100 тис. доларів.

Так що не дивно, що бувалі профі найчастіше ухиляються від озвучування конкретних цифр.

- На мій погляд, немає відповіді на поставлене питання: скільки заробляють ріелтори? І навіть не тому, що різні ріелтори по-різному заробляють. А швидше у зв'язку з тим, що професія наша не приносить постійного доходу. І розрахувати цей дохід можна, лише розділивши кількість зароблених грошей на час роботи. І це співвідношення буде постійно змінюватися. Воно залежить від багатьох факторів, зовнішніх і внутрішніх. Все відносно! І не постійно. Все тече, все змінюється! - Галина Вороніна, генеральний директор АН «Атлантік», Москва.

- Та що ж все кортить-то? Хочете дізнатися, скільки заробляє ріелтор? Приходьте, працюйте - дізнаєтеся! Боїтеся? А це професія для сміливих! - Надія Скотникова, директор АН «ІНФО», керівник комітету з юридичних питань Міжрегіональної Гільдії Ріелторів, Ярославль.

- А ще є народна прикмета: хто починає з питання про заробітки - жодного разу не ріелтор, - Людмила Бубнова, директор АН «Чесний Град», м. Волзький.

- Середні статистичні цифри - все в ажурі! А закон Парето: 20-30% агентів роблять 70-80% виручки? Як це враховується при аналізі статистики? - Михайло Нечаєв, спеціаліст з нерухомості, Москва.

Одним словом, ріелтор ріелтору ворожнечу, так само як і їхні доходи.

У гонитві за мрією

Тим можна було б і обмежитися: доходи різні, все залежить від вас, трудіться і знайдете! Але вся біда в тому, що цієї «розмитістю» цифр вправно користуються багато агентств нерухомості, особливо великі, заманюючи під свої знамена «витратний матеріал» - наївних стажерів. Їм обіцяють відразу й клієнтський трафік, і солідну комісію, і, як наслідок, гідні доходи з лукавою формулюванням а-ля «ДО 500 тис. рублів». У пресі раз у раз миготять статейки з розповідями про ріелторів, які «піднімають» по півмільйона доларів на місяць.

- Мережевий маркетинг проник в усі сфери. Діамантові агенти, смарагдові агенти, оборот 5 млрд доларів на рік ... Так і кочують бідолахи по амвеям, пилососам Кірбі, страховим компаніям, Форекс, автосалонам, агентствам нерухомості ... Список нескінченний, а скрізь одне й те саме - показ міфічного мільйонера, рівняючись на якого новачки повинні подумати: ну, не 51 мільйон на рік принесу, а хоч би 2, там, дивись, і мені один залишиться - уже 83 000 рублів на місяць , хороший заробіток, - користувач під ніком semen4504, Москва.

- Дрібні учасники зайняті виживанням, великі - відтискуванням дрібних від годівниці. Нікому немає діла до корпоративної етики. Простіше забути про трудовий кодекс і ганяти сотні і тисячі неоплачуваних «співробітників», вивішуючи різні морквини перед носом. Ось і рвуться сотні, тисячі голодних за мрією ... Хто ж буде озвучувати здобувачам непривабливу істину. Простіше проплатити статейки про 500-600 тисяч доларів на місяць. І натовпи бажаючих готові трудитися безоплатно, за мрію, озвучену рекрутерами від агентств, - користувач під ніком zver.

- Ставка робиться на новеньких тільки тому, що кожен новачок, приходячи в агентство, починає смикати своїх знайомих, родичів. У підсумку призводить 2-3 клієнта, яких відпрацьовує. А далі сідає на рекламний телефон, архів, бігає з розклеюванням, разброской і т.д. Риє землю не по-дитячому, так би мовити, у пошуках нових клієнтів. А ті в чергу не шикуються, - Володимир Романенко, АН «Шоколад», Москва.

Проходить місяць-два, нерви ні до чорта, обіцяних золотих гір не бачити навіть на горизонті. І клюнули на щедрі обіцянки, вичавлені, як лимони, стажисти йдуть. Пачками. Звідси - нестримна текучка кадрів, низька якість послуг, негативний імідж професії і маса інших маловтішну наслідків.

