Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Здійснилося! Будинок, про який ви мріяли, і в будівництво якого вкладалися, нарешті зведений.

Більш того, прийнятий державною комісією. Залишається тільки оформити всі документи і отримати довгоочікувану квартиру по акту прийому-передачі. А ми зараз розповімо, як зробити це грамотно.

Які документи потрібні?

Перш за все, приготуйтеся до того, що підготовка документів займе чимало часу: від трьох до шести місяців з того дня, коли будинок був зданий в експлуатацію (і, звичайно, після того, як був підписаний і зареєстрований в УФСГРКК по Нижегородській області договір про пайову участь у будівництві). Причому горезвісні терміни залежать не тільки від забудовника, але і від державних організацій, наприклад, від БТІ. (Однак, якщо історія затягнулася довше, ніж на півроку, варто порадитися з юристом. Серйозні зволікання можуть свідчити про настільки ж серйозні проблеми).

Але, припустимо, у вас все йде за планом. І наступний пункт - складання акту прийому-передачі. Він обов'язково повинен включати в себе точну адресу, фактичні площі квартири і її остаточну вартість. Без вищеперелічених відомостей неможливо зареєструвати право власності, тобто стати повноцінним господарем своїх квадратних метрів. Тепер увага! Поговоримо про найбільш складною і відповідальною процедурою - перегляді квартири в новобудові. При оформленні акта прийому-передачі вам повинні видати спеціальний документ, в якому ви відзначите ВСІ недоліки, вади і недоліки, які тільки є у нового житла. Він так і називається - оглядового лист. І від того, як ви його заповните, багато в чому залежить доля «вашої фортеці». Потім ваші претензії будуть також зафіксовані в самому акті прийому-передачі - разом із строками, за які забудовник зобов'язується усунути недоробки. Причому важливо не тільки назвати небудь дефект, але і довести, що відхилення від норми дійсно має місце. А це не так вже просто, як може здатися на перший погляд ...

Що взяти з собою на перегляд?

Отже, йдемо дивитися квартиру. (Краще всього планувати перегляд на світлий час доби, так як лампочок там не буде!)

Підготуйтеся заздалегідь і візьміть з собою все, що може знадобитися. Це не тільки блокнот і ручка. Потрібен ліхтарик (для зняття показань і номерів лічильників води, які знаходяться в санвузлах), сірник або запальничка, схил і рівень (щоб перевірити, чи дійсно стіни перпендикулярні підлозі, стелі і один одному), молоток, вольтметр. Не забувайте, що необхідно перевірити електрику, тому принесіть лампочку і який-небудь потужний електроприлад (наприклад, перфоратор).

На що дивитися?

Найголовніше при перегляді - ви повинні перевірити комплектність і працездатність усього технологічного та інженерного устаткування, яке у вас занесено в Додатку № 1 до Договору. А саме.

Вхідні двері

- Вона повинна вільно відкриватися / закриватися.
- Наявність замка обов'язково.

Бетонні конструкції

- Монтажні стики і шви повинні бути добре забиті. Потрібно звертати увагу на протікання - пошукати сліди присутності води.
- Стяжка на підлозі повинна бути горизонтальною (перевірте рівнем). Головне, щоб стяжка не кришилася, і не було повітряних бульбашок. Тут і стане в нагоді молоток - сядьте навпочіпки, і метр за метром добре простукаєте стяжку. Обведіть крейдою порожнечі, розшарування (ви їх відразу почуєте), місця, де стяжка кришиться, застиглі горби, гори і ями. В принципі, тріщин бути не повинно - монтаж панелей з тріщинами заборонений, але всяке буває. Цементна стяжка є лідером по шлюбу. У більшості випадків дефекти типові для всіх будівельних компаній, у тому числі і з гарною репутацією.

Стеля

Повинен бути без явних перепадів на стиках, а також тріщин і порожнеч, висота стелі повинна відповідати заявленій за проектом - 2.72 м (по обмірюваннях БТІ - 2.75 м).

Стіни

- Перевірте відхилення від вертикалі, зміщення в плані стін, місцеві нерівності більше 5 мм. Звичайно, ніхто рівно вам їх не виставить, але домогтися вирівнювання їх штукатурним складом теоретично можливо.
- Кути відхилення перевіряйте за допомогою схилу. Стіни повинні бути строго вертикальними, не завалюватися, затирка повинна бути суцільною і рівномірною, без патьоків.

Двері, вікна

Перевірте:
- Наявність ручок;
- Цілісність склопакетів (чи немає тріщин на склі, чи щільно склопакет лежить в рамі);
- Цілісність дерев'яних елементів вікна (тріщини, випадають сучки), надійність їх взаємного кріплення;
- Наявність ущільнювача по периметру стулки в місці її прилягання до рами;
- Надійність закріплення підвіконь і зливів у вікон (якщо слив зовні погано закріплений, то це може бути причиною «громиханіе» при вітрі); вільно чи відкриваються-закриваються всі вікна і всі стулки;
- Чи надійно кріпляться і працюють всі запірні пристрої, ручки, петлі;
- Чи немає незапененних і не закритих пароізоляційною стрічкою зазорів між рамою вікна (двері) і бетоном стіни;

Лоджії

Все вище сказане по вікнах, плюс:
• слід перевірити свободу ходу при зрушуванні стулок; фіксацію стулки в закритому положенні на всій висоті;
• надійність розташування стулки в рамі, роботу запірних пристроїв.

