Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Симпатичний будиночок за кордоном може принести не лише радість - у справедливості цієї думки, на жаль, переконалися вже багато російських покупців.

Трапляється, іноземна нерухомість приносить проблеми. Найчастіше фінансові, але в деяких ситуаціях (на щастя, нечастих) мова може йти навіть про можливість потрапити у в'язницю або про загрозу здоров'ю і життю, пише сайт Куплю дом в геленджике.

У те, які країни найбільш ризиковані, і постарався розібратися оглядач «Журналу про нерухомість MetrInfo.Ru».

Єгипет: цей фундаменталізм послаблює організм ...

Цю арабську країну в минулому десятилітті наші співгромадяни гаряче полюбили. Відпочинок виходив, звичайно, дорожче, ніж у Туреччині (в основному за рахунок більш далекого перельоту), зате пляжний сезон триває помітно довше. Навіть у січні-березні температура моря не опускається нижче 20-21 ° C, тобто російська людина може купатися там цілий.

Правда - якщо говорити не про відпочинок, а про придбання нерухомості - фахівці вже тоді відгукувалися про Єгипті не дуже схвально. Для власного відпочинку, говорили вони, розумніше знімати, а не купувати. Що до інвестування (тобто спробах заробити на перепродажу або оренді), то це зовсім безнадійно.

Подальший розвиток подій, проте, пішло в дусі творів Я. Гашека: ми думали, що знаємо Єгипет з поганої сторони, а виявилося, що це хороша - ми ще цієї поганої не бачили. На початку 2011 року в країні відбулася революція, почалася ісламська радикалізація. Окремі діячі всерйоз говорять про запровадження законів шаріату - причому підкорятися їм повинні не тільки місцеві жителі, але і приїжджі. Все це, м'яко кажучи, не додає Єгипту привабливості - ні з боку туристів, ні з боку інвесторів.

«Політична нестабільність в даній країні істотно підвищує ризики фактичного знищення нерухомості, а також призводить до зниження її інвестиційної привабливості за рахунок зниження туристичного потоку та відтоку іноземного капіталу, - говорить Станіслав Зінгель, президент міжнародного агентства нерухомості Gordon Rock. - Відзначено випадки руйнування магазинів і будинків, які належали немусульманам ... Не дивно, що з усіх африканських ринків нерухомості, популярних серед закордонних інвесторів, єгипетська нерухомість коштує найдешевше - в середньому 500 євро за кв. метр. За час революційних потрясінь її вартість знизилася на 30%, і, згідно з прогнозами, ціни в кращому випадку залишаться стабільними, а в гіршому - впадуть ще на 5% протягом року ».

А Жанна Лебедєва, керівник департаменту житлової нерухомості компанії Welhome, додає, що аналогічні проблеми переживає зараз і Туніс. Правда - це ми вже від себе - кількість інвесторів і туристів з Росії в цій країні помітно нижче.

Загалом, Єгипет може на сьогодні бути визнаний найбільш несприятливою країною: там ваша інвестиція цілком може обернутися неприємностями з владою і навіть загибеллю - якщо ви «потрапите під роздачу», опинившись у невдалому місці під час небудь демонстрації ...

Північний Кіпр: бійтеся данайців, будинки відсудив


Ми вважаємо, що про проблеми, що існують на Кіпрі, читач більш-менш в курсі. Тому коротко: з початку 70-х років минулого століття острів розділений на дві частини, причому північну (Турецька Республіка Північного Кіпру, ТРПК) в світі визнали тільки Туреччина чи Абхазія. Це не дуже зрозуміле державне утворення, проте контролює 38% території острова.

До нерухомості все це має саме пряме відношення. У ТРПК величезна кількість об'єктів, кинутих колишніми власниками-греками. Уряд в Нікосії, природно, не визнає їх нинішніх власників законними. Їх продаж, звичайно, теж незаконна. Більш того, нагадує Станіслав Зінгель (Gordon Rock), 20 жовтня 2006 року в Кримінальний кодекс Республіки Кіпр була внесена поправка, споруджує в ранг кримінального злочину реалізацію житла, кинутого корінними кіпріотами під час наступу турецьких військ.

До певного часу все це мало хвилювало широку громадськість: хіба мало чого там наприймають у себе греки-кіпріоти! Але потім один із згадуваних у попередньому абзаці біженців, Мелетіс Апостолідіс, дізнався, що на належав йому ділянці побудована вілла, яку придбала подружня подружжя з Великобританії. Він домігся рішення суду, що зобов'язує покупцям (сім'я Орам) віллу знести, а йому виплатити компенсацію. Принципово важливим став той факт, що слідом за судом в Нікосії це ж рішення підтримав Апеляційний суд Великобританії. Тобто створюється небезпечний для покупців подібної нерухомості прецедент: проблеми вони можуть отримати не тільки з Кіпром (південним), куди вони навряд чи стануть заїжджати, а на всій території ЄС. А це, звичайно, значно серйозніша.