Загалом, як не крути, а певні «фінансові реалії» в роботі ріелторів, особливо початківців, претендентам на освоєння ринку нерухомості знати необхідно. Нехай навіть ці реалії будуть з розряду «середніх по лікарні» - все краще, ніж зовсім ніяких орієнтирів.

Середній по лікарні

Юлія Лур'є, директор відділення «Простір на Кольоровому бульварі», Москва:

Орієнтуйтеся на кращих і не слухайте лузерів. Перші угоди щодо коммерческой недвижимости в Киеве будуть через 3-6 місяців, принесуть дохід 30-50-100 тисяч, на другому році стабільно має бути 100 000 в місяць, на третьому, якщо станете зіркою, купіть квартиру, машину та інше, що роблять зірки при зірковому ж доході ... Раніше трьох років розуміння професії та високого рівня доходу не чекайте.

Володимир Буйлов, ріелтор, Москва:

Я далеко не зірка ... У нерухомість прийшов у віці 23-х років, в 2005 році, після того, як відпрацював 8 місяців охоронцем в казино, повернувшись з армії. Починав працювати в дуже великої московської компанії. Досвід такої: першу зарплату отримав, пропрацювавши 3 місяці, це були 600 американських доларів. Друга зарплата - через 3-4 місяці після першої: 16, 200 доларів. Мені пощастило: закрив за місяць 4 гарні угоди.

Пройшли роки життя ... Літо 2013-го ... Не стану розмазувати соплі по форуму, але коли за перебування на «лікуванні» вашої коханої людини виставляють рахунок 100 000 рублів за 2-3 дні, тоді ти розумієш, що ніяких рівнів, меж, кордонів заробітку в ріелторському бізнесі НІ . Вони нав'язані чужими думками або вигадані нами самими.

Спеціаліст з нерухомості з Йошкар-Оли (нік arogacheff):

Загалом, як побігаєш, так і поліпшує. Це дійсно так. Був в офісі дуже великої компанії. Там була дівчина, за 10 років в оренді:

1. Свій приватний будинок в найближчому Підмосков'ї

2. Квартира, пара станцій від кільцевої

3. Машина (хороша іномарка)

4. Часто буває на морях і пр.

5. З чуток, тягне на собі чоловіка і дітей.

Якщо порахувати тільки ці витрати за 10 років, то вийде ніяк не менше 5-10 тис. доларів на місяць чистими. В офісі бачив її мало, весь час на «двіжуха». Приємна у спілкуванні тітонька.

Решта:

1. Бухають в обід (я, м'яко кажучи, здивувався, коли це побачив)

2. Поки шукають квартиру, курять раз 5

3. Постійно ходять в магазин за їжею

4. Скрізь спізнюються

5. Тупят і не хочуть мінятися

6. «Кривий» російську мову, часто хамлять клієнтам.

Які ж вони продажники? Так, вибачте, сміття в цій професії.

Так що повертаємося до «як побігаєш, так і поліпшує».

Дмитро Гусєв, генеральний директор ДК «Ярмарок», Єкатеринбург:

Скільки заробляє ріелтор? Я пропоную «вішати» в квадратних метрах житла. Ріелтор повинен заробляти не менше, ніж на 1 кв. м. у середньому на місяць, або, наприклад, на 10-12 кв. м. на рік. А хороший - не менше, ніж на 2 кв. м. у середньому на місяць, або, наприклад, на 20-25 кв. м. на рік. Тобто, якщо у Вашому місті середня вартість кв. м. дорівнює 50 000 руб., то ріелтор повинен заробляти від 50 000, а успішний - від 100 000 руб. на місяць у середньому за рік.

Дмитро Овсянніков, директор ТОВ «іпотека. РУ », Москва:

Беру «класичну» велику компанію (з чисельністю співробітників від 50-и і більше). Є «зірки». Їх робочі місця обвішані дипломами «кращий агент», «діамантовий», «алмазний» ... Така «зірка» - як ікона.

