Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

"А не надумане чи питання про розходження будинків для постійного та тимчасового проживання?" - Запитаєте ви.

Будинок є будинок, а як у ньому жити - справа суто особиста. Старі будинки, колись побудовані для себе в сільській місцевості патріархальними селянськими сім'ями, частенько купуються для використання в якості дач, а дачні будиночки раптом стають місцем постійного проживання, наприклад, вийшли на пенсію старших членів сім'ї. І ті, й інші мають дах, стіни і фундамент, вікна та двері ... І все ж, при зовнішній схожості, різниця є і різниця суттєва. Спробуємо розібратися.

Для початку давайте визначимося, що слід розуміти під сезонним, а що під постійним проживанням. Розглянемо Московський регіон, а жителями наших будинків будемо вважати людей з дітьми, чиє джерело доходу - робота поза стінами свого житла. Тим самим людей творчих професій, домашній персонал і т.п. ми залишаємо «за дужками».

На перший погляд, сезонне проживання - класичне літнє дачне времяпрепровождение з виїздом за місто, як мінімум, на час відпустки, а краще - поки погода дозволяє. Весь інший час будинок стоїть зачинений. Однак це далеко не єдиний варіант «сезонного проживання», існують і інші:

- Регулярні виїзди, наприклад, на вихідні дні в теплу пору року плюс кілька коротких вилазок в холодну пору року, при температурі нижче 0 градусів Цельсія.

- Проживання в теплу пору року з частими від'їздами, наприклад, на роботу. Мабуть, це вже «полегшений різновид» постійного проживання.

Отже, визначимо сезонне проживання як перебування в будинку під час вимикання людини з повсякденної діяльності - відпустка, канікули, безробіття і т.д. Навпаки, постійне проживання - це використання будинку під час діяльності, що приносить основний дохід. Найманого працівника - в період регулярних поїздок на територію роботодавця; ділової людини - в період необхідності часто і швидко реагувати на зовнішні фактори, що впливають на бізнес. Виходячи з вищесказаного, спробуємо тепер визначити сукупність вимог до будинку для сезонного або постійного проживання.

Переважне місце розташування будинків

Плануючи будівництво або покупку заміського будинку, ми в першу чергу вибираємо місце для нього. Однак, роблячи цей вибір, уже слід враховувати призначення будинку. Наприклад, у разі розміщення будинку для сезонного проживання, очевидно, що віддаленість не є для нього основним критерієм і може бути значно більшою, ніж у випадку вибору будинку для постійного місця проживання.

Більш того, якщо будинок для відпочинку, куди людина тікає від суєти і шуму, розташований поблизу від міста, він ризикує з часом опинитися поруч зі будмайданчиком нового мікрорайону, або, як часто відбувається в стародачних місцях недалеко від Москви, поступово загубитися серед особняків нових сусідів . В обох випадках зміниться і ринкова вартість володіння.

Слід також враховувати розташування будинку щодо магістральних автодоріг, оцінюючи їх не тільки як зручні шляхи сполучення, але і як джерело шуму. Тихим вечором, особливо при високій вологості повітря, інтенсивний рух на шосе здатне створювати звуковий дискомфорт на відстані 4-5 км (при знаходженні поза домом, зрозуміло). Тим не менш, наявність дороги, придатної для руху в будь-який час року, є необхідною умовою для обох типів будинків.

Вибір місця для постійного проживання, навпаки, в першу чергу вимагає вивчення транспортної доступності, що дозволяє регулярно і в передбачувані терміни переміщатися з нього до місця роботи, а гостям, службам доставки, няням і іншим помічникам по господарству - не випробовувати проблем при візитах в цей будинок , причому не тільки на автомобілі, але і на громадському транспорті.

Отже, плануючи наше будівництво, вирішуємо, що будинки для сезонного проживання оптимально зводити на відстані 40-80 км від МКАД. Напрямок при цьому можна вибирати, виходячи з особистих географічних пристрастей або ціни.

Будинки для постійного проживання повинні зводитися з урахуванням існуючої мережі автомобільних доріг і залізниць, на відстані 10-30 км від МКАД (за напрямками швидкісних доріг - до 40 км.) При цьому слід брати до уваги будь-яку доступну інформацію про плани розвитку даного району. Наприклад, плануючи будівництво або придбання будинку недалеко від існуючої дороги А-107, корисно вивчити плани з прокладання ЦКАД, щоб не опинитися замість лісової галявини на узбіччі 8-ми рядного хайвей.

