Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Елітне житло - що це?

За двадцять з гаком років існування російського ринку нерухомості фахівці так і не виробили спільної думки про те, що слід вважати по-справжньому елітним житлом.

Через відсутність скільки-небудь уніфікованої класифікації елітними часто називають будинки, які навіть до бізнес-класу можна віднести з деякою натяжкою.

На зорі 1990-х років, коли житла європейського рівня в країні практично не водилося, до елітної нерухомості відносили все, що завгодно. У Москві то були сталінські висотки, ЦКовскіе будинки в престижних районах, комуналки в центрі під розселення і т.д. Нині ситуація радикальним чином змінилася.

- Сьогодні жодна «сталінка», жоден письменницький, генеральський або ЦКовскій будинок навіть в самому центрі Москви не відносяться до елітних з багатьох причин. У простолюдді їх так ще називають, але з точки зору професіоналів під елітне житло вони давно не підпадають. Навіть висотка на Котельнической з розкішними під'їздами і видами, навіть малоповерховий ЦКшнік на Осінній вулиці з охороною та підземними гаражами, навіть будинки, де жили Брежнєв, Горбачов, Єльцин, а також всі дачі Сталіна та інших видатних діячів. Є будівлі історичні, добротні, якісні, але ніяк не елітні, - з свідомістю справи констатує Юлія Лур'є, директор АН «ИНКОМ-Добринінський».

Так що ж слід відносити до елітної нерухомості або, відповідно до термінології професіоналів, житлу «класу люкс»? Спроби аргументовано відповісти на це питання почалися ще в середині 1990-х років і тривають по цю пору. Цілий ряд розроблених класифікацій, як правило, передбачає розподіл даного сегменту нерухомості на декілька підкласів: de luxe, luxe, premium; A, А-, В, С; КП1, КП2, КП3 і т.д. Планка вимог до апартаментів від категорії до категорії трохи знижується, але при цьому залишається на досить поважному рівні.

При всьому розмаїтті регіональних особливостей, авторських підходів, думок, уявлень про черговість пріоритетів (що важливіше, наприклад, місце розташування або унікальність будови) всі ці класифікації ріднить набір непорушних, об'єктивних критеріїв, на основі яких можна вивести якусь «середньостатистичну класифікацію» елітного житла. Отже, клас люкс визначають ...

1. Місцезнаходження

Більшість фахівців сходяться в тому, що головною ознакою, за якою будинок відноситься до то чи іншій групі елітного житла, є його місце розташування. Будь це хоч самі наворочені панські хороми, якщо вони дислокуються посеред небудь промислової зони, - це не «елітка» за визначенням.

Житло класу люкс зобов'язана розташовуватися в центральній частині міста посеред історичних пам'яток та зелених зон. Винятки становлять проекти в унікальних природно-екологічних районах. Важливо відсутність поруч масової забудови старого типу, особливо гуртожитків та комунальних квартир.

У зв'язку зі стиснутої обстановкою в центрі мегаполісів статус елітного житла нині активно намагаються надавати численним новобудовам, розташованим недалеко від центру, поблизу супермаркетів і торгово-розважальних центрів. А вже якщо в структурі будівлі передбачено підземний паркінг, а на першому поверсі гніздиться фітнес-центр або салон краси, в правдивості слів заповзятливих торговців нерухомістю майже ніхто не сумнівається. Між тим, з люксом подібні споруди мають мало спільного - це бізнес-клас відповідної, більш низької цінової категорії.

2. Характеристики будинку, прилеглої території та інфраструктури

Елітний будинок, зрозуміло, не може бути типовим. Архітектурний стиль не настільки важливий, але будівля має бути єдиним у своєму роді, неповторним і унікальним. Мати монолітний каркас, в якому внутрішні та зовнішні стіни виготовляються з цегли. Самі просунуті будівельні та оздоблювальні матеріали додаються апріорі. Висота стель - від 3,2 метра.

Фешенебельному житло в силу своєї «клубної закритості» припускає невелику кількість квартир - за різними оцінками, від 10 до 40, хоча допускаються варіанти і у бік збільшення. Квартири повинні дозволяти клієнтам самостійно спланувати власний життєвий простір. Тому всі елітні проекти передбачають мінімум несучих стін і максимум свободи для творчості.

