Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Сьогодні забудовники переглядають підхід до планувань квартир, так само як і до высотных работ, пропонуючи гардеробні, кілька санвузлів, приміщення для сауни і т.д.

Будівельні компанії мають намір і далі придумувати все більш різноманітні планування згідно побажань покупців

«В останнє десятиліття в сегменті житла" мас-маркет "малогабаритні квартири були основним" соціальним замовленням "до забудовників Петербурга. Невеликі одно-та двокімнатні квартири і квартири-студії користувалися найбільшим попитом, оскільки дозволяли придбати окреме житло для своєї сім'ї за доступною ціною, - розповідає начальник відділу маркетингу ТОВ «ЛСР. Нерухомість - Північно-Захід »Галина Чесаева. - Зараз уявлення людей про комфортне житло еволюціонували, виросли потреби: у вчорашніх покупців "однушек" із зміною сімейного стану, з народженням дітей з'явилася необхідність поліпшення житлових умов. А активний розвиток такого інструменту як іпотека дає фінансові можливості поліпшити свої житлові умови ».

«Більшість забудовників, реалізувавши вже досить великий обсяг житла, просто розуміють, які квартири зараз реально затребувані, - розуміють хоча б на основі статистики. В принципі, різні варіанти вже випробувані, і це інформація є на ринку, - говорить директор з маркетингу компанії «ЮІТ Санкт-Петербург» Катерина Гуртова. - Однак питання полягає в тому, які висновки компанії зробили для себе, і ці висновки розрізняються. Компанія, орієнтована на "економ", може зробити одні висновки, а забудовник, націлений на роботу в сегменті комфорт-класу, - інші. Різниця висновків залежить від того, що у компаній різні стратегії, відрізняються їхні клієнти і т.д. ».

Досвід десятиліть

За словами директора департаменту новобудов АН «Бекар» Ельдара Султанова, в період сталінського домобудівництва планування були, кажучи сучасною мовою, «комфорт-класу» і створювалися за індивідуальними проектами: наприклад, трикімнатні квартири площею 90-100 кв.м, двокімнатні 70 кв. м. У 60-ті роки переважало більш економне швидке за панельне житлове будівництво, і планування стали типовими з площею трикімнатної квартири 56-60 кв.м. У 90-ті роки з'являється первинний ринок з площею однокімнатної квартири 45-50 кв.м, двокімнатної 70-80 кв.м.

«Залежно від того, що це був за проект, відрізнялися і планування. Наприклад, в "сталінках" площі квартир великі, кімнати та санвузли як роздільні, так і суміжні, стелі високі (як правило, не нижче 3 м). "Хрущовки" відрізняються дуже маленькою площею кухонь і кімнат (як правило, кімнати суміжні), а також низькими стелями (2,5 м), - розповідає директор департаменту маркетингу ЗАТ «Центральне управління нерухомості ЛенСпецСМУ» (входить до EtalonGroup) Марія Цвєткова. - Планування квартир у будинках більш пізньої забудови варіюються залежно від серії будинку.

Наприклад, для "кораблів" характерні вікна на рівні грудей, суміжні кімнати, маленькі санвузли, для 137-ої серії - велика площа передпокою, кухні та відсутність суміжних кімнат, для серії 600.11 - кухні з Г-подібними вікнами, комори і великі передпокої, для 606-ої серії - балкони у всіх квартирах, окрім "однушек", для 504-ої серії - маленька площа квартир ».

Планування в панельних будинках були з невеликою кухнею, санвузли в «хрущовках», як правило, суміщені. Також багато людей добре знайомі з поганою звукоізоляцією в будинках старої панелі. «Жителі багатостраждальної Росії були раді переїхати з глибинки або комуналки в панельні будинки, і держава прагнула забезпечити всіх громадян квартирами в рамках ідеї будівництва комунізму», - розмірковує керівник управління продажів департаменту новобудов ТОВ «Олександр Нерухомість» Вікторія Шапрінская. «У радянський час головним завданням було терміново забезпечити людей житлом, тому необхідно було будувати багато, швидко, недорого. Планування особливо не опрацьовували, тому що квартира сприймалася як місце для ночівлі, а не для проведення часу, - погоджується начальник відділу продажів ІБК «ОЗДОББУД» Микола Гражданкін. - Вранці чоловік йшов на завод, харчувався в розвиненій мережі громадського харчування, а додому приходив тільки переночувати. Передбачалося, що у нього не буде необхідності у великій кухні або спальні. Вже на початку 90-х намітилася тенденція до більш жізнепрігодному розподілу площ. Головним достоїнством планування стала простора кухня більше 10 кв.м ».