... В цілому, більшість опитаних нами експертів порекомендували з Північним Кіпром не зв'язуватися. «Нічого не зрозуміло: чиї землі, хто власник, - висловлює цю точку зору Марина Дацкевич, провідний спеціаліст компанії GFPI BECAR. - Ми категорично проти Північного Кіпру, не беремо нерухомість на продаж ».

Однак було й інша думка. Борис Заборський, генеральний директор компанії Finest Estate Group LTD, вважає, що відносини між двома частинами Кіпру нормалізуються. Нагадує він і про те, що в березні 2010 року Європейський суд з прав людини оголосив про своє рішення більше не розглядати претензії греків-кіпріотів щодо земель на Північному Кіпрі і передав всі ці справи в Комісію з нерухомого майна ТРПК. «Повне вирішення питань власності на Кіпрі не за горами, - підводить підсумок експерт. - І я думаю, що нерухомість, придбана зараз на Північному Кіпрі, набагато зросте в ціні. Тим більше що цей регіон зараз активно розвивається ».

Автор цих рядків чесно зізнається, що не в змозі бути арбітром у цій суперечці. Єдине, що можу сказати з цього приводу: оптимізм щодо перспектив врегулювання кіпрського конфлікту і повної безпеки придбання нерухомості в північній частині острова випромінюють зазвичай ті, хто цю нерухомість і продає ...

І ще одне зауваження. Проблеми, схоже кіпрським, є і у ще однієї країни - Абхазії. Подібностей взагалі багато: саме державне утворення виникло в результаті конфлікту, «материнське» держава (в даному випадку це Грузія) категорично не визнає нові власті цієї території і загрожує переслідувати за будь-які контакти з ним. Приїхавши до Грузії з паспортом, в якому стоїть абхазька віза, ви гарантовано опинитеся у в'язниці.

Болгарія, Іспанія, Греція ... Забудьте про доходи!


Можливо, комусь об'єднання таких різних країн в одну купу здасться дивним. Але спільне у них (а ще сюди можна додати Туреччину і Чорногорію і навіть далеку від Середземномор'я Латвію) є. Ці країни років сім тому переживали бурхливе зростання на ринку нерухомості, який сьогодні змінився спадом. Ціни як мінімум не ростуть, а то й знижуються, ринок затоварений - це не надто щасливі інвестори намагаються позбавитися від своїх об'єктів.

«Ринок Болгарії вже давно перегрітий, - переконаний Борис Заборський (Finest Estate Group LTD). - Правда, особливого зниження не передбачається: ціни вже і так зовсім низькі. Але і зростання найближчим часом чекати не доводиться. Більш того, я вважаю нерухомість Болгарії неліквідним вкладенням. Для відпочинку - ще туди-сюди, але в якості інвестицій вкладати нерозумно. Якщо ви купили нерухомість у Болгарії, то забудьте про бажання її продати без втрат на найближчі 10-15 років. Занадто пропозиція перевищує попит ».

«Після періоду стрімкого зростання цін нерухомість Іспанії не менш стрімко стала знецінюватися в кризу, - говорить Станіслав Зінгель (Gordon Rock). - З 2007 по 2012 рік її середня загальнонаціональна вартість знизилася на 30%. При цьому на узбережжі і островах ціни скоротилися на 37% і 27% відповідно. Згідно з прогнозами, вартість житла в країні скоротиться ще на 7-9% до того, як ціни знову підуть вгору. Але навіть тоді зростання цін навряд чи досягне докризових показників ».

Іноді подібні процеси охоплюють не цілі країни, а окремі регіони. «Зокрема, в Італії є ціла окремо взята зона, де категорично не варто купувати, - вважає Яна Добровольська, керівник департаменту« Країни Західної Європи »компанії« Країна Плюс ». - Це Калабрія, де підприємливі люди при підтримці місцевої мафії організували і активно пропіарили ціле захід під назвою «Купити дешеву нерухомість на морі в Італії», але це підприємство з кожним роком буксує все більше і більше. По факту - південна Італія, і особливо Калабрія - це не зовсім Італія, інфраструктура і рівень життя в Калабрії залишають бажати багато кращого, вторинного ринку практично немає, а вже побудованої нерухомості вистачить на роки вперед ».

... Одним словом, названі країни - цивілізовані і більш-менш упорядковані, і особисто інвестору там нічого не загрожує (на відміну від держав, описаних у попередніх розділах). Там можна лише «просто» втратити гроші - а це теж неприємно.