Основні вимоги до інфраструктури

Визначившись з місцем розташування будинку, подумаємо про те, що ми хочемо бачити по сусідству. Говорячи про будинок для сезонного проживання (під яким ми розуміємо в першу чергу відпочинок), ми уявляємо собі його на лоні природи в самому широкому сенсі цього шаблонного поняття ... немаленьких розмірів ліс, бажано змішаний; на легко долає відстань - місця відпочинку на воді, на трохи більшому видаленні - цікаві для відвідування пам'ятки.

Розвідку прилеглого містечка потрібно провести заздалегідь - у ньому ми будемо купувати по осудним цінами продукти та інші товари повсякденного попиту, обходячись без утомливих довгих роз'їздів. Одне сільпо на три дачних селища або автолавка по середах і суботах нас не влаштує, як і щотижневі вилазки в «Ашан» на МКАД. У тому ж містечку ми сподіваємося побачити автостанцію, звідки регулярно ходять автобуси в Москву, і рекламу місцевого таксі, з номером телефону для його виклику. Хіба мало, що може статися!

Статися, як показує досвід, може що завгодно, особливо при тимчасовому проживанні з дітьми. Тому в найближчих населених пунктах ми повинні знайти місцеву лікарню, дитячу поліклініку, підстанцію «Швидкої допомоги» і упевнитися, що надаються ними послуги знаходяться на прийнятному рівні. Не завадить також переконатися, що в радіусі 15-20 км є пожежне депо. Не будемо припускати гіршого, але навіть якщо хтось підпалить навесні суху траву, допомога пожежників цілком може знадобитися. Телефони цих служб, адреси і схеми проїзду мають бути в будинку на видному місці.

Все вищесказане, з деякими змінами, буде справедливо і при виборі будинку для постійного проживання. Звичайно, ліс і інші радощі знаходження на природі поступляться перше місце об'єктах транспортної інфраструктури (включаючи громадський транспорт, у тому числі і електричку, усвідомлено не згадану вище) і всього того, чим ми звикли користуватися в місті - медичні послуги мають бути доступні не від випадку до випадку, а постійно, включаючи можливість виклику лікаря додому. Хороші магазини, бажано такі, куди можна дійти пішки, стають дуже важливим фактором. Крім магазинів, іноді захочеться сходити в кафе, в кіно, в тренажерний зал, басейн ...

Крім того, тільки у місці постійного проживання нам знадобляться дитячі садки і школи. Вирішення цього питання - завжди компроміс. Необхідно враховувати величезну кількість вихідних факторів, щоб знайти оптимальне поєднання віддаленості від дому і якості надаваних послуг.

Основні конструктивні відмінності будинків

Стіни

Тепер, коли ми визначилися з місцем розташування нашого будинку, пора задуматися про те, що, власне, ми хочемо купити (або побудувати) у вибраному містечку. Здавалося б, ще недавно переважна більшість індивідуальних будинків в Підмосков'ї були або бревенчатимі, обшитими «тесом», або ні; серед них виділялися рідкісні цегляні, іноді зустрічалися, як тоді говорили, «засипні» - стіна складалася із зовнішнього і внутрішнього щитів з товстих дощок , між якими засипався шлак в якості теплоізоляції.

Більшість з таких будинків і тепер стоять на колишніх місцях - тільки тепер в оточенні різноманітних сучасних будов. Що тільки тут не побачиш! Кам'яні будинки - це і цегла декількох різновидів, і пінобетон, і газобетон, і просто бетон в незнімної опалубки ...

Дерев'яні будинки - звичайні зруби з рубаної колоди; колод з оциліндрованих колод; брусові з простого пиляного бруса, з профільованого бруса, (іноді зустрічається термін «шпунтованих брусів»); із клеєного бруса; із LVL-бруса; склеєного з шпони; з утепленого бруса - по суті, з вузькою, сильно витягнутою сендвіч-панелі ... Технологія, схожа з виробництвом сендвіч-панелей, використовується і при будівництві ще одного типу дерев'яного будинку - каркасних будинків. Очі розбігаються!

Як тут вибрати оптимальний варіант, особливо якщо один знайомий нахвалює свій брусовий будинок, обкладений цеглою, інший не визнає нічого, крім газобетону, а бригада, споруджує зруб на сусідній ділянці, плюється при згадці оциліндрованих колод?

А потім заплутують ще сильніше: «сокиру, мовляв, волокна дерева на поверхні колоди пресує-приминає, а фрези або різці верстата, що додає деревині ідеальну геометричну форму, навпаки, розпушують їх, до того ж ми, мовляв, кладемо колоду назовні тією стороною, яка «дивилася» на північ, і річні кільця тут розташовані щільніше, ніж на південній ... ».

Від великої кількості взаємовиключних міркувань стає не по собі. Однак переживати не варто - на практиці нічого страшного і незрозумілого немає. Будинок для постійного проживання може бути будь-якого з перерахованих вище типів, якщо побудований кваліфікованими будівельниками з дотриманням технології. Він захистить своїх мешканців від морозів і дощу, при належним догляді буде володіти достатньою довговічністю, і не розорить свого господаря вартістю володіння.