Європейські стандарти

Директор департаменту пайового будівництва агентства нерухомості Home estate Галина Санамян розповідає, що в Європі рівень життя вищий, ставки по іпотеці нижче, тому люди можуть дозволити собі купити більше квадратних метрів житла. У них однокімнатна квартира - це квартира з однією спальнею, кухнею і ще вітальні, чого в Росії немає. Тобто місце для того, щоб люди спали, і місце для того, щоб проводити вільний час та приймати гостей, призначене різне. І в нашій країні зараз, звичайно, все більше покупців прагнуть до комфорту, набуваючи не просто квадратні метри, але і комфортне середовище проживання. Проте поки що люди, що купують житло в економ-класі, в більшості своїй дозволити собі такого не можуть.

За даними відділу продажів ГК «Уністо Петросталь», сучасні європейські тенденції проектування - це збільшення зони загального користування, в той час як площа особистих просторів скорочується. Цю тенденцію вже перейняли російські забудовники: все частіше планування нових будинків включають «евродвушкі». Цей проект передбачає одну кімнату і простору кухню-вітальню. «У Європі використовуються зручні для проживання квартири малих площ з низькими стелями. До речі, абсолютно незрозуміла пристрасть нашого населення до високим стелям. Треба відзначити, що чим нижче висота стелі, тим менше витрачається коштів на опалення квартири і менше вартість 1 кв.м житла. Наприклад, у Швеції нормальною вважається висота стелі 2,20 м, а у Фінляндії - 2,40 м », - говорить директор з проектування фінського проектного бюро Rumpu Олексій Соловйов.

«У Фінляндії поширені вбудовані шафи, що дозволяє швидко і зручно розмістити речі. У нас же (маю на увазі забудовників в російським корінням) далі розміщення комори (1,5-3 кв.м) майже ніхто не йде. Та й то вона є тільки у "просунутих" забудовників », - підкреслює керівник відділу маркетингових досліджень Консалтингового центру« Петербурзька Нерухомість »Юлія Нігуль.

Зараз на ринку з'являються все нові планувальні рішення. Так, наприклад, «ЮІТ Санкт-Петербург» пропонує в нових проектах житлових комплексів (на Московському проспекті, на проспекті Кіма) сауни в ряді квартир. Це приміщення площею 3-4 кв.м, суміжні з ванною кімнатою, вони оснащені системою пожежогасіння та трапами в підлозі, що виключають можливість затоплення. Інша особливість планувальних рішень в об'єктах ЮІТ в Петербурзі - великі «фінські» балкони (ці балкони мають велику глибину - 1,5-1,8 м, а в деяких випадках - 3,3 м). На таких просторих балконах можна комфортно розташувати, наприклад, столик і два крісла або навіть диван.

«У наших об'єктах не проектуються квартири-студії площею до 30 кв.м, популярні у багатьох забудовників, - говорить директор з продажу компанії« Будівельний трест »Сергій Степанов. - Якщо в комплексі багато маломірних квартир, які, за статистикою, найчастіше міняють власників, якість життя в будинку і його привабливість для покупців житла автоматично знижуються. Не кажучи вже про те, що в таких квартирах елементарно не вистачає місця для комфортного проживання навіть однієї людини ».

Не без провалів

«Говорячи про невдалі плануваннях" трійок ", можна згадати" гребінки "і" гребінці "(коридорна система, де кімнати розташовані по одній і по двох сторонах довгого коридору). На жаль, такі планування часто зустрічаються і зараз. Однак у зв'язку з недоліком у реченні трикімнатних квартир покупці знаходяться і на таке житло », - розповідає Юлія Нігуль. На думку експерта, також невдалою можна вважати планування квартири, де в холі-передпокою немає можливості поставити або вбудувати одежний шафа. Точно так само навряд чи гарною ідеєю є планування, де відстань від вікна до стіни не дозволяє встановити стандартну меблі глибиною 55-60 см. Такі ж прорахунки є в плануванні, коли від кута в різні сторони немає цієї відстані, адже і в такому випадку стандартну меблі не поставиш.

«Невдала планування квартири - це проблема, яку досить-таки складно вирішити. Наприклад, вона не дозволяє раціонально використовувати простір і розміщувати меблі, - говорить Марія Цвєткова. - Ми припускаємо, що в найближчі роки, так само, як і зараз, планування квартир будуть різноманітні, тому що покупців багато, смаки та уподобання, а також мети придбання квартир у всіх різні ».