У будинку обов'язково наявність безшумних ліфтів, підземного паркінгу, в якому передбачено не менше двох машиномісць на квартиру. А також - центрального кондиціонування, системи клімат-контролю, механічних і хімічних фільтрів для води та повітря, кілька видів опалення (повітряного, водного і електричного), бойлерної для всього будинку або кожної квартири окремо, подвійний електрики, сучасних ліній телекомунікації з можливістю широкого вибору оператора.

Навколо будинку - обгороджена зона зі сквером, дитячими майданчиками та місцями для занять спортом. Все це, безумовно, має перебувати під самою надійною охороною.

Фахівці розходяться в тому, чи повинні будівлі класу люкс мати на першому поверсі салони краси, ресторани, магазини. Одні кажуть, що повинні. Інші, навпаки, вважають це зайвим, бо заможні мешканці мають власних стилістів, перукарів і т.д. Інша справа - тренажерний зал, сауна, басейн, кафе-бар, хол для прийому гостей, більярдна, кімнати для водіїв, охорони, прислуги та інші «дрібниці» життя начебто ванни для миття лап собакам та обладнання для зберігання хутра. Все це або велика частина перерахованого в елітних будинках повинно бути в наявності.

3. Соціальне оточення

Простим смертним, бути може, не зрозуміти, але багато багаті клієнти даний пункт за значимістю ставлять навіть вище, ніж конструктивно-технічні і естетичні характеристики будинку. Заможні люди бажають сусідити тільки з рівними, успішними громадянами.

- Були у мене колись клієнти, ми разом купували їм квартиру, яка позиціонувалася, як елітна, - 1,5 мільйона доларів, - згадує на форумі NERS.ru Наталія Владимирова, ріелтор з Москви. - Купили, два роки робили ремонт, а коли його закінчили, з'ясувалося, що оточення в будинку (сусіди) - прямо скажемо, збірна «солянка». Дня в новій квартирі не прожили, виставили на продаж ... І плювати їм було, що будинок новий, сучасний, що ремонт два роки робили.

Щоб роздобути жадану житлоплощу класу люкс сьогодні не достатньо мати багато грошей - потрібно належати до певної соціальної середовищі. В елітних будинках давно передбачається своєрідний face-control. Мешканці мають право вимагати не продавати квартиру людині, яка їм здасться недостатньо благонадійним. Кримінальні «шишки», недалекі бариги та інший сумнівний набрід не пройде!

Єдиний соціальний рівень досягається відбором, для якого вже відпрацьовані такі механізми, як анкетування бажаючих придбати житло, надання рекомендацій, узгодження з мешканцями, вже купили квартири в будинку. Як правило, «клубні» вдома створюються під певне коло замовників. Саме їх слово є вирішальним при продажу апартаментів у вже готовому будинку.

4. Якість управління нерухомістю

І, нарешті, елітна нерухомість припускає якісне управління з індивідуальним підходом до кожного проживає. Наявність власне експлуатаційної організації, природно, обов'язково. Сервіс повинен бути бездоганним з першої хвилини спілкування з першим же людиною, що має відношення до обслуговування та утримання будинку - будь то консультант з питань придбання нерухомості або двірник, що прибирає листя під ніг. Хоча, як кажуть фахівці, саме якісне управління нерухомістю в багатьох дорогих будинках залишає бажати набагато кращого.

Зрозуміло, вищезазначене не претендує на вичерпний перелік тих характеристик, які визначають належність нерухомості до класу люкс. Тим більше кожне місто має свою специфіку. Або, скажімо, уявлення іноземців про елітне житло розходяться з нашими. Європейцеві, наприклад, в першу чергу подавай старовинний особняк. А для заможного москвича елітна квартира відразу ж асоціюється з новим комплексом, побудованим за останнім словом техніки. Однак алгоритм визначення елітного житла саме такий.

Щоб ми всі так жили!

Cпорiднене
Elitne zhitlo - scho ce? | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 4
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.