Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Забудовники не хочуть платити податок на нерухомість.

На них поклали обов'язок сплачувати його весь той час, поки новозбудована квартира перейде у власність приватної особи. Основний аргумент будівельників: побудоване, але не продане житло, - товар в обороті компанії, а суть закону, яким вводиться даний збір, у тому, що обкладатися повинні квартири для власних потреб.

Податок на нерухомість введений з 1 січня 2013 р. І якщо фізичні особи повинні його оплатити після отримання повідомлень податкової, то юридичним потрібно самостійно порахувати суму до оплати, задекларувати її в податковій (до 1 лютого) та щоквартально (перший платіж - до 30 квітня) вносити платежі. Міндоходов поспішило пояснити: до юридичних осіб відносяться і забудовники.

«Юридична особа-забудовник, який є на початок податкового періоду власником побудованих їм житлових об'єктів, є платником податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», - сказано в роз'ясненні відомства.

У ньому уточнюється, що в разі зміни власника податок нараховується з 1 січня до початку місяця, в якому відбулися зміни. Тобто, будкомпанія буде платити рівно до того моменту, поки не продасть житло.

Коли квартира - товар, а не власність

Втім, забудовники не поспішають озброюватися калькуляторами, оскільки вважають новий збір несправедливим. Вторять їм і юристи. І ті, і інші єдині в думці: суть введення податку полягає в тому, що їм обкладається житло, призначене для власного проживання. Тому вважають неправильним обкладати товар (читай - квартиру), непроданий кінцевому покупцеві.

Президент Конфедерації будівельників України (КБУ), що об'єднує понад 700 компаній, Лев Парцхаладзе назвав некоректною ситуацію, коли забудовник побудував, але не продав квартиру, і при цьому змушений платити податок.

Радник практики вирішення спорів міжнародної юридичної фірми Integrites Олена Сукманова також вважає, що об'єкт [оподаткування] повинен бути призначений для задоволення власних потреб. А квадратні метри - товар в обороті забудовника. Тому необхідно виключити забудовників із списку платників податку.

Президент групи компаній «Герц», голови Ради директорів КБУ Олександр Ротов зазначив, що конфедерація підготує пропозиції змін до законодавства, і буде домагатися, щоб забудовників виключили з числа платників податку взагалі, або хоча б до першого продажу квартир.

Можливо, навантаження на забудовників була б не така велика, якби квартири розкуповувалися до введення будинку в експлуатацію. Але в нинішній ринковій ситуації 30-50% квартир і після здачі будинку не продаються, забудовник змушений оформляти їх на себе і, як власник, повинен буде платити податок. «До того, як забудовник створив продукт і не продав, податок вводити недоцільно», - підсумовує голова Ради директорів КБУ.

Ціна «квадрата» зросте, плутанини додасться

Забудовники попереджають: податок позначиться і на вартості квадратного метра. Хоча і незначно, але у нас все має тенденцію до кумулятивного ефекту.

Директор аудиторської фірми «М.Т.Д. Аудит »Вікторія Бірюченко підрахувала, що податкове навантаження складе 0,08% від собівартості будівництва, якщо забудовник не продав квартири після введення будинку в експлуатацію.

Олександр Ротов вважає, що, з введенням податку, вартість квадратного метра в середньому зросте на 3 грн, але і це подорожчання ляже на плечі покупців.

Ще один цікавий момент: готелі, мотелі, бази відпочинку, санаторії, пансіонати, спортивні дитячі табори та інші місця тимчасового проживання, по ідеї, не повинні обкладатися податком на житло. Однак, податкова роз'яснила, що дані заклади не будуть виступати платниками податку, якщо документально вони не відносяться до житлового фонду. Мовляв, бувають різні випадки, і те, що це тимчасове, а не постійне житло, ще потрібно довести.

«На сьогодні, дійсно, існує ряд об'єктів житлової нерухомості, яка використовується по іншому цільовим призначенням, або навпаки. Звичайно, необхідно налагоджувати облік об'єктів згідно їх цільового використання. У кожному конкретному випадку питання потрібно розглядати індивідуально », - уточнила начальник відділу платежів за землекористування та місцевих податків департаменту оподаткування юридичних осіб Міністерства доходів і зборів Катерина Гривнак.

Крім цього, народний депутат Ксенія Ляпіна вважає, що адміністрування податку не продумано і ще викличе масу питань, в першу чергу, у самих податківців. На її думку, введення податку не виконує регуляторну функцію, оскільки він не буде обтяжливим для багатих людей, а більше вдарить по середньому класу. «Сказати, що він буде сильно наповнювати бюджет, не можна. Місцева влада порахували, що податок не перекриє навіть десятої частки власних потреб, тому що 99% нерухомості виведено з-під нього », - підкреслила вона.

Депутат зазначила, що до 2015 року податок буде коригуватися хоча б з точки зору його адміністрування.

5 способів піти від податку: собі дорожче

Як мовиться, на зміни законів сподівайся, але й сам не зівай. В арсеналі забудовників є, принаймні, п'ять способів уникнути сплати «зайвого» податку.

За словами генерального директора компанії «Омокс» Олексія Кулагіна, для цього можна не вводити будинок в експлуатацію до продажу всіх квартир. Ще варіант - після введення не оформляти квартири у власність забудовника.

Олена Сукманова до таких схем відносить і укладення форвардних контрактів, попередніх договорів, а також договорів купівлі-продажу майнових прав.

У той же час, в даному питанні є й інша сторона медалі. Податкова, націлена на наповнення бюджету, може зробити хід. Існує ймовірність виникнення різних суперечок між нею та забудовниками, застерігає юрист. Приміром, фіскальні органи можуть спробувати визнати угоди купівлі-продажу квартир фіктивними чи звинуватити забудовників в приховуванні об'єкта оподаткування. Багато питань і щодо того, хто буде платити податок у разі спільної сумісної власності.

Гривнак вважає, що пільги для забудовників і зміна бази оподаткування (вартість житла замість вартості житлової площі) можуть розглядатися податковими органами. Міністерство готове обговорювати пропозиції забудовників.

«Всі ми розуміємо, що цей податок тільки введений. Звичайно, будуть виникати запитання ... Тому пропозиції щодо зміни бази оподаткування, щодо можливості встановити пільги для забудовників можуть обговорюватися. Податкова служба готова взяти участь в обговоренні », - сказала Гривнак.

Вона також згодна з думкою учасників ринку, що хоча б частина надходжень від податку повинна йти на розвиток місцевої інфраструктури, щоб підтримувати житло в нормальному стані.

А поки забудовники зайняли вичікувальну позицію в надії, що їх залізобетонна логіка вплине і на фіскальні органи, і на законодавців.

Cпорiднене
Україна. Забудовники не хочуть "будувати" собі податок | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 4
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.