Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Афери на ринку нерухомості зустрічаються не так вже рідко, тому при покупці квартири треба бути пильним.

Як відомо, «на кожного бевзя знайдеться свій шахрай», тому при угодах з нерухомістю треба все ретельно перевіряти і бути готовим до того, що тебе хочуть обдурити. А ще краще знати, в яких випадках ти можеш стати жертвою шахрая. Анна Польова, старший юрист юридичної фірми «Авелан», дає поради з цього питання, а також розглядає ситуації, коли квартира може виявитися «небезпечну» для придбання.

Квартира за підробленим паспортом

Паспорт обов'язковий для будь-яких угод. Майже завжди його пред'явлення заспокоює покупця, проте вже на цьому етапі треба бути обережним. Анна Польова звертає увагу, що «паспорт може бути вкрадений, куплений, в ньому можуть бути переклеєні фотографії. Крім того, при здійсненні угоди не потрібно документа з поліції про справжність паспорта. У цьому випадку можна звернутися на офіційний сайт ОУФМС, де на спеціальному сервісі можна перевірити дійсність паспорта будь-якого громадянина РФ ».

Квартира без «історії»

Інформація про квартиру дуже важлива, особливо при покупці на вторинному ринку нерухомості. Іноді продавець надає неповний пакет документів, в результаті чого видно історія житла тільки в даний час. Юрист фірми «Авелан» радить: «Бажано отримати розширену виписку з будинкової книги, де міститься інформація про неповнолітніх, засуджених, осіб, які перебувають на тривалому стаціонарному лікуванні в психіатричній лікарні, а також про тих, хто міг, але не брав участь у приватизації. У цій виписці необхідно переконатися, щоб всі попередні мешканці були виписані за новою адресою. Додаткову інформацію можна отримати в єдиному державному реєстрі прав на нерухоме майно та угод з ним, замовивши виписку про сюжеті об'єкті нерухомості. У реєстрі також зберігається вся інформація про права на квартиру, а також про обмеження або обтяження (знаходиться вона в заставі або під арештом). Крім того, з виписки можна дізнатися про підстави для зміни прав власності, їх переходу або скорочення. Тобто про те, хто і кому квартиру заповів, дарував, поступався частку і т. д. »

Якщо ви не хочете мати проблем з придбаним майном, то найкраще особисто бути присутнім при оформленні всіх документів, що відносяться до угоди, аж до державної реєстрації договору та виписки осіб з купується житлового приміщення.

Квартира у спадок

Квартира у спадок зараз нікого не здивує. Це досить поширений спосіб отримання житла. Але необхідно пам'ятати, що спадкоємців може виявитися багато. Іноді ці спадкоємці навіть не спілкуються між собою і дізнаються про спадщину у момент здійснення операції купівлі-продажу. У такої квартири необхідно дуже ретельно перевіряти історію, в договорі обов'язково вказувати повну фактичну вартість купованої нерухомості, а іноді має сенс оформити титульне страхування. Крім цього, Ганна Польова радить отримати нотаріальну копію свідоцтва про смерть колишнього власника, так як він міг бути визнаний померлим у суді, але насправді пропав безвісти або довгий час був відсутній. А це загрожує тим, що після укладення угоди колишній власник може несподівано з'явитися і заявити про свої права на квартиру.

Приватизовані квартири

«Як відомо, приватизація житла черговий раз продовжено, що, у свою чергу, може спровокувати певні шахрайські схеми і на ринку житла. Довго пустуючої неприватизованій квартирою, в якій залишений паспорт господаря, можуть скористатися спочатку злодії, а потім і шахраї. Фотографія в паспорті переклеювати, угода реєструється, квартира продається за участю невеликих ріелторських фірм. У цьому випадку необхідно переконатися в достовірності паспорта продавця, а також дізнатися «історію» житла, що купується », - розповідає експерт.

Приватизовані квартири також мають ризик у тому, що не були враховані інтереси дітей. Згодом же може виявитися, що куплена вам квартира була їх єдиним офіційним житлом. Якщо приватизація була оформлена до 1992 р., то неповнолітні могли не включатися в приватизацію, але вони також можуть заявити про свої права через роки. Саме тому необхідно отримувати розширену виписку з будинкової книги, в якій можна побачити правильність проведеної приватизації з урахуванням наявності третіх зацікавлених осіб.

Дешеві квартири

Низька ціна квадратного метра - привід для обережності. Безумовно, бувають у житті ситуації, коли терміново необхідна велика сума грошей, тому продавець продає нерухомість з великим дисконтом, але частіше безкоштовний сир буває в мишоловці. На думку Ганни Польовий, «низька ціна - це можливість заманити відразу декількох покупців, щоб перепродати квартиру не один раз, можливість взяти і не повернути завдаток за придбану квартиру і т. д. У будь-якому випадку, це спосіб витягнути з покупця готівкові гроші. При оформленні угоди ризикують обидві сторони і покупець, і продавець. Тому гарною гарантією в цьому випадку буде комірка в банку. Покупець не повинен передавати ні всю суму, ні навіть її частину продавцеві, поки операція не пройде держреєстрацію. У день операції продавець і покупець йдуть в банківське сховище. Після закладки грошей в клітинку, один ключ від неї отримує продавець, а другий залишається у представників банку. Продавець отримує гроші тільки після надання документів, обговорених у додатковій угоді до договору оренди осередків (наприклад, зареєстрований головним управлінням Федеральної реєстраційної служби договір купівлі-продажу і договір про оренду комірки) ».

Квартира з виставою

Виставою при купівлі квартири прийнято називати спеціально розігране дія, яка вказує величезне число бажаючих купити саме цю квартиру. Цей спосіб використовується нечесними ріелторами, щоб швидко продати квартиру з «дефектом», а саме: галасливі сусіди-алкоголіки, аварійне житло, старі комунікації, протікання і т. п. Якщо ви запідозрили, що перед вами розігрується така постановка, то найкраще відмовтеся від цієї угоди або дуже уважно і не один раз перевірте квартиру: зверніть увагу на роботу системи опалення, обстежте всі труби, огляньте стіни, порівняйте план квартири з технічним паспортом БТІ, щоб виключити незаконне перепланування або з'явилися в результаті дефекти (наприклад, відсутність вентиляційного короба ). Необхідно також особисто поговорити з сусідами і зі старшим по під'їзду.

Квартира за дорученням

Якщо ви купуєте квартиру не особисто у власника, а у людини, що діє за дорученням, то будьте пильні. Такі продажі поширені серед шахраїв. Довіреність може бути скасована, написана під тиском і т.п. І якщо ви все ж купуєте таку квартиру, то необхідно перевірити дійсність довіреності у будь-якого (!) Нотаріуса: чи правильно вона оформлена, чи має силу й інші обставини. Однак не всі нотаріуси роблять контрольний дзвінок своїм колегам, тому треба наполягати на присутності власника при угоді або самостійно отримати у нього заяву про те, що він в курсі проведеної продажу, її умовах і не заперечує.

Отже, це сім основних моментів, на які ви повинні звернути увагу при купівлі «вторинної» квартири.

Cпорiднене
«Небезпечні» квартири: як уникнути шахрайства | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 5
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.