Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Вартість проживання в Іспанії залежить від району, в якому ви плануєте оселитися.

На курортах Середземноморського узбережжя Іспанії і в мегаполісах ціни вищі відносно інших областей країни.

У порівнянні з іншими країнами Західної Європи вартість проживання в Іспанії невисока, навіть у великих містах. Життя в мегаполісах Іспанії набагато дешевше, ніж, наприклад, в Парижі, Женеві або Лондоні.

Рівень життя в країні досить високий, проте зарплати тут порівняно невеликі. Середня зарплата в Іспанії становить близько 1000 євро. Ціни на оренду житла в країні помірні, якщо не рахувати вартість короткострокової оренди на популярних курортах у високий сезон. Вартість продуктів харчування та комунальних послуг також невисока. Згідно з даними Євростату, ціни на товари в Іспанії приблизно на 20% нижче, ніж в інших країнах Євросоюзу. Тютюнові вироби і бензин тут дешевше, ніж, наприклад, у Франції, хоча вартість бензину постійно зростає.

Одяг в Іспанії коштує дешевше, ніж у Росії, потрібно також враховувати особливості клімату - в Іспанії не потрібно купувати зимові речі.

Згідно з рейтингом європейських країн з найвищою якістю життя, складеному компанією uSwitch в 2011 р., Іспанія посіла друге місце після Франції. Іспанія стала лідером за кількістю сонячних днів у році і тривалості життя, крім того, в країні найбільше число днів відпустки в році (39 днів). Близько 13% опитаних віддали б купити житло в Іспанії з усіх європейських країн. Іспанія також посіла четверте місце в списку найбільш популярних країн для еміграції і як і раніше є улюбленим місцем для переїзду за кордон серед росіян і британців.

Найдорожчі райони для проживання в Іспанії знаходяться на узбережжі, де багато росіян вважають за краще купувати нерухомість, до них відносяться Коста-дель-Соль та курорти, розташовані недалеко від Барселони. Найраціональніші ціни серед популярних курортів - на узбережжі Коста-Бланка.

Прожитковий мінімум, комунальні платежі

Прожитковий мінімум в Іспанії становить порядку 700-800 євро в місяць на сім'ю з двох чоловік.

Рахунок за електрику за двох чоловік становить близько 40 євро на місяць, і вартість підвищується приблизно на 30% влітку при використанні кондиціонера. Оплата за воду, як правило, не перевищує 15 євро в місяць і підвищується приблизно до 65 євро, якщо в будинку є басейн або сад.

Абонентська плата за телефон в Іспанії обходиться в 15-20 євро на місяць, безлімітний інтернет коштує 40-50 євро на місяць, кабельне телебачення - 45 євро на місяць.

Сім-карту для мобільного телефону можна купити в будь-якому відділенні мобільного зв'язку приблизно за 20 євро. Щомісячні платежі на місцеві номери складуть 10-20 євро.

Проживаючи в житлових комплексах (урбанізаціях) потрібно враховувати також оплату за утримання території, очищення басейну. Розмір платежів залежить від розміру комплексу та кількості мешканців і сплачується один або два рази на рік.

Вартість продуктів

Продукти харчування в Іспанії недорогі щодо інших країн Західної Європи, так як це аграрна країна. Продуктовий кошик на двох осіб на місяць в Іспанії обходиться приблизно в 300-350 євро.

У великих містах, а також на популярних курортах Іспанії більшість супермаркетів працює з 9.00 до 22.00 без перерви. Будьте готові до того, що приватні магазини в Іспанії закриваються на сієсту, яка триває з 14.00 до 17.00. Небагато магазини в Іспанії відкриті по неділях. Алкоголь в магазинах продається до 22.00.

Приблизні ціни на деякі продукти у великих містах і на середземноморських курортах Іспанії:

Літр молока - 0,8 євро
Хліб (білий) - 1 євро
0,5 кг сиру - 2-3 євро
Дюжина яєць - 1,5 євро
1 кг цукру - 0,9 євро
Пачка вершкового масла - 1,1 євро
0,5 кг свинячих відбивних - 2,5 євро
1 кг картоплі - 0,7 євро
1 кг курячого м'яса - 3-4 євро
1 кг рису - 1,5 євро
1 кг яблук - 1,2 євро

Сніданок або обід в недорогому кафе Барселони, наприклад, на двох обійдеться приблизно в 15-20 євро, вечеря на двох з вином коштуватиме 50-60 євро.

Транспорт

Літр бензину в Іспанії зараз стоїть 1,4 євро - це дешевше, ніж у багатьох країнах Європи. Квиток на проїзд в автобусі коштує трохи більше 1 євро. Проїзний квиток на місяць коштуватиме близько 40 євро. Таксі, наприклад, в Барселоні в межах міста коштує до 15 євро за поїздку. Оренда автомобіля в Іспанії коливається від 50 до 200 євро на добу.

У деяких регіонах Іспанії, приміром, в Каталонії дороги платні. Вартість проїзду залежить від пройденої відстані. Проїзд оплачується в турнікетах при в'їзді на трасу.

Медичні послуги

В екстрених випадках швидка медична допомога в Іспанії надається безкоштовно для громадян Іспанії, туристів або тимчасово проживають в країні.

Безкоштовну медичну допомогу в Іспанії можна отримати лише за наявності страховки, без неї можна звернутися тільки в платні медичні центри.

Іноземні громадяни, що проживають в Іспанії, можуть звернутися за медичною допомогою в приватну клініку, де прийом пацієнтів платний. На прийом до лікаря можна потрапити, заплативши 50-80 євро, в цю вартість не включені аналізи і додаткові послуги. Також іноземець може користуватися послугами приватних клінік, маючи медичну страховку, яка коштує приблизно від 500 євро в рік.

Освіта

Щомісячна оплата дитячого садка обходиться приблизно в 100 євро в місяць.

Отримати освіту в державних школах Іспанії іноземці можуть безкоштовно.

Навчання в приватних школах, наприклад, в центрі Мадрида, коштує 400-500 євро в місяць. Навчання тут, як правило, проводиться англійською мовою.

Оренда житла

Вартість оренди вілл на морських курортах Іспанії відрізняється в залежності від регіону і сезону, найдорожче проживання буде на популярних морських курортах у серпні. У літній сезон, наприклад, в Каталонії вілла з трьома спальнями і басейном обійдеться в середньому від 1500 до 3000 євро на тиждень.

У Мадриді, столиці Іспанії, оренда апартаментів з двома спальнями коштує 500-700 євро на місяць, будинок з трьома спальнями - 1400 євро.

Cпорiднене
Вартість життя в Іспанії | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 4
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.