Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Про те, які кроки необхідно зробити, щоб зупинити точкову забудову, розповідає адвокат Олег Сухов.

Не кожен погодиться, щоб звичний вигляд з вікна - сквер і дитячий майданчик - змінився бетонною стіною нової висотки. Будівництво по сусідству - це гарантовані борошна як мінімум на пару років: шум від працюючої техніки, бруд і натовпу робочих з Середньої Азії.

Законодавчого визначення поняття "точкова забудова" не існує. За чинним містобудівному законодавству, в тому числі Москви, серед склалася житлової забудови можуть зводитися тільки об'єкти соціальної, інженерної та транспортної інфраструктури, а також соціальне житло за умови збереження існуючої системи благоустрою та озеленення території і тільки після проведення публічних слухань та узгодження проекту з жителями. Але, на жаль, до цих пір нерідкі приклади, коли в обхід всіх норм закону під виглядом дитячо-юнацького центру будується бізнес-центр, а під виглядом соціального житла - комерційні об'єкти без дотримання норм про розміри прибудинкової території, висотності будівлі, вимог з озеленення та благоустрою. Всупереч гучним заявам влади точкова забудова не припиняється.

Для захисту своїх прав звертаємося до дільничного

Ще до початку підготовчих робіт на межах ділянки повинен бути встановлений інформаційний стенд із зазначенням відомостей про розробника проекту, про плановане будівництво і його терміни. На стенді повинні бути: схема об'єкта та навколишньої території, копія дозволу на будівництво, дані про забудовника (замовника) і виконавця (підряднику); адреси та контактні телефони органу, що здійснює будівельний нагляд. Відсутність інформаційного стенду є серйозним порушенням, до його установки компанія не має права проводити будь-які роботи. При виявленні будівельного майданчика без "розпізнавальних знаків" мешканцям слід зателефонувати в поліцію. Дільничний зобов'язаний вимагати дозвільні документи і перевірити правомірність будівництва. Відсутність у відповідального за проведення робіт (виконроба, начальника будівельної дільниці) цих документів є підставою для притягнення забудовника до адміністративної відповідальності та зупинення всієї діяльності (ст. 9.5 КоАП РФ: за будівництво без дозволу - штраф для юридичних осіб у розмірі від 500 тис. до 1 млн руб. або адміністративне призупинення діяльності на строк до 90 діб; ст. 8.18 КоАП м. Москви: за проведення робіт без ордера та самовільне будівництво - штраф у розмірі від 700 тис. до 1 млн руб.; ст. 4.19 КоАП р. Москви: незаконне знищення зелених насаджень - штраф 300 тис. руб.).

Створення ініціативної групи мешканців

Для обрання ініціативної групи та її керівника проводиться загальні збори жителів, за підсумками якої складається протокол, що підписується всіма присутніми на зборах. Надалі ініціативна група може звертатися до держорганів вже від імені всіх мешканців. Крім того, мешканцям с самого початку слід заручитися допомогою фахівців: юриста, гідрогеолога, архітектора, інженера-будівельника.

Звернення до місцевих органів влади

На кожну земельну ділянку, що підлягає забудові, формується справа, що включає в себе містобудівний план земельної ділянки, результати інженерних вишукувань, деякі розділи проектної документації (схему планувальної організації земельної ділянки, перелік заходів з охорони навколишнього середовища, з охорони пожежної безпеки тощо), документ, що підтверджує відповідність проектної документації результатами інженерних вишукувань, висновок державної експертизи проектної документації, дозвіл на будівництво та інші документи. Всі ці матеріали є відкритими і загальнодоступними. Для їх отримання необхідно звернутися до префектури округу (органи місцевої адміністрації) з відповідним запитом. Відомості про земельну ділянку - кому він виділений, на якому праві - знаходяться в кадастровій палаті або департаменті міського майна міста Москви (колишній департамент земельних ресурсів міста Москви). Відповідь на запит повинна бути надана протягом 30 днів. При відмові у видачі відомостей подається скарга до прокуратури або суду.

Скарги в усі інстанції

"При уряді Москви працює міська комісія з питань містобудування, землекористування та забудови, в чиї функції входить, у тому числі, розгляд спорів і конфліктів в області містобудівної діяльності, - каже адвокат Олег Сухов. - Крім міської комісії, в кожному окрузі столиці створені окружні комісії. Скаргу на незаконне будівництво слід направити перш за все саме туди. Скарги необхідно подавати в письмовому вигляді і рекомендованим листом з повідомленням про вручення. На офіційних сайтах багатьох органів влади в даний час працюють інтернет-приймальні, через які також можна відправити звернення. Відповідь відправникові зобов'язані дати протягом 30 днів ".

Залучення громадськості

Мета протестів - створити якомога більший суспільний резонанс. І в цьому здатні допомогти звернення у ЗМІ, громадські організації та до депутатів представницьких органів. Перевага останніх полягає ще й у тому, що депутатський запит має особливий статус. Керівник державного або муніципального органу, якому направлено депутатський запит, зобов'язаний надати запитувану інформацію і дати відповідь по суті, а не просто відправити формальну відписку, як часто трапляється із запитами пересічних громадян.

Звернення до суду

Підстав для звернення до суду у громадян може знайтися чимало: оскарження виділення земельної ділянки, якщо він захоплює прибудинкову територію вже поставлених будинків; визнання результатів публічних слухань недійсними, оскарження висновків експертизи будівельного проекту, видачі дозволу на будівництво, оскарження дій та бездіяльності посадових осіб.

Cпорiднене
Як зупинити будівництво у дворі | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 5
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.