Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Якщо светр можна купити, піддавшись імпульсу, то коли справа доходить до покупки нерухомості (будинку чи квартири), вибір вимагає спокійних роздумів.

Однак викладки за цінами, площі в квадратних метрах і вигідному місцю розташування будинку або квартири можуть легко піти прахом через непояснених несвідомих реакцій.

Дослідження, опубліковане в американському журналі Advertising Research, доводить, що емоції при ухваленні рішення в два рази важливіше, ніж знання споживчих якостей квартири або будинку. Запахи, звуки, вид з вікна, планування і навіть колір стін можуть підштовхнути до купівлі або, навпаки, змусити відмовитися від неї.

Асоціації

Простий приклад. Покупець прийшов дивитися квартиру, а її планування - один в один, як у квартирі у зненавидженої вчительки з хімії в 10 класі, куди доводилося ходити на додаткові уроки. Здавалося б, минуло багато років, однак асоціації все одно викликають негативні відчуття.

Природно, що власнику квартири хочеться відчувати емоційний зв'язок з місцем, де він живе. Такий зв'язок - важливий фактор для психологічного комфорту, так простіше підтримувати будинок в порядку, робити ремонт і облаштовувати приміщення.

Однак при виборі майбутнього житла не варто йти лише у внутрішні відчуття і забувати про логіку, оскільки можна не тільки втратити хорошу квартиру через неприємності 20-річної давності, а й, скажімо, укласти відверто невдалу операцію.

При стані «закоханості» потенційну нерухомість покупець часто несвідомо ігнорує цілком об'єктивні речі. Наприклад, якщо будинок дуже схожий на той, в якому жила улюблена бабуся, людина може відмахнутися від явного запаху цвілі, вирішивши, що «треба просто трохи провітрити».

Представлення і мрії

Часто людина вибирає будинок або квартиру не з точки зору практичності, а виходячи з того, як він бачить себе і яким хоче здаватися навколишнім. Часом, такий підхід загрожує промахами: чи є сенс купувати крихітну квартиру в галасливому центрі міста тільки тому, що таке житло підкреслить образ міського хіпстера, тоді як жити в тихому передмісті хочеться куди як більше.

Ще один фактор - так зване психологічне інвестування в угоду. Покупець вибирає квартиру і несвідомо думає про те, подружиться чи він з сусідами, порозуміються чи діти на дитячому майданчику, як друзі будуть приходити в гості. Очікування, страхи, прагнення зайняти певний соціальний статус, залучитися до певного кола людей - ці фактори також впливають на вибір будинку або квартири, хоча не завжди покупець віддає собі в цьому звіт.

Зовнішні фактори

Важливу роль при формуванні внутрішнього образу, безумовно, відіграють білборди, газети та інша реклама. Назви брендів або проектів, які приходять на думку в першу чергу, покупець несвідомо оцінює як позитивні. Схема мислення така: оскільки компанія витрачає купу грошей на рекламу, проект повинен бути прибутковим, тому він повинен бути хорошим. Як правило, це не так ...

Як не стати жертвою емоцій і здійснити грамотну угоду

1. Необхідно чітко сформулювати своє бажання. Занадто широкий вибір дає простір для непотрібних фантазій. Такий пошук займає багато часу, проте дає гарантований результат.

2. Варто тримати емоції в узді і зосередитися на пошуку того, що дійсно необхідно.

3. Є сенс взяти на огляд нерухомості стороннього спостерігача, якому не доведеться в ній жити. Він зможе об'єктивніше оцінити плюси і мінуси квартири або будинку.

4. Реально оцініть свої фінансові можливості. Часом варто відмовитися від більш престижного будинку на користь нерухомості поскромніше, щоб не переживати зайвий раз на рахунок того, чи вийде за нього розплатитися.

Коментар експерта

Психолог Сергій Шевцов-Ланг: "Купівля нерухомості, особливо першої - одна з головних подій в житті багатьох людей. Такі рішення не приймаються спонтанно, як правило, до цієї події готуються не один рік. До моменту скоєння следка покупець вже конкретно знає, чого він хоче, який об'єкт його цікавить, навіть уявляє собі, як повинна виглядати його квартира або будинок, мріє, як він буде обживати своє нове житло. Однак не рідкі випадки, коли покупці нерухомості, вже здавалося б готові купити той чи інший об'єкт нерухомості, раптом міняють рішення і відмовляються від покупки нерухомості, розривають угоду.

У першу чергу це відбувається в тому випадку, якщо перед людиною виникають несподівані проблеми, які не мають очевидного рішення. Покупка нерухомості - психологічно складний процес, що вимагає постійної уваги, свідомого контролю всіх дій. Найчастіше покупця супроводжують такі негативні почуття, як відчуття ризику, страх бути обдуреним. Якщо людина купує квартиру в іпотеку, його може переслідувати думка про те, чи вийде у нього протягом 10 і більше років платити по кредиту. Якщо людина купують квартиру без допомоги іпотечного кредитування, він все одно віддає значну суму грошей і не може не думати про те, що його можуть обдурити. Тому, при виникненні яких-небудь побоювань, на вже розігріту своїми фантазіями психіку, людина може і передумати купувати нерухомість.

І навіть якщо свідомість людини говорить йому, що в порядку, несвідоме, яке майже завжди містить у собі інформацію, яка суперечить свідомості, може змусити людину передумати. У світі несвідомого діє своя логіка, продиктована лише емоціями ".

Если вам нужно купить чернозем, то лучше всего это сделать в фирме blackearth.com.ua. Там лучшее соотношение цена качество.

Cпорiднене
Як вибрати квартиру з точки зору психології. Поради | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 4
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.