Горе тим компаніям, де немає таких зірок. На них рівняються, їх демонструють новачкам зі словами: «І ви можете стати такими ж». Про них пишуть в газетах. Їх приводять у приклад. Саме їх роботодавці мають на увазі, коли пишуть в оголошеннях про прийом на роботу: «Заробітки в нашій компанії до ...». Адже якщо одна людина заробляє, наприклад, 500 тисяч на місяць, вже є можливість писати: «У нас агенти заробляють 500 тисяч на місяць».

Але давайте порахуємо, скільки операцій потрібно робити, працюючи, наприклад, зі «вторічкой», причому не з «елітної», а з самою звичайною. Якщо прибуток з угоди, наприклад, 250 - 300 тис. рублів, якщо особистий відсоток такого агента 60%, то не складно порахувати, що на місяць повинно проходити 3 - 4 угоди.

Якщо угода триває, наприклад, 3 місяці, то одночасно в роботі у людини варіантів 10 - 12, а враховуючи, що не всі угоди доходять до логічного завершення, одночасно в роботі у такого агента має бути 12 - 16 угод.

Вже при 10 угодах агент перетворюється на робота: змінюється хода, рухи, «тут пам'ятаю, тут не пам'ятаю». 10 і більше варіантів в роботі - це колосальне навантаження і колосальний обсяг інформації. Якщо людина працює один, щоб це витримати, він повинен відпочивати кожні 3 місяці.

Я не сильно помилюся, якщо скажу, що таких «зірок» не більше 5% від загального числа співробітників. Рідкісні компанії можуть похвалитися більшою кількістю, стабільно отримують 400 тисяч на місяць і більше.

Наступна категорія - співробітники, що роблять 1 - 2 угоди на місяць. Якщо прибуток з угоди 250 тисяч, то їх дохід 100 - 200 тисяч на місяць. Це - кістяк фірми: на них будь-яка компанія тримається. Таких у великих фірмах від 10 до 30% ... З сумного: новачкові, щоб потрапити в цю категорію, потрібно володіти і певними якостями, і досвідом роботи, як правило, від року і більше.

Далі йде «сіра маса» - основна кількість співробітників будь-якої фірми. Розрахунок простий: 0,3 угоди на місяць на середньостатистичного співробітника. Господа стажисти, перший рік ви тут, саме в цій категорії. Можна забути про 50% з угоди. Тут платять відсотків 25 - 30%, а то й менше.

А далі математика проста: якщо прибуток з угоди тисяч 250, якщо угода 1 в 3 місяці, якщо особистий відсоток такого агента 30% (а то і менше), то мені, чомусь, здається, що прибиральниці заробляють більше. Втім, і робота відповідає зарплаті: розклеювання оголошень, роздача листівок.

Так скільки заробляють ріелтори?

Спеціаліст з нерухомості з Іжевська (нік alexis18):

Все, сказане вище, вірно для «ідеально-ситих» 2010-2012 років! А якщо переломити ситуацію до сьогоднішніх реалій, то ситуація ще гірша. Добра знайома прийшла в одне з московських агентств більше 7 місяців тому. Вирішила, що «жиру» вистачить на півроку-рік, благо жити є де.

Ситуація травня 2013 така: договору є, угод НІ. Хоча вхідного трафіку в надлишку, крупне АН, не рівня тисячам периферійних мікро-АН. Смуток і безнадія прозирає в її розмовах. З квітня взята підробіток у іншій області. При розмовах всіляко її підбадьорливі тим, що прорив по операціях десь не за горами, або на порозі.

P.S. Резюмуючи сказане. На «нерухоме» поприщі можна як злетіти до фінансового благополуччя, так і шльопнутися, вхолосту розбазаривши час, нерви і власні гроші. Згідно з різними даними, дві третини стажистів «шльопаються» у перші два-три місяці непосильного освоєння нової професії. І тільки 20% від решти, відповідно до вищезгаданого закону Парето, будуть у майбутньому робити погоду на ринку. Таким чином, ваші шанси на пристойні заробітки в ріелторському бізнесі - не більше, ніж 1 до 15, а то і 1 до 20.

Хороша новина: шансів зірвати куш у лотереї в сто крат менше! До того ж там все залежить від сліпого жереба, а тут - виключно від вашого завзяття і талантів.

Cпорiднене
Stara pisnja pro golovne: skilky zaroblaut rieltory | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 4
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.