Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Паспорт за інвестиції

Де за кордоном можна дешево купити нерухомість з метою отримання виду на проживання?

Станіслав Зінгель, президент міжнародного агентства нерухомості Gordon Rock:

Країна з найбільш ліберальними правилами отримання ВНЖ в обмін на купівлю нерухомості розташовується в безпосередній близькості від російських державних кордонів. Йдеться про Латвії, де за покупку житла на периферії країни вартістю в 71 тис. євро надається можливість отримати тимчасову посвідку на проживання. Аналогічні права можна отримати і при покупці нерухомості в Ризі і в Юрмалі. Проте в даному випадку вартість операції повинна бути не менше 143 тис. євро. В обох випадках вид на проживання надається на п'ять років. Причому разом з власником нерухомості його можуть отримати і члени його родини: чоловік / дружина і діти. За фактом закінчення п'ятирічного терміну володар ВНЖ може подати документи на отримання громадянства Латвії.

На другому місці за вартістю отримання ВНЖ значаться ОАЕ, де даний статус видається на три роки при купівлі нерухомості вартістю в 97 тис. євро. Дане положення ще є темою обговорення місцевих законодавців. Однак за попередньою інформацією ВНЖ, що надається в обмін на купівлю нерухомості, не даватиме права на отримання громадянства, хоча і передбачатиме можливість багаторазового продовження. При цьому ще однією відмінною рисою отримання ВНЖ може стати необхідність придбання нерухомості виключно главою сім'ї. Обумовлюється це тим, що з візового законодавства ОАЕ саме чоловік є спонсором, зобов'язаним оформляти візи на членів власної родини.

Третє місце за вартістю одержуваного ВНЖ займає Малайзія, де ВНЖ надається за покупку нерухомості вартістю в 124,5 тис. євро, але без можливості отримання громадянства. Згідно з планами парламенту країни, мінімальна вартість житла може бути збільшена до 249 тис. євро. Вид на проживання, як і в двох попередніх випадках може отримати не тільки власник нерухомості, але і вся його родина.

Катар надає можливість отримання ВНЖ при покупці житла вартістю понад 165 тис. євро. Проте в даному контексті покупка нерухомості необхідна в суворо визначених житлових комплексах. Йдеться про проекти AlKhorResortProject, Pearl - Qatar і WestBayLagoon. ВНЖ власником нерухомості зберігається на весь час володіння нерухомістю. Однак можливість отримання громадянства не передбачена. Разом з власником нерухомості вид на проживання можуть отримати і всі члени його сім'ї.

П'ятірку найбільш доступних резиденцій замикає Панама, де за житло вартістю в 230 тис. євро можна отримати ВНЖ строком на два роки. Після закінчення даного періоду можна отримати постійний вид на проживання і громадянство. На відміну від інших країн ВНЖ в Панамі надається крім власника нерухомості не тільки дружині і дітям у віці до 25 років, а й батькам покупця старше 60 років і особам, які перебувають на утриманні.

У цілому ж отримання ВНЖ в обмін на купівлю нерухомості практикується в країнах з ослабленою економікою і порівняно невисоким рівнем життя. Обумовлюється це тим, що лібералізація візового законодавства в даному випадку спрямована на залучення коштів в економіку країни.

Ніна ВОЛКОВА, директор NV-Company:

Придбання житла за кордоном, як правило, не дає права на отримання ВНЖ, однак сприяє прискоренню цієї процедури. Рекомендую визначитися, чи потрібен вам ВНЖ в країні придбання нерухомості. При покупці нерухомості в країнах Шенгену ВНЖ може гарантувати знаходження на території європейської країни тільки 180 днів у році чи три місяці в півріччі.

У Чорногорії ви маєте право проживати на території країни 90 днів в році і без отримання ВНЖ, а боравак (вид на проживання) знадобиться, якщо ви маєте намір проживати в Чорногорії постійно.

Обмеження за вартістю нерухомого майна для оформлення чорногорського боравака відсутні, знадобляться тільки пакет документів, час і невелика сума грошей. Причому отримати ВНЖ в Чорногорії можна на підставі таких чинників: навчання, хвороби, відновленні сім'ї і роботи. Витрати з отримання боравака складають приблизно 100 євро.

Олександр МАЛЬЦЕВ, партнер компанії «CENTURY 21 Росія»:

Останнім часом багато росіян для отримання виду на проживання стали активно інвестувати в Латвію. Воно й зрозуміло: скрізь говорять по-російськи, є російські школи. Для отримання довгострокової візи і згодом виду на проживання досить придбати нерухомості на 70 тис. євро. У Ризі ця сума буде вдвічі більше: 100 тис. лат (приблизно 142 тис. євро). Проблем з продовженням віз і в'їздом-виїздом з країни немає ніяких. Можна дістатися до Риги як літаком, так і поїздом. Вартість нерухомості приблизно порівнянна з Болгарією (1-2 тис. євро за кв. М). Спеціально для росіян в Ризі та Юрмалі зараз будують досить якісне елітне житло, яке за ціною значно нижче московського.

На Кіпрі вид на проживання можна отримати при купівлі нерухомості на суму від 300 тис. євро, при цьому кожен рік його необхідно оновлювати. Для отримання громадянства необхідно прожити там в цілому сім років. При 30% початкового внеску при покупці нерухомості можна отримати іпотеку приблизно під 5% річних. Але вартість нерухомості на Кіпрі досить висока (4-6 тис. євро за кв.м).

Cпорiднене
Pasport za investycii | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 4
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.