Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Здача квартир в оренду є нині одним з найпоширеніших джерел додаткового, а то й основного доходу наших співвітчизників.

Але як здати або зняти квартиру за правилами? Які терміни оренди квартир передбачаються? Як убезпечити себе від виникнення багатьох проблем? Ці питання залишаються дуже актуальними.

Саме слово «оренда» - похідна від латинського «arrendare», що означає віддавати в найм. Оренда являє собою форму майнового договору, що передбачає передачу в тимчасове користування або володіння (іноді виключно у тимчасове користування) орендарю за відповідну орендну плату. За законами Російської Федерації оренда розділяється на декілька видів: оренда, найм, суборенда піднайом.

Терміни оренди квартир: чи є обмеження?

Зняти в оренду квартиру можна на будь-який термін. Законодавством в цьому питанні не передбачено будь-яких обмежень. Тому термін оренди квартири встановлюється за обопільною згодою орендодавця і орендаря. Як правило, при здачі квартири в оренду полягають короткостроковий, середньостроковий, довгостроковий договору.

При короткостроковому договорі, житлоплоща орендується на строк до одного року, при середньостроковому - від одного року до п'яти років, при довгостроковому - від п'яти до сорока дев'яти років. Якщо ж у договорі термін оренди не вказаний, то такий договір прийнято вважати укладеним на невизначений строк. Він може бути розірваний у будь-який час за ініціативою будь-якої із сторін, за умови, що розриває договір сторона за три місяці про це попередить іншу сторону. Деякі власники квартир воліють здавати їх подобово. Зазвичай мешканцями стають люди, які з якихось причин не можуть зупинитися в готелях.

Власник квартири може здати її в оренду тільки юридичній особі, з фізичною особою укладається угода за наймом.

Права та обов'язки квартиронаймача: терміни оренди квартири мають значення

Фізичні особи, знявши житлоплощу на тривалий термін, тим самим вирішують свої житлові проблеми і певний час не відволікаються на них. Іноді власники укладають договір найму лише на півроку, бажаючи придивитися до мешканців. Надалі, у разі дотримання всіх домовленостей, договір найму продовжується. При укладенні договору про передачу квартири в найм, власник і майбутній мешканець домовляються про права та обов'язки сторін.

За загальними правилами квартиронаймач має право:

- Користуватися житлом в повному обсязі;
- У разі потреби вимагати у наймодавця проведення ремонту;
- За згодою членів своєї сім'ї, відмовитися від найму квартири, заздалегідь повідомивши про це власника;
- Користуватися майном будинку, в якому знаходиться снимаемая житлоплощу.

При довгостроковому договорі про найм у мешканця є додаткові права:

- Перевага перед іншими особами, на укладення договору на новий строк (якщо влаштує нова ціна);
- Право на півроку вселити тимчасових мешканців за згодою власника та членів своєї сім'ї;
- За згодою власника здати за плату в піднайом якусь кімнату або всю квартиру;
- Передати права наймача постійно проживає в знімається квартирі повнолітньому члену своєї сім'ї.

Відносини з юридичними особами

У разі, коли квартиру орендує юридична особа, то між ним і власником житлоплощі на підставі ч.2 ст.30 Житлового Кодексу Російської Федерації укладається договір, в якому обумовлюються термін оренди і право орендаря вселяти в цю квартиру громадян на свій розсуд (без згоди орендодавця ).

Як правило, квартири юридичними особами беруться в оренду на тривалий термін. Юридична особа-орендар вправі надати квартиру співробітникам свого підприємства, офісу, фірми в безоплатне термінове користування. Кількість мешканців визначається розмірами житла.

Між орендарем житлоплощі і співробітниками також укладається договір, де вказується, що квартира надається для проживання з можливістю здійснення їх професійної діяльності. Їм ставиться в обов'язок рахуватися з правами та законними інтересами сусідів, а також дотримуватися екологічних, санітарно-гігієнічні та протипожежні вимоги.

У трудових договорах цих співробітників, вказуються умови, за якими вони проживають на житловій площі, наданої їм роботодавцем (орендарем квартири). В посадові обов'язки співробітників включається перелік видів професійної діяльності, які вони будуть виконувати, в тому числі, і в орендованій квартирі (прийом відвідувачів, кур'єрів, кореспонденції, факсів, телефонних дзвінків і т.д.).

Іноді в орендованій квартирі на підставі договору безоплатного користування проживає генеральний директор організації, і адресу цієї квартири в податкових органах реєструється як юридична адреса фірми. У таких випадках між власником квартири та юридичною особою полягають середньостроковий або довгостроковий договору.

Законодавство категорично забороняє використовувати орендовану квартиру для промислового виробництва (переробки сировини, створення предметів споживання і засобів виробництва).

Cпорiднене
Терміни оренди квартир | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 7
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.