Правда, багато наших співвітчизників, виховані на казці «Три порося», каркасний будинок за будинок не вважають, і інстинктивно тяжіють до кам'яного. Ось тільки кам'яний будинок, нехай навіть з легких недорогих піноблоків, не найкраще рішення для сезонного проживання.

Будівництво кам'яного будинку виходить набагато дорожче схожого за площею дерев'яного. Зокрема, вимагається надійний фундамент, як правило, стрічковий, зведений фахівцями з урахуванням властивостей місцевих грунтів і глибини промерзання.

Дерев'яні ж будинку, особливо каркасні, можуть бути зведені на стовпчастих фундаментах, буронабивних пальових фундаментах, пальових гвинтових фундаментах, і, що саме переважне для здимаються Підмосков'я, стрічкових мілкозаглублених фундаментах. Крім того, приїжджаючи в кам'яний будинок на зимові вихідні, доведеться витратити значну їх частину на прогрів будови до прийнятної температури.

Це не тільки некомфортно, але і може привести до виникнення мікротріщин в товщі стін через їх багаторазового промерзання - відтавання. Альтернатива - постійне підтримання плюсової температури за рахунок електрообігрівачів в «черговому» режимі - єдиний, хоча і не найкращий вихід зі становища.

Строго кажучи, є технічна можливість побудувати будинок, який буде зберігати тепло взимку від уїкенда до уїкенда; це будову, зведену за стандартами «пасивного будинку» або просто добре утеплений будинок, побудований, наприклад, з пористого цегли, причому скріплення не цементним розчином, який є прекрасним провідником холоду, а спеціальним клеєм. Будинок має стояти на стрічковому фундаменті, що минає значно нижче глибини промерзання грунту, а також мати підвал. Однак така споруда складно уявити в якості будинку для сезонного проживання.

На думку багатьох фахівців - будівельників і ріелторів - найкраще для сезонного проживання підходить дерев'яний будинок будь-якого типу. Відрізнятися від будинку для постійного проживання він буде, в основному, тільки товщиною стін (тонше на 15-25%, залежно від типу будинку) і пристроєм теплоізоляції. Крім того, санвузол в ньому може розташовуватися в неопалюваній частині будови.

Покрівля

Перейдемо далі. Як говорить народна будівельна мудрість, «не стільки лад, скільки крій». Покрівля - одна з найважливіших частин будинку, хоча її частенько норовлять будувати за залишковим принципом - адже вона не володіє монументальністю фундаменту і не так кидається в очі, як фасад.

Не будемо намагатися в цій невеликій статті відобразити всі достаток покрівельних матеріалів і технологій, спробуємо сформулювати принципи вибору типу покрівлі для наших двох категорій будинків. Мова піде про звичайну скатної покрівлі. Плоскі, інверсійні та експлуатовані покрівлі поки залишимо осторонь - це тема, гідна окремої статті.

Будемо виходити з того, що покрівля будинку для сезонного проживання часто буде залишатися без нагляду, особливо у найскладніший для неї час - взимку. З неї не буде регулярно зчищати сніг, нікому буде вчасно помітити протікання і, наприклад, пошкодження водостічної системи крижаними наростами. Тому постараємося при покупці будинку уникати варіантів будинків з покрівлею складної форми і не закладати таку покрівлю в проект при будівництві будинку.

Ендови і інші елементи складної покрівлі сприяють утворенню «сніжних мішків», скупчень сміття у важкодоступних місцях і т.д. Не слід також зловживати ділянками з малим кутом нахилу ската, де сніг може скупчуватися у великій кількості, не сходячи під дією власної ваги.

Матеріалом для покрівлі такого будинку може служити металочерепиця в листах або профільований металевий лист, причому бажано виготовлений на замовлення під час будівництва і покладений без горизонтальних швів від коника до карниза. Крім того, укладання цих матеріалів не вимагає високої кваліфікації. Отже, стосовно до будинку для сезонного проживання, наша головна мета - мінімізувати кількість стиків між елементами, створюючими покрівлю, і забезпечити можливість її якісного монтажу по найменш трудомісткою технології, уникаючи складних конфігурацій і малих кутів нахилу.

Будинок для постійного проживання може мати покрівлю будь-якого типу, що вписується в бюджет будівництва або придбання. Тим не менше, і в цьому випадку на перше місце слід поставити надійність і довговічність. Покрівля повинна бути обладнана таким чином, щоб її обслуговування могло проводитися зі стаціонарних сходів і містків, до потенційно проблемних місць повинен бути забезпечений доступ зсередини будинку, при наявності нагрітих підпокрівельних приміщень необхідно грамотне пристрій тепло-і пароізоляції, що виключає виникнення конденсату всередині покрівельного пирога.

