Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Український ринок вкрай чутливий до економічних та політичних змін, проте поки що немає підстав вважати, що поточний рік принесе велику кількість сюрпризів.

Наступив 2013-й рік для сфери будівництва і нерухомості обіцяє бути досить передбачуваним і стабільним, відзначають фахівці domobaza.info. Але, варто відзначити, що всі сегменти ринку знаходяться на різних етапах розвитку, тому і прогноз для кожного буде свій.

Говорячи про перспективи будівництва, в першу чергу необхідно аналізувати заплановане. На сьогоднішній день, за нашою інформацією, в країні існує більше тисячі різних проектів, від невеликих котеджів до великих торгово-розважальних центрів міського масштабу. Треба відзначити, що при підрахунках враховуються об'єкти, що знаходяться на різних стадіях планування: якісь з них вже не перший рік існують у вигляді ескізного проекту, якісь заморожені і чекають фінансування, а якісь вже завтра будуть реалізовані. Тому цифри, як правило, показують лише тенденцію розвитку ринку.

Тип нерухомості / Кількість об'єктів на етапі проектування, Україна

Готельна нерухомість 212
Житлова нерухомість 375
Заміська нерухомість 66
Офісна нерухомість 319
Торгово-розважальна нерухомість 497
Складська нерухомість 26

Готельна нерухомість сьогодні вважається одним з найбільш перспективних сегментів ринку. З одного боку, з'являється попит на бюджетні готелі, на який, як ми бачимо, досить жваво реагують суб'єкти ринку, з іншого - вкорінюється думка про те, що готельна нерухомість хоч і не швидко приносить дивіденди, але є стабільним і надійним джерелом доходів. Всі ці та інші позитивні фактори впливають на розвиток ринку, сприяючи створенню нових проектів, а також реалізації вже запланованих. Є всі шанси вважати, що більшість готелів, чиє відкриття заявлено на 2013-й рік, будуть добудовані і почнуть функціонувати в зазначений термін.

Ще більш райдужні перспективи малюють експерти для ринку торгово-розважальної нерухомості. За останні кілька років учасникам ринку стало ясно - Україні не вистачає якісних квадратних метрів. За розумінням пішли дії, які призвели до створення великої кількості проектів ТЦ і ТРЦ. І, незважаючи на те, що відкриття таких масштабних об'єктів, як ТРЦ Ocean Plaza, в 2013-му році не планується, ринок торгово-розважальної нерухомості буде активно розвиватися, впевнені фахівці domobaza.info.

Що стосується будівельного ринку житла, то тут ситуація досить неоднозначна. З одного боку, потреба в житлі - основна для будь-якої людини, саме тому попит на квартири по всій країні буде зберігатися на рівні 2012-го року, але якщо подивитися на ситуацію із зворотного боку, то ми побачимо непрацююче іпотечне кредитування і істотне зниження рівня доходів населення. Одним словом, в 2013-му році ситуація в цьому сегменті будівельного ринку не зміниться, проте негативні фактори будуть накопичуватися і, швидше за все, до кінця року або ж до початку наступного, почнуть відображатися на ринковій ситуації.

Ринки заміської, складської і офісної нерухомості в 2013-му році також мало зміняться, показуючи ті ж маловтішні показники, що і в минулому році. Проте варто відзначити, що столичний будівельний ринок значно відрізняється від регіональних. Так, у Києві набагато краще йдуть справи з офісним сегментом, а також із заміською нерухомістю. Як видно з таблиць, чверть запланованих готелів та торгівельно-розважальних об'єктах знаходиться в Києві і області.

Тип нерухомості / Кількість об'єктів на етапі проектування, Київ

Готельна нерухомість 53
Житлова нерухомість 83
Заміська нерухомість 37
Офісна нерухомість 113
Торгово-розважальна нерухомість 132
Складська нерухомість 6

Підводячи підсумок, потрібно сказати, що 2013-й рік для будівельної індустрії буде достатньо стабільним і не принесе неприємних сюрпризів. Крім того, варто відзначити, що на якість і темпи будівництва впливає також рівень проведення технагляду. При використанні інноваційних підходів до будівництва або залученні нових будматеріалів важливо дотримуватися всі пропорції, стандарти та вимоги. В епоху більшого попиту на житло, активних ростов його зведення і нововведень в архітектурі дуже важливий професійний технадор за будівництвом.

Cпорiднене
Україна. Перспективи розвитку будівельного ринку в 2013-му році | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 6
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.