Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Покупець квартири в багатоквартирному будинку, зведеному на землях, призначених для індивідуального житлового будівництва (ІЖБ), дачних, садових товариств і т.д., звичайно, може розраховувати на допомогу з боку держави.

Коли будинок буде визнаний таким, що підлягає знесенню. Але на допомогу тільки з боку правоохоронних органів, які будуть розшукувати шахраїв, що побудували будівлю на підставі документів, законно виданих виконавчою владою ... Але незаконно.

«Такий покупець навіть не буде визнаний« обдуреним дольщиком », за долю яких муніципальні, а іноді і федеральна влада деколи беруть на себе відповідальність (чи її частину), надаючи їм квартири в інших будинках, - заявив заступник керівника аналітичного центру" Індикатори ринку нерухомості »Сергій Жарков 26 листопада в інтерв'ю РБК-ТВ.

Як відбувається схема дій у подібних випадках? Якщо не вдаватися в тонкощі, на дачній або садовій ділянці можна побудувати будинок не вище двох (іноді трьох) поверхів площею до 1500 кв. м. Якщо купити одночасно кілька ділянок, площі за документами можна спробувати підсумувати. І насправді будинок виявляється багатоквартирним (від чотирьох до 32 квартир), багато більшій площі та поверховості. А у чиновника, який видавав дозвіл на будівництво, - перед очима тільки документи на «садовий будиночок». Тобто чиновники, «в годування» яким відданий той чи інший район, насправді не уявляють, що ж реально відбувається на ввірених їм землях. Обмовимося: «в годування» - означає «в управління», від слова «керманич», а не те, про що зазвичай думають.

Експерт вказав, що у випадках споруди багатоквартирних будинків на землях садових товариств або ІЖС весь ризик лягає на плечі самих покупців. У подібних проектах ціна часто приблизно на третину нижче середньоринкової. Це, звичайно, приваблює клієнтів. Але саме це і повинно насторожити потенційного набувача. «Вивчати документи при купівлі житла потрібно не просто уважно. Потрібні обов'язково консультації юриста, і не загального профілю, а фахівця з земельно-майнових відносин і володіє досвідом судової практики в цій галузі », - говорить Жарков.

Влітку влади Підмосков'я почали ревізію будівельних проектів в Московській області. За розпорядженням тодішнього губернатора Сергія Шойгу перші результати у вигляді чорних списків забудовників, які не здали об'єкти в строк (багато з них вже визнані банкрутами), і «попереднього реєстру індивідуальних житлових будинків з ознаками багатоквартирних, розташованих на території муніципальних утворень Московської області», опубліковані на сайті Комітету уряду за пайовим будівництва та ветхому житлу. Дані повинні оновлюватися щомісяця. Станом на 1 жовтня, в них були занесені 30 «проблемних» фірм і 363 адреси (з тих пір списки не оновлювалися, див. статтю «У Підмосков'ї знесуть близько 400 багатоквартирних будинків»).

Саме тому столична влада так стривожені ситуацією на приєднаних територіях. «Усі зобов'язання міста, які поширюються на Москву, також поширюються і на нові території - це і ошукані вкладники, це і робота з банкрутами, які на сьогоднішній день заявили про своє банкрутство і не бажають добудовувати або побудували свої об'єкти, а соціальну частину не будують , - кожен уважно розглядається », - сказав начальник управління інвестиційних торгів і розвитку конкуренції департаменту по конкурентній політиці Москви Василь Калінкін в четвер на роуд-шоу перед проведенням інвестиційних торгів 13 грудня. Існуючі інвестиційні контракти по нових територій знаходяться на контролі ДЗК, наголосив він (див. статтю «Розвиток ринку нерухомості у Великій Москві вимагає часу і мистецтва»).

Як зазначив Сергій Жарков, у людей, яких приваблює незвично низька ціна, цілком ймовірно, немає грошей, щоб запрошувати адвоката вивчити кожен новий документ окремо і забезпечити його присутність на всіх етапах переговорів. Багато з тих, хто купив квартири в будинках, що підпадають під знесення, залишаються не тільки на вулиці з дітьми на руках, але і з невиплаченими боргами. (Правда, цікаво: зазвичай на такі квартири кредити беруть споживчі, а не іпотечні - документів потрібно менше, відповідно, перевіряти банку потрібно менше інформації, та й сам предмет застави в договорі відсутня. Тобто покупець просто залишається з невиплаченими кредитом: знесену квартиру банку віддати замість грошей не вийде.)

Але подивитися в інтернеті «інформаційний фон» і перевірити відсутність адреси і назви продавця у чорних списках влади будь-яка людина може. За недовгий час перебування на посту губернатора Московської області Сергій Шойгу зробив те, чого не вдавалося нікому з його попередників і колег: забезпечив хоч якусь прозорість діяльності забудовників. Чи зможуть його послідовники підтримувати таку політику довго - покаже час.

Хоча, на думку Жаркова, чиновники, що видають дозволи на будівництво на земельних ділянках, не призначених для зведення багатоквартирних будинків, повинні, по-перше, відслідковувати ситуацію з будівництвом постійно і на будмайданчику, а не тільки спиратися на документи, по-друге, в разі порушень (зміна проекту, підвищення поверховості, спроба підключення додаткових енергетичних, каналізаційних та інших потужностей) мати право призупинити роботи; а по-третє, маючи такі повноваження, нести солідарну відповідальність з забудовниками за їх дії.

Сегодня многие фирмы предлагают купить бумагу оптом. Одной из таких фирм является "Интерпап", которая предлагает различные виды бумаги своим клиентам. Спешите посетить http://interpap.com.ua/, чтобы и у вас в офисе появилась только качественная и весьма доступная бумага.

Cпорiднене
Ризики покупки квартир на дачних ділянках несе лише покупець. А шкода ... | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 6
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.