Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Беручи квартиру у забудовника, покупці найчастіше не можуть визначити приховані дефекти приміщення.

Ледве помітна вібрація стін, сторонні запахи, погана вентиляція і підвищений рівень радіації - ці та інші сюрпризи неможливо виявити без спеціального обладнання.

Фахівці кажуть: кращий спосіб уникнути подібного роду проблем - намагатися перевірити квартиру на наявність всіх можливих дефектів до підписання акту прийому-передачі. І не економити на проведенні відповідних експертиз.

Прихована загроза

Найчастіше перед підписанням акту прийому-передачі покупці перевіряють загальний стан квартири: якість бетонної стяжки, працездатність електропроводки і т. д. «Серед найпоширеніших дефектів, які важко визначити на око, - погано працює вентиляція, неправильно встановлені каналізаційні труби, сторонні запахи» , - стверджує генеральний директор агентства нерухомості Home Еstate Олена Амірова.

Покупці рідко перевіряють квартири на наявність сторонніх шумів, вібрацій, радіації, вміст у повітрі шкідливих речовин і т. д. За статистикою Комісії з нерухомості Товариства споживачів Петербурга і Ленобласті, в останні два-три роки такого роду експертизи проводили менше 1% покупців житла в новобудовах. Але, як кажуть у комісії, зараз подібні перевірки громадяни стали робити частіше. Зокрема, все більше громадян замовляють екологічну експертизу - мода на неї з'явилася після того, як в деяких новобудовах Петербурга виявили запах аміаку.

За словами заступника генерального директора «Стройтрест СПб» В'ячеслава Єфремова, такі проблеми, як незрозумілий гул або вібрація стін в новобудовах зустрічаються досить рідко. «Найчастіше люди замовляють експертизу, яка виявляє ті чи інші будівельні дефекти. Але в нашій практиці було кілька курйозних випадків: покупці приводили на огляд квартири екстрасенса », - стверджує він.

Залучаємо експертів


Перед введенням багатоквартирного будинку в експлуатацію забудовник повинен отримати висновок про відповідність будівлі не тільки будівельним, але і санітарним нормам. Але, як стверджує начальник Управління з контролю якості та технологічного нагляду Експертної ради з визначення надійності підприємств будівельного комплексу Наталія Фертікова, покупці житла часто знаходять різного роду екологічні «дефекти» вже після новосілля.

Допустимі рівні шуму, інфразвуку, електромагнітного та радіаційного випромінювання та наявності в повітрі шкідливих речовин регламентуються санітарно-епідеміологічними правилами і нормативами (СанПіН 2.1.2.1002-00), затвердженими ще у 2000 році. Наприклад, шумовий максимум для житлових приміщень в період з 23.00 до 7.00 становить 30 децибел (у денний час цей показник не повинен перевищувати 40 децибел).

Визначити перевищення тих чи інших норм без допомоги спеціальних приладів практично неможливо. Наприклад, сторонній звук, причиною якого може бути рефрижератор що знаходиться поверхом нижче магазину, рідко можна почути в процесі приймання квартири. Ймовірно, що ви не відчуєте запах аміаку, хоча його концентрація в повітрі буде небезпечною для здоров'я. За словами Наталії Фертікова, у ряді випадків експерти фіксують на перших поверхах новобудов перевищення допустимого рівня концентрації радіації. Найчастіше «фонять» зовсім не матеріали, з яких побудований будинок: причиною високого рівня радіації може бути міститься в грунті радон.

Перестраховка


Загалом, як радить консультант Комісії з нерухомості Товариства споживачів Петербурга і Ленобласті Ганна Горбенко, якщо в процесі огляду квартири у вас виникли сумніви щодо її якості, краще не підписувати акт прийому-передачі. «У таких ситуаціях представники забудовника часто говорять, що, мовляв, у вас параноя. Але все ж краще залучити експерта, який зробить екологічну та санітарну експертизу. Організацій, які можуть зробити подібні дослідження, в місті досить », - підкреслює вона. Тим більше, їхні послуги відносно недорогі - вартість проведення подібних експертиз варіюється в межах 5-10 тис. руб.

Вимагати усунення будь-яких дефектів квартири (у тому числі - і прихованих), за словами Ганни Горбенко, краще до підписання акту прийому-передачі. «Практика показує, що забудовники набагато охочіше усувають недоробки до моменту передачі квартири покупцеві. Після того як пайовик приймає квартиру, забудовник, якщо можна так висловитися, втрачає до неї інтерес. Буває, що покупець кілька місяців (а то й років) веде листування з будівельною компанією, вимагаючи усунути ті чи інші недоробки », - розповідає експерт.

Як стверджує Наталя Фертікова, якщо за результатами експертизи виявиться, що квартира не відповідає затвердженим в СанПиН параметрами, це буде вагомою підставою для того, щоб не підписувати акт прийому-передачі.

Але навіть якщо дефекти розкрилися вже після новосілля, також необхідно вимагати від забудовника їх виправити - протягом гарантійного терміну (нагадаємо, що відповідно до 214-ФЗ, він становить п'ять років з моменту передачі житла покупцеві). Після новосілля до перевірки екологічного стану квартири має сенс залучити не приватних експертів, а Росспоживнагляд. Ганна Горбенко сказала, що ця організація має право перевіряти житло лише після того, як ви підписали акт прийому-передачі.

Cпорiднене
Як перевірити якість житла в новобудові | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 6
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.