Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Ринок торговельної нерухомості, на думку консалтингових компаній, у найближчі роки має стати локомотивом розвитку всього комерційного сегмента в Москві.

Експерти називають найбільш очікувані столичні торговельні та торгово-розважальні центри (ТРЦ), а консультанти заявляють, що найближчі роки стануть рекордними в плані введення якісних торгових приміщень в цілому по країні, в Москві, Санкт-Петербурзі і в Московській області.

На найближчі півтора-два роки в Москві намічено введення відразу декількох суперрегіональних ТЦ, які можуть суттєво вплинути на ситуацію на столичному ринку торговельної нерухомості. За даними порталу Молли.Ru, найбільшим з них повинен стати п'ятирівневий ТРК Vegas Crocus City (280 тисяч квадратних метрів), який будується холдингом Crocus Group Араса Агаларова в рамках створення міста-супутника "Крокус Сіті". Зараз на території цього багатофункціонального комплексу працюють виставковий центр, концертний зал, кілька торгових комплексів, яхт-клуб, готель та станція метро "Мякініно", а до 2015 року по сусідству планується добудувати цілий квартал хмарочосів.

Зведення Vegas Crocus City, який стане другим об'єктом під цим брендом (перший Vegas площею 480 тисяч "квадратів" працює на перетині Каширського шосе і МКАД), стартувало на початку 2012 року. У комплексі, крім гіпермаркетів і торгової галереї, розмістяться копії Рокфеллерівського центру, Таймс Сквер і Fashion Avenue, перший в Росії тематичний дитячий парк Kidzania, розважальна зона, 22-зальний кінотеатр, фудкорт і дворівневий підземний паркінг. Відкриття ТРК заплановане на березень 2014 року.

На 1 лютого 2014 заплановано відкриття одного з головних "торгових" довгобудів Москви - ТРК "Рівер Молл". Проект загальною площею 260 тисяч квадратних метрів, який реалізується на Автозаводській вулиці на території колишнього заводу ЗІЛ, був анонсований в 2006 році. Будівництвом об'єкта зайнялася компанія "Рівер Молл", спочатку планувала завершити будівництво в 2008 році. У кризу проект був заморожений, внаслідок чого терміни його введення в лад неодноразово переносилися. Передбачається, що арендопрігодная площа трирівневого комплексу складе 91 000 квадратних метрів, на яких розмістяться торгова галерея на 230 орендарів, зона розваг, мультиплекс, кафе і ресторани.

Варто відзначити, що в даний час відносно забудовника "Рівер Молл" ведеться судовий розгляд. Власником "Рівер Молл" вважається компанія "Кузнецький Міст Девелопмент", яку учасники ринку пов'язують з колишнім президентом Банку Москви Андрієм Бородіним. У грудні минулого року стало відомо, що у зв'язку з неповерненням коштів за кредитом, виданим на реалізацію проекту, банк подав в арбітраж позов до забудовника на 2,5 мільярда рублів. Основні слухання за позовом призначено на 13 лютого. У перспективі Банк Москви може зажадати банкрутства боржника та відсудити девелоперський проект. У такому разі його власником, швидше за все, стане компанія "Галс-Девелопмент", яку, як і Банк Москви, зараз контролює ВТБ.

Третім за площею проектом (230 тисяч квадратних метрів), заявленим до відкриття в 2013-2014 роках, є ще один Vegas, мурований на перетині Можайського шосе і Рубльовки. У Vegas Кунцево поряд з торговими приміщеннями розташуються тематичні шопінг-вулиці, зона активного відпочинку з скеледромі і Велодромі, парк атракціонів, льодовий каток з акваріумами, мультиплекс і ресторанна зона. Відкритися ТРЦ повинен одночасно з Vegas Crocus City, в березні 2014 року.

Загальна площа торгово-розважального центру "Весна", який увійде до складу великого рітейл-парку на перетині МКАД і Алтуфьевского шосе, складе 126 тисяч квадратних метрів (орендна - 56 тисяч "квадратів"). Повідомлялося, що якірними орендарями ТРЦ, запланованого до відкриття в четвертому кварталі 2013 року, виступлять гіпермаркет "О'кей", магазин побутової техніки та електроніки і багатозальний кінотеатр. Реалізацією проекту займається спеціально створене спільне підприємство компаній Central Properties і Alto Assets, яке в жовтні 2012 року купило його у холдингу "Фінстрой".

На серпень цього року намічено відкриття ТРЦ "Гуд Зон" - ще одного довгобуду, анонсованого, як і "Рівер Молл", в 2006 році. У липні 2007 року власником 75 відсотків проекту став австрійський інвестиційний фонд Immofinanz, який заплатив за пакет близько 500 мільйонів доларів. У кризу стройка на розв'язці між Каширським і Варшавським шосе була припинена і відновилася лише в кінці 2011 року, коли австрійці викупили решту 25 відсотків акцій. Загальна площа ТЦ складе 123 тисячі квадратних метрів (торгова - 56 тисяч "квадратів"). Очікується, що щорічно комплекс буде відвідувати більше 1,8 мільйона чоловік.

Площа торгового центру Fashion House Moscow в порівнянні з вищеописаними проектами більш ніж скромна (загальна - 38,6 тисячі квадратних метрів, арендопрігодная - 28 тисяч "квадратів"). Однак запуску цього проекту ринок очікує з іншої причини: він відноситься до активно розвивається зараз у столиці сегменту аутлет-центрів (спеціалізовані торгові центри, де покупцям пропонуються колекції попередніх сезонів зі знижками). Перший подібний проект під назвою Outlet Village Belaya Dacha влітку 2012 року відкрила в підмосковних Котельника міжнародна компанія Hines.

Об'єкт польської компанії Fashion House Development був анонсований в кінці 2009 року і реалізується в 12 кілометрах від МКАД по Ленінградському шосе, в районі аеропорту Шереметьєво. У аутлеті розмістяться близько 200 магазинів, а також ресторани, кафе і парковка. Галереї центру будуть стилізовані під різні європейські міста. Дата відкриття аутлет-центру призначена на 30 травня 2013 року.

Cпорiднене
Самі очікувані | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 5
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.