Електрика

-Перед перевіркою електрики включите автомат і ПЗВ в щитку у вашій квартирі (і якщо нічого не працює - то в загальному холі).
- Включіть узяте вами пристрій в розетки та перевірте їх, якщо взяли лампочку - перевірте освітлення. У санвузлах повинні бути плафони з патронами - туди можна вкрутити лампу і спокійно оглядати лічильники.
- Перевірте роботу дзвінка.
- В кожному приміщенні перевірте наявність розеток і вимикачів (правда, в договорі зазвичай не обумовлюється кількість розеток на кімнату), а також дроти на наявність пошкоджень.
- Розетки і вимикачі повинні бути закріплені і не повинні вивалюватися. Вся електрофурнітура повинна бути в робочому стані.
- Включивши на хвилину перфоратор або дриль, понатискайте кнопку "вкл / викл". Ваша внутрішньоквартирна електромережа повинна витримати таке навантаження.
- Наявність напруги перевірте вольтметром.

Водопостачання-каналізація-опалення

- Перевірте стан лічильників на відводах від стояків - вони не повинні сильно видаватися в глиб санвузла.
- Труби повинні бути закриті теплоізоляційним матеріалом.
- Перевірте наявність калюж або зволожень в районі стояків.
- Перевірте роботу запірних кранів на відводах, розташування в одній площині відводів полотенцесушілкі.

Каналізація

- Перевірте наявність трійників.
- Зверніть увагу на правильність їх установки в туалеті, у ванній і на кухні. Вони повинні стояти так, щоб до них можна було без праці підібратися при установці стоків.
- Вода в бачку унітаза повинна наливатися, утримуватися і зливатися.

Опалення

- Перевірте роботу регуляторів температури.
- Батареї повинні бути повністю укомплектовані, надійно закріплені на стіні і надійно підключені до системи опалення.
- Декоративні панелі не повинні бути погнуті або подряпані.

Вентиляція

Зверніть увагу, пробиті Чи вентиляційні отвори в блоках вентиляційних шахт на кухні, у ванній і туалеті. Тягу перевірте прикладанням аркуша паперу до отвору - він повинен прилипнути або вогнем - полум'я повинне відхилятися.

Що ще потрібно зробити?

Обов'язково перепишіть всі номери лічильників (електрики і води) та їх свідчення. У електричного лічильника потрібно зняти і денний, і нічний тарифи. Коли будете отримувати паспорти на лічильник води, переконайтеся, що вам видали саме ваші - звіряйте ваші номери з номерами, зазначеними в паспорті.

Є недоліки - як бути?

Не соромтеся наполягати на своєму, але нехай ваші претензії будуть розумними. Цілком природно вказувати забудовнику на нерівні стіни або погано відкриваються вікна. А ось фрази типу «навіщо скломагнієві листом обробили, гіпсокартон мені більше подобається» ніхто в розрахунок приймати не буде.

Всі ваші побажання фіксуються в письмовому вигляді у двох примірниках: один - вам, інший будівельникам. На них неодмінно повинні бути підписи представників будівельної компанії. Терміни, в які забудовник обіцяє все виправити, зазначений в оглядовому листі. Залишається сподіватися, що до першої години Ікс все буде готово. Якщо ж будівельна компанія не усунула недоліки до призначеного терміну, квартиру все одно можна прийняти. Але в акті прийому-передачі потрібно обов'язково прописати, що квартира прийнята з дефектами, список яких можна знайти у додатку.

Однак недолік нестачі ворожнечу. Якщо вади квартири такі, що меблі нормально поставити неможливо, перфоратор включати небезпечно, а жити там - суцільна трагікомедія ... просто-напросто відмовтеся від підписання акта прийому-передачі! Відповідно до закону «Про участь у пайовому будівництві ...» ви маєте на це повне право.

P.S. Якщо ви самі - не будівельник, не агент з нерухомості і не фахівець з ремонтним роботам, то визначення технічних недоліків у новій квартирі буде для вас досить складним завданням. Не будьте самовпевнені, підстрахує себе. Візьміть з собою друга, який теж недавно купив квартиру в новобудові. А краще всього запросити експерта в області якості будівництва житла, такого як компанія http://www.avantazh.ua/ - вона допоможе вам розібратися у всіх технічних нюансах і захистити свої законні інтереси.

Приємного новосілля!

Cпорiднене
Як прийняти квартиру в новобудові | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 6
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.