Невдалі планування наводять як приклад й інші гравці ринку. «В одного із забудовників в квартирі була занадто вузька кімната - шириною близько 1 м, в іншого - своєрідний другий поверх (теж в квартирі) висота якого була трохи менше 1 м, - додає заступник генерального директора АН« АРИН »Володимир Спарак. - Такі приміщення не придатні для проживання, тим не менше, і забудовники, і покупці пристосувалися пристосовувати їх під інші потреби. Наприклад, з вузької кімнати пропонували зробити гардероб, а з другого поверху - своє-подібну дитячу зону. При таких плануваннях забудовники нерідко йдуть назустріч, знижуючи вартість таких квартир ».

«Ринок очікує більш чітке розшарування: у сегменті комфорт-класу будуть недоречні житлові комплекси, на 90% складаються з квартир-студій і" однушек ", з десятком квартир на сходовому майданчику, без необхідної кількості паркувальних місць. Вибираючи квартиру, люди все частіше звертають увагу на такі деталі і саме по цих характеристиках судять про рівень об'єкта », - вважає Сергій Степанов.

Ірина Румянцева, керівник центру продажів об'єктів нового будівництва АН «Ітака»:

Не зовсім вдалим варіантом вважаю суміщені санвузли. Також досі будують квартири з 10-метровими кухнями, або з витягнутими вузькими кімнатами - що теж є не дуже хорошим варіантом. В Європі користуються популярністю малогабаритні квартири (наприклад, двокімнатні квартири площею 45-50 кв.м) з невеликою кухнею-закутку, приєднаної до вітальні. У нас такі квартири називає «еврооднушкі» або «евродвушкі». Такий тип квартир поступово вводиться на російський ринок і користується популярністю у молодих сімей завдяки своїй незавишенной вартості. Найближчим часом забудовники будуть проектувати квартири виходячи з переваг покупців, так як ринку, в першу чергу, диктує клієнт. А у покупців того чи іншого сегмента житла свої переваги. Для покупців комфорт-і бізнес-класу це кухні, з'єднані з вітальнями, і просторі житлові приміщення.

Катерина Гуртова, директор з маркетингу компанії «ЮІТ Санкт-Петербург»:

Підхід до проектування квартир і в цілому житлових комплексів - це в чистому вигляді питання стратегії забудовника. Стратегія може бути націлена, припустимо, на те, щоб «задешево» продавати продукт, при цьому з меншою кількістю опцій - орієнтуючись на велику кількість споживачів. І сегмент «економ» специфічний саме тим, що в ньому багато маленьких квартир, які затребувані завдяки своїй мінімальній вартості. Щоб на «економ» був максимальний попит, ці квартири потрібно прагнути продавати за мінімальною ціною і, відповідно, необхідно утримувати собівартість в розумних межах. Але чим більше приплюсовується нових опцій, тим вище собівартість і ціна для клієнта, і забудовник просто ризикує втратити покупців «економа» і перейти в зовсім інший, більш високий сегмент. «Економ» ніколи не переросте, з точки зору змісту і якості продукту, в комфорт-клас - інакше ці об'єкти просто перестануть бути економ-класом, мають свого цілком певного покупця, якому важлива насамперед ціна покупки.

Віктор Осокін, член ради директорів O2 Development:

Зараз багато девелоперів виводять нові проекти, які були спроектовані рік-півтора тому, тому вони не завжди відповідають ринку. Найчастіше в економ-класі забудовники намагаються заощаджувати на всьому, роблячи деякі квартири незручними для проживання. Так, наприклад, це можуть бути квартири з довгими коридорами, п'ятьма кутами, кухнями неправильної форми і т.д. Насправді така позиція застаріла, і економити потрібно не на комфорті покупців, а за рахунок застосування нових технологій, що дозволяють знизити собівартість будівництва. Так, ми, наприклад, у проекті «Сили природи» будемо будувати будинки за новою технологією - КУБ-3V. Це дозволить збільшувати площу без зростання цін на квартири, оскільки ми хочемо, щоб покупці могли розглядати більш просторі квартири за більш низькою ціною. Ринок повинен йти від дуже маленьких квартир, де складно розміститися з сім'єю, дитиною, і пропонувати людям більш привабливі та доступні варіанти житла. У найближчі роки це може стати однією з тенденцій, і ми побачимо збільшення площі квартир, що будуються.

Cпорiднене
Планування мрії: яке воно? | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 3
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.