Зрозуміло, все можна передбачити при будівництві будинку. Купуючи ж вже існуючий котедж, на дах зазвичай дивляться в останню чергу. І даремно, адже в процесі експлуатації саме покрівля, виконана неналежним чином, може доставити майбутньому власнику найбільше проблем. Тому при покупці зверніть увагу на відповідність вже готової даху всьому тому, про що йшла мова вище.

Опалення, водопровід, каналізація

Отже, зі стінами і покрівлею ми визначилися. Чим же нагріти обмежене ними простір? Технічно реалізованих можливостей - безліч. Вибирати будемо з урахуванням головних завдань, що вирішуються опалювальними приладами в нашому домі. Виходимо з того, що електропостачання будинку дозволяє підключати великі потужності, і проводка виконана грамотним фахівцем.

Будинок для сезонного проживання в опалювальний сезон хочеться після приїзду нагріти пошвидше, і для цього оптимально передбачити в ньому променисте опалення. Вдалим рішенням будуть електричні стельові інфрачервоні випромінювачі, що нагрівають, на відміну від електроконвекторів, не повітря, а підлогу і стоять на ньому предмети.

Звичайно, це не виключає традиційних опалювальних приладів, придатних для обох типів будинків - різноманітних печей, камінів, котлів, що нагрівають теплоносій у батареях ... Маючи справу з електричним котлом, економічно вигідно встановити трехтарифного електролічильник і тепловий акумулятор в системі опалення. Котел буде споживати енергію за нічним тарифами, а акумулятор віддасть тепло вдень.

Розглянемо деякі питання, що виникають при влаштуванні водопроводу і каналізації. Будинок для постійного проживання, як правило, має централізоване водопостачання, в будинку ж для сезонного проживання, в більшості випадків, знадобиться колодязь або свердловина. І в тому, і в іншому випадку головна небезпека для водопроводу взимку - «розморожування» труб в сильні холоди, особливо невеликої ділянки між виходом із землі і входом в опалювальне приміщення. Іноді його навіть постачають кабельним обігрівом. У будинку для сезонного проживання водопровід, як правило, зливається на зиму.

У разі якщо труби «літнього» водопроводу передбачається зарити в землю на невелику глибину (в основному для того, щоб не спотикатися об них), монтаж повинен проводитися з особливою ретельністю - при зливі води вона повинна піти повністю, не накопичуючись у вигинах труб.

Популярним матеріалом для водопроводу в обох випадках є поліпропіленові труби. Вважається, що вони володіють більшою еластичністю, ніж металеві та металопластикові, і за рахунок цього менш схильні до руйнування при замерзанні в них води.

Тим не менш, для «літнього» водопроводу має сенс використовувати поліпропіленові труби, з'єднані компресійними фітингами, що дозволяє легко замінити що вийшов з ладу фрагмент системи, або змінити її конфігурацію; труби же для цілорічного водопроводу, які знаходяться глибоко в землі, з'єднувати зварюванням.

Каналізація для індивідуальних будинків - поняття відносно нове. Колись у сільській місцевості будинки, призначені для дуже навіть постійного проживання, були оснащені зручностями типу «у дворі». Пристрої для переробки відходів за допомогою життєдіяльності спеціальних бактерій (тоді ще їх не називали септиками) і препарати для їх використання стали доступні для масового покупця в середині 90-х років.

В даний час можна виділити септики грунтової фільтрації і глибокої біологічної фільтрації. Останній працює значно ефективніше, якщо надходження стоків відбувається рівномірно, тобто менш придатний для сезонного використання. Існують також септики, що представляють собою «вигрібну яму XXI століття» - герметичну ємність, куди самопливом надходять стічні води з дому.

Плануючи розміщення септика на ділянці, слід передбачити доступ до нього спеціальної техніки для відкачування вмісту. До речі, очисні споруди багатьох котеджних селищ представляють собою «батарею» септиків.

***

Отже, наші два майже однакових, на перший погляд, будинки виявилися абсолютно різними, як з технічної, так і з споживчої точок зору. Відмінності в дрібницях, але цих дрібниць дуже багато, і пошук відповідей на наш головне питання породжує масу інших, нових цікавих тем, розмова про які ще попереду.

Сегодня особо востребованной стала аренда квартир во Львове. А все потому, что Львов - один из самых красивых и неповторимых городов Украины, который ежегодно посещают тысячи туристов.

Cпорiднене
Сезонне і тимчасове проживання: відмінності будинків | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 6
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.