Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Ви нарешті придбали квартиру.

Збулася давня мрія! Тепер би жити та радіти. Але в один злощасний день лунає дзвінок у двері, і на порозі вашого довгоочікуваного житла з'являється якийсь незнайомець, який заявляє, що теж має права на ваші квадратні метри. І, що найнеприємніше, він вас не обманює.

Переважна більшість агентств нерухомості надають такий вид послуг, як перевірка юридичної чистоти квартири. Іншими словами, ріелтори перевіряють, чи немає яких-небудь перешкод для проведення угоди, не обмежена чи право власності на квартиру різними заборонами або, як кажуть юристи, обтяженнями. З якими ж проблемами може зіткнутися потенційний покупець житла?

Якщо ви купуєте квартиру на вторинному ринку, то основний фактор ризику - заперечування прав на неї. Це може статися при:

- Визнання недієздатним продавця квартири (він, наприклад, страждає алкоголізмом, наркоманією або має психічне захворювання, хоча і не стоїть на обліку);

- Виникненні спорів між спадкоємцями квартири або при розділі майна між подружжям;

- Появі особи, тимчасово виписаного з квартири у зв'язку з відбуванням терміну покарання;

- Наявності безвісно відсутнього (зниклого) члена сім'ї, прописаного у квартирі;

- Якщо квартира була приватизована, то наявність осіб, які відмовилися від приватизації.

Життя часом підносить несподівані сюрпризи. Тому, купуючи квартиру на вторинному ринку, краще витратити час, а можливо і гроші на детальний збір інформації про її попередніх власників.

У першу чергу, в зоні ризику знаходяться приватизовані квартири, власники яких свого часу відмовилися від приватизації. Згідно статті 19 Федерального закону від 29.12.2004 № 189-ФЗ «Про введення в дію Житлового кодексу Російської Федерації» вони зберігають право довічного проживання на своїй площі, і виселити їх звідти не можна навіть через суд. Маючи справу з такими продавцями, бажано заручитися у них свідченням про зняття з реєстраційного обліку, а також нотаріально завіреним документом про те, що вони знають про майбутній продаж житла і не будуть згодом на нього претендувати. Що, втім, не є абсолютною гарантією. Це так званий «відмова від права користування», практика щодо трактування таких документів вельми суперечлива. Втім, це, звичайно, краще, ніж нічого. «Проблемною» може також бути квартира, де прописані неповнолітні діти.

Одні з найбільш неприємних наслідків для покупця можуть бути пов'язані з можливою недієздатністю власника. Буває, що продавець через якийсь час після здійснення угоди визнається недієздатним. Це дає йому можливість оскаржувати свої дії, вчинені в минулому. Якщо буде доведено, що власник не розумів значення своїх дій, є ризик, що угода буде визнана недійсною. На ринку житла чимало «фахівців», які на цьому заробляють. Існує 177 стаття Цивільного кодексу, в якій йдеться: «Угода, укладена громадянином, хоча і дієздатним, але перебували у момент її здійснення в такому стані, коли він не був здатний розуміти значення своїх дій або керувати ними, може бути визнана судом недійсною за позовом цього громадянина або інших осіб, чиї права або охоронювані законом інтереси порушені в результаті її здійснення ». Втім, довести склад за цією статтею досить непросто.

Що має насторожити покупця? По-перше, якщо ви виявите, що квартира була комусь заповідана у спадок або подарована, при цьому її новий власник не є родичем попереднього власника, але збирається продати житло відразу після його отримання. По-друге, якщо квартира дуже часто перепродували і переходила з рук в руки, при цьому не зрозуміла причина, за якою її так часто продавали. Цілком ймовірно, що угоди з цієї нерухомості були незаконними і таким способом намагалися підставити добросовісного набувача.

Зараз шахрайство у сфері нерухомості набуває все більш і більш витончені форми. Вже нікого не здивуєш підробкою підписів, печаток, документів. Буває, що право власності реально зареєстровано в Росреестра, а ось документи, на підставі яких воно виникло, отримані незаконним шляхом. Або в особових рахунках з ЖЕКу відсутня людина, яка насправді прописаний і проживає в даній квартирі.

Один із способів уберегти себе від ризику при купівлі житла - не діяти самостійно, а звернутися до грамотного фахівця, здатному розібратися з усіма виникаючими в процесі купівлі квартири юридичними та організаційними тонкощами.

Cпорiднене
Чисто, чисто. Бездоганно чисто! | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 3
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.