Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Продаж частки в нерухомості, власниками якої є кілька людей, здійснюється строго за особливими правилами.

Всі власники повинні знати про переважне право викупу, щоб уникнути зіткнень із законом у процесі продажу своєї частки сторонній особі.

Право першої ночі

Продаж частки у праві спільної власності регламентується статтею 250 Цивільного кодексу РФ. Зазначена стаття пояснює механізм реалізації переважного права купівлі, по якому учасники спільної часткової власності мають право "першого викупу" частки, планованої для продажу сторонній особі.

Суть в тому, право купівлі частки у першу чергу належить іншим пайовикам, і тільки якщо вони цим правом не скористалися, можна продати частку сторонній особі.

Однак ці обмеження не поширюються на дарування частки, тому можна подарувати своє майно без погодження з іншими пайовиками. Однак співвласники можуть звернутися до суду з вимогою про визнання угоди дарування удаваною. Тому у випадку з таким "даруванням", коли оплата на ділі проводиться, але не афішується, у нового власника є ризик втратити і частку і оплачені за неї без договору гроші.

На практиці нерідко зустрічаються випадки, коли спочатку майбутньому покупцеві дарується невелика частка, а потім він вже на правах учасника спільної часткової власності набуває частину, що залишилася. У такому випадку основна вартість частки офіційно буде підтверджена договором купівлі-продажу.

До речі, згідно зі статтею 421 Цивільного кодексу РФ, громадяни вільні в укладенні договору купівлі-продажу, тому продавець може вибирати покупця з числа співвласників житла, бажаючих придбати його частку, на свій розсуд.

Рішення з повідомленням

Відповідно до пунктів 2, 3 статті 250 Цивільного кодексу РФ продавець частки зобов'язаний сповістити у письмовій формі інших учасників часткової власності про намір продати свою частку сторонній особі з зазначенням ціни та інших умов, на яких продає її. Якщо решта учасників часткової власності відмовляться від покупки або не придбають продавану частку в праві власності на нерухоме майно протягом місяця, продавець має право продати свою частку будь сторонній особі. Ці правила застосовуються і при відчуженні частки за договором міни.

Сповістити про продаж можна, наприклад, телеграмою з повідомленням про вручення або рекомендованим листом з повідомленням і описом. Також можна відправити і через нотаріуса, причому деякі з них в цьому випадку видають підтвердження про відправку такого повідомлення.

Чинне законодавство не конкретизує зміст сповіщення продавця частки. Однак у такому повідомленні мають бути зазначені всі істотні умови, щодо яких між сторонами угоди досягнуто згоди, у тому числі предмет продажу (міни); адресу знаходження майна, частка в спільній власності майна, що відчужується; ціна, за якою частка продається (або майно , на яке вона обмінюється). При продажу частки з розстрочкою або відстрочкою прописуються терміни сплати. Можуть бути зазначені й інші умови угоди, які сторони визначили для себе як істотні. У заяві слід також визначити термін відповіді на нього.

Суворі деталі

У тому випадку, якщо після повідомлення співвласників про умови продажу (міни) дані умови змінилися, принаймні, у бік поліпшення прав покупця, наприклад, що знизилася ціна або надана розстрочка, про ці зміни учасники спільної часткової власності знову повинні бути сповіщені.

Якщо частка продана з порушенням переважного права купівлі (скажімо, продавець не повідомив інших співвласників про продаж частки, не дочекався закінчення вичікувального терміну або продав частку сторонній особі на інших більш пільгових умовах, ніж ті, які були запропоновані співвласникам), то будь-який інший учасник спільної власності протягом трьох місяців може в судовому порядку вимагати переведення на нього прав і обов'язків покупця.

В рамках термінів

Якщо решта учасників часткової власності відмовляться від покупки або не придбають продавану частку в праві власності на нерухоме майно протягом місяця, продавець має право продати свою частку будь-якій особі. Тобто якщо ви належним чином повідомили пайовика про свої плани, то через місяць можете продати на тих же умовах будь-якому іншому сторонньому покупцеві.

Закон зобов'язує продавця повідомити співвласників про продаж частки, тому, якщо такий співвласник повідомлений, він протягом місяця може реалізувати своє право покупки відчужуваної частки, навіть перебуваючи в лікарні, наприклад, шляхом представлення його інтересів іншою особою за дорученням.

Поперек закону

Відповідно до статті 24 Федерального закону від 21 липня 1997 року N 122-ФЗ "Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та угод з ним", суперечки між учасниками часткової власності, що виникли при державній реєстрації права на частку у спільній власності, підлягають вирішенню в судовому порядку .

Якщо частка продана з порушенням переважного права купівлі, то законом передбачено тримісячний термін подачі сособственником позовної заяви до суду з вимогою переведення на нього прав і обов'язків покупця.

Cпорiднене
Як правильно продати частку в квартирі? | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 4
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.