Франція: небезпечні експерименти


До самого недавнього часу Франція викликала у покупців нерухомості тільки самі позитивні почуття. Так, дорого (тобто автоматично відсікалися небагаті громадяни), зате солідно і надійно. Проте все міняється.

Минулої весни президентом країни був обраний Франсуа Олланд. Наводити порядок в економіці він почав цілком передбачуваними для соціаліста методами - перш за все, за рахунок підвищення податків. Зараз вся Франція обговорює вводиться з 2013 року «податок на розкіш» - ті, хто отримує в рік більше 1 млн євро, стануть платити за ставкою 75%. Рішення вже викликало свої наслідки: країну стали залишати найбагатші, благо сусідні країни раді запропонувати їм куди більш вигідні умови. Зокрема, у Великобританії податки для даної категорії в даний момент становлять 50%, і влада обіцяє знизити їх до 40%. Як кажуть, відчуйте різницю.

До обговорюваної нами теми все це має саме безпосереднє відношення. Вже опубліковані розрахунки, що показують, що «податок на розкіш» здатний принести казні 7 млрд євро - а Франції потрібно 33! Тобто не за горами нові податкові «сюрпризи», в тому числі і на нерухомість. Поки конкретних планів немає, але з придбанням нових об'єктів real estate в цій країні явно краще почекати.

Німеччина: не треба Drang nach Osten


Про Німеччині в цілому нічого поганого сказати не можемо: країна сама потужна і надійна в Європі, ринок практично не постраждав від кризи. Так що сумніви викликає лише одна категорія нерухомості: продаються надзвичайно дешево об'єкти на сході країни. «Є чимало оголошень з розряду« квартири в Німеччині від 10 тис. євро »і« свій будинок у Німеччині всього за 5 тис. євро », - говорить Яна Добровольська (« Країна Плюс »). - Але треба розуміти, що всі подібні варіанти перебувають у вкрай депресивних зонах. Крім того, даний житловий фонд перебуває у жалюгідному стані, багато будинків чекають своєї черги під знос ... Вся економіка й розвиток країни відбувається в західних частинах Німеччини, подібні пропозиції в Східній Німеччині характеризуються поганим станом, неможливістю продати його коли-небудь і неможливістю використовувати - і самими жити некомфортно, і здати нікому ».

Таїланд: і шахраювата дружина на додачу


А ось тут взагалі не рекомендується купувати нерухомість - ніяку. Причина, роз'яснює Євген Скоморовського, керуючий партнер компанії «Century 21 Захід», корениться в місцевому законодавстві: не вся нерухомість продається нерезидентам. Як завжди в подібних випадках, винаходяться обхідні шляхи.

«По-перше, можна купити квартиру або будинок на компанію. Багато іноземців купують житлові об'єкти на підставні фірми, проте контрольний пакет цих структур має належати громадянам Таїланду. Другий шлях схожий на перший. Багато таіладнскіе забудовники продають об'єкти іноземцям в споруджуваних житлових комплексах та котеджних селищах. Однак набувають іноземці не конкретну квартиру або будинок, а частку в проекті. При цьому частки іноземців не повинні перевищувати 49%. Що залишилися 51% фірма або продає резидентам країни, або залишає у себе на балансі і здає в оренду. У будь-якому випадку, ризик позбутися нерухомості існує. Останній варіант ще більш ризикований. Дуже часто іноземці купують нерухомість на тайських дружин і коханок. Але, як правило, тайські дружини, після того, як квартири куплені на гроші мужів-європейців і оформлені на них, розлучаються зі звуженням, залишаючи останніх з носом ».

До цієї причини, продовжує Євген Скоморовського, слід додати ще одну - економічну. У Таїланді дуже широко розвинений ринок оренди - пропозиція в рази більше попиту, тому житло в Країні посмішок здається дуже дешево. Наприклад, невелику студію в курортному місті Паттайя площею 25 кв. м і вартістю близько $ 20 тис. можна здати не більше ніж за $ 100 в місяць. Щоб повернути вкладені кошти, доведеться при самому ідеальному розкладі чекати 17 років, в реальності ж цей термін виросте в 2 - 2,5 рази.

Резюме від журналу www.metrinfo.ru


Зрозуміло, список несприятливих країн можна продовжити. Включити сюди держави Перської затоки (де на ринку надувся величезний міхур), Мальту з її надмірно зарегульованим ринком і забороною іноземцям здавати придбані квартири, Нікарагуа, де спочатку набудували масу нерухомості біля океану, а потім влада «згадали» про закон, що забороняє будівництво ближче 800 м від узбережжя ... А практична рекомендація може бути одна: ретельно вивчати ринок перед тим, як вкласти в нього гроші. Таким і тільки таким способом можна позбавити себе від маси розчарувань.

Cпорiднене
Закордонна нерухомість: які небезпеки підстерігають покупця | